Zobacz temat - [R75] Odłączenie akumulatora
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Odłączenie akumulatora

jupik - Pon Mar 08, 2010 16:59
Temat postu: [R75] Odłączenie akumulatora
Witam jak w temacie.Chciałbym się dowiedzieć bo zamierzam spawać tłumik no i w tym celu muszę odłączyć akumulator.I tu moje pytanie:czy gdy ten akumulator zostanie odłączony czy po podłączeniu komputer czasami się nie rozreguluje
dukat11 - Pon Mar 08, 2010 17:20

Tak ale powinien wrócić do swoich nastaw. Gorzej może być z radiem jeśli wymaga a nie masz kodu.
jupik - Pon Mar 08, 2010 17:51

Radyjko mam nieorginalne a powróceniem komputerka do swoich ustawień nie powinno być problemu?
apples - Pon Mar 08, 2010 18:05

SeniorA napisał/a:
jedyna napisał/a:
SeniorA napisał/a http://forum.roverki.eu/v...r=asc&start=20:
po odpięciu aku musi wrócić pamięć ECM

:?: :?: :?:
aby ECM szybko wrócił do poprzedniego poziomu wartości operacyjnych należy po zagrzaniu silnika wprowadzić go na 2 minuty na 1200 obr. , a potem przejechać około 10 km .Oczywiście bez tego też po jakimś czasie ECM wróci do stanu wyjściowego.

marynabiala - Pon Mar 08, 2010 19:52

Mam tez ten sam silnik - radio jak masz inne nie ma problemu , kasuje sie tylko przebieg kilometrow od ostatnie kasacji i chyba rowniez srednie spalanie itp
SeniorA - Pon Mar 08, 2010 20:05

jupik napisał/a:
czy gdy ten akumulator zostanie odłączony czy po podłączeniu komputer czasami się nie rozreguluje
Odpiąć aku i podpiąć na zimnym silniku.Żeby było od razu dobrze to ( chodzi o ECM ): po podpięciu aku uruchomić silnik na wolnych obrotach do osiągnięcia temperatury pracy , potem na 2 minuty wejść na 1200obr/min.Zakończyć proces dostosowania jazdą około 10 km. w różnych warunkach ruchu ( start,zatrzymanie,przyspieszanie,wolna i szybka jazda itd )
Przed odłączeniem aku alarm wyłączony,centralny nie zablokowany,wszystkie inne odbiorniki wyłączone , kluczyki z pilotem w kieszeni, nie w stacyjce.
Oczywiści ECM też dojdzie do siebie tylko po dłuższym czasie.