Zobacz temat - [R75] Poduszka silnika - wkład łapy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Poduszka silnika - wkład łapy

phuss - Sro Mar 10, 2010 18:36
Temat postu: [R75] Poduszka silnika - wkład łapy
Witam w Tedgumie zakupiłem ten wkład i z pomocą kolegi i jego prasy wymieniłem kompletnie rozwaloną gumo-łapo-poduszkę.
Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to róznica wkładu z oryginałem, a mianowicie oryginał nie jest zalany cały i ma dziury natomiast ten zastępczy wkład ma tylko wgłębienia zamiast dziur.
Wymiary pasują , ale z młotkiem to nikomu nie radzę tego wymieniać, potrzebna prasa i już. Po załozeniu niestety mały zonk, zaczęła mi drżeć kierownica na wolnych obrotach. Przypuszczam , że to wina wkładu i braku właśnie tych dziur po prostu to jest zatwarde i nie ma amortyzacji. Pojeżżę tak z dwa tygodnie i zobaczę czy może się tam ułoży , a jak nie to wywiercę dziury w tych wgłębieniach.
Kolega apples prosił mnie o podanie wymiarów całej łapy więc podaję.
Podobno szuka czegoś podobnego bo faktycznie 400zł za poducho-łącznik to rozbój
całkowita dłudość łapy-190mm
szerokość dużej gumy-64,5mm
szerokość małej gumy-32,5mm
rozstaw dziur od środka do środka-128mm
średnica dziur-12,5mm
Kod:

apples - Sro Mar 10, 2010 18:40

Dzięki za wymiary. :wink: Jak wykombinuje coś to dam znać.
Bardzo drży?



Wymiary oryginału:
- średnica 77mm
- otwór 12mm
- wysokość 65mm

phuss - Czw Mar 11, 2010 12:21

No trochę drży. Fakt faktem, że na zimnym silniku, ale wkurza strasznie.
Stary wkład był oberwany kompletnie, później wrzucę foto.

[ Dodano: Czw Mar 11, 2010 12:21 ]
Nie mogłem wytrzymać z tymi drganiami kierownicy i karoserii.
Zmodyfikowałem produkt Tedgumu i jest bardzo dobrze.
Do nich też wysłałem info ze wskazówkami żeby to poprawili. Cały pic przez brak tych otworów w gumie, to nie miało jak amortyzować.
Teraz jest prawie idealnie.
pozdro

apples - Czw Mar 11, 2010 18:38

5+ :grin:
Co odpisali?

phuss - Czw Mar 11, 2010 20:20

Witam
Po pierwsze dziękuję bardzo za cenne informacje proszę jeszcze tylko o
info jaki jest silnik w Pana samochodzie bo to może być ważne?

Pozdrawiam / Best Regards
Marcin Zębik
"TEDGUM" Poland

apples - Czw Mar 11, 2010 20:33

Silnik taki jak w ich opisie. Każdy ma taka sama. Benzyna i diesel.
dukat11 - Czw Mar 11, 2010 20:36

apples napisał/a:
Silnik taki jak w ich opisie. Każdy ma taka sama. Benzyna i diesel.


Niestety są różne twardości gumy w benzynie i dieslu.

phuss - Czw Mar 11, 2010 20:37

I tak im też odpisałem. Chyba za bardzo nie są zorientowani. :wink:
oj dukat, to chyba nie ma znaczenia, jak szukałem całego oryginalnego łącznika , nie było u sprzedawców zaznaczone aby podać typ silnika.
pozdro

apples - Czw Mar 11, 2010 20:50

dukat11 sprawdzałeś?

Maja tylko inne oznaczenia i tyle. Jeżeli ktoś ma takie info lub tak twierdzi to znowu Rover wymyślił coś ciekawego.

dukat11 - Czw Mar 11, 2010 20:58

phuss napisał/a:
oj dukat, to chyba nie ma znaczenia, jak szukałem całego oryginalnego łącznika , nie było u sprzedawców zaznaczone aby podać typ silnika.


Jak ja kupowałem oryginał rok temu to byłem pytany przez Tomiego o typ silnika z uwagi na różnicę w twardości gumy. Cena była dokładnie ta sama tylko musiałem określić którą chce.

apples - Czw Mar 11, 2010 22:06

Tej gumy jest tam tak mało że jej twardość ma raczej mały wpływ. Jedyne co wpływa to wypełnienie otworu i ilość samej gumy w tulei.
phuss - Czw Mar 11, 2010 22:28

I jeszcze jedno, jak ktoś sie skusi na sam wkład, musi go włożyć w takiej samej pozycji jak był stary. Inaczej nie będzie amortyzacji.
pozdro

MiReK - Wto Paź 26, 2010 21:12

Wiecie coś czy poprawili już te otwory?Napisałem do nich,ale narazie czekam na odpowiedź.
A tak przy okazji,jak będą już te otwory,mechanik da radę bez prasy ją wymienić?Dużo jest z tym roboty?


Otrzymałem dzisiaj odpowiedź:
"Jak na razie robimy te poduszki wg. "starej metody" gdyż na 300
sprzedanych sztuk mieliśmy tylko jedno zgłoszenie o tym że wkład jest
za twardy. Czekamy na opinie innych użytkowników żeby mieć pewność
przed zmianą formy."

Bartmilinio - Pią Sty 07, 2011 09:07

Witam, postanowiłem odświeżyć trochę temat.

Ostatnio padła mi poducha , w "Tedgum" nie mieli wkładów więc kupiłem używkę, która szybko zakończyła swój żywot.

Wczoraj szukając nowej natknąłem się na coś takiego:

http://ford.sklep.pl/pl,p...yni,biegow.html

Czy ktoś może ćwiczył ten temat. Nie pierwszy rzut oka wygląda prawie identyczne, pytanie tylko jakie wymiary. Cena jest bardzo atrakcyjna.

apples - Pią Sty 07, 2011 09:47

Bartmilinio napisał/a:
Czy ktoś może ćwiczył ten temat. Nie pierwszy rzut oka wygląda prawie identyczne, pytanie tylko jakie wymiary. Cena jest bardzo atrakcyjna.
Raczej nikt. Ściągnij wymiary tej poduszki. Tu masz wymiary oryginalnej http://forum.roverki.eu/v...=472496#472496. Jak dopasujesz lub będziesz miał wymiary tej od Forda to napisz na forum. :wink:
Bartmilinio - Pią Sty 07, 2011 09:52

Właśnie dzwoniłem do "Tedgum" bo okazało się, że oni też mają takie ustrojstwo:

http://tedgum.pl/sklep/pr...roducts_id=5541

Poprosiłem o wymiary, i oto one:


Śr. otworu mocującego górnego 12 mm
Śr. wkładu górnego 71mm (58mm wewnętrzna)
Śr. otworu mocującego dolnego 12 mm
Śr. wkładu dolnego 43mm/45mm-stopniowane chyba
Odległość otworów mocujących mierzona od ich środka 120 mm

Jak obstawiacie ?? Będzie pasować ??

apples - Pią Sty 07, 2011 10:10

Bartmilinio napisał/a:
Jak obstawiacie Będzie pasować
Hym, Najlepiej by było gdybyś zdjął swoja łapę, podjechał do sklepu Forda i przymierzył. Najważniejsza jest długość i szerokość wkładów poduszki.
Bartmilinio - Pią Sty 07, 2011 13:33

"TEDGUM" podał wymiary :

szerokość dużej gumy : 58 mm
szerokość małej gumy : 47 mm
długość całej łapy : ok. 190 mm

Kurde na długość ideał ale gumy trochę za wąskie.

Jadę zaraz na podnośnik żeby oblukać i skonsultować z mechanikiem, ale czuję, że będzie raczej lipa :(

apples - Pią Sty 07, 2011 15:39

Bartmilinio napisał/a:
Jadę zaraz na podnośnik żeby oblukać i skonsultować z mechanikiem, ale czuję, że będzie raczej lipa
Daj obowiązkowo znać czy pasuje :wink:
Bartmilinio - Sro Sty 12, 2011 22:21

Do mechanika jednak nie dotarłem :( . Kupiłem wkłąd w TEDGUMIE. Ten mniejszy wkłąd też mam uszkodzony, ale mechanik obiecał ,żę podjedzie to motoryzacyjnego i dobierze coś odpowiedniego z innego auta. Zobaczymy
M.G.A. - Nie Sty 16, 2011 13:36

Witam.Dołączę do tematu,gdyż jakiś czas temu też przerabiałem ten problem.Padła mi poduszka,wymieniłem sam wkład,TEDGUM oczywiście,no i oczywiście za twardy,można było choroby wibracyjnej się nabawić.Najlepiej więc zrobić wspomniane otwory-osłabienia od razu,zanim jeszcze zamontujemy całą łapę i na własnej skórze doświadczymy "cudownych" wstrząsów.Najlepiej też od razu usunąć całą gumę we wgłębieniach.Ja robiłem to doświadczalnie,wierciłem otwory,zakładałem łapę,sprawdzałem poziom wibracji,wymontowywałem,znowu wierciłem i tak kilka razy, aż uzyskałem żądany efekt.Oczywiście jak wspomniano na początku tematu,wkład trzeba wymienić przy pomocy prasy,natomiast sam montaż w samochodzie to całkiem prosta sprawa,oczywiście potrzebny kanał lub porządny najazd i podnośnik żeby w czasie montażu trochę podnieść sam silnik.
Pozdrawiam samochodowych "dłubaczy" :lol:

MiReK - Wto Sty 18, 2011 00:11

M.G.A. napisał/a:
Padła mi poduszka,wymieniłem sam wkład,TEDGUM oczywiście,no i oczywiście za twardy,można było choroby wibracyjnej się nabawić.

Ja również wymieniłem sam wkład TEDGUM,bez wycinania otworów i wibracje żadne nie występują u mnie

M.G.A. - Wto Sty 18, 2011 07:56

jedyna, Może więc trafiłeś na wkład z miększej gumy? Ciekawe zatem ilu z nas wymieniało omawiany element i jakie były spostrzeżenia :?:
MiReK - Wto Sty 18, 2011 08:36

Wszystkie wkłady są z tej samej gumy.Ja przed wymianą kontaktowałem się z TEDGUM.Na poprzedniej stronie zamieściłem jaką otrzymałem odpowiedź:
jedyna napisał/a:
Wiecie coś czy poprawili już te otwory?Napisałem do nich,ale narazie czekam na odpowiedź.
A tak przy okazji,jak będą już te otwory,mechanik da radę bez prasy ją wymienić?Dużo jest z tym roboty?


Otrzymałem dzisiaj odpowiedź:
"Jak na razie robimy te poduszki wg. "starej metody" gdyż na 300
sprzedanych sztuk mieliśmy tylko jedno zgłoszenie o tym że wkład jest
za twardy. Czekamy na opinie innych użytkowników żeby mieć pewność
przed zmianą formy."

M.G.A. - Wto Sty 18, 2011 08:45

jedyna, Może więc chłpocy z Tedgumu mają problem z powtarzalnością produkcji?

[ Dodano: Wto Sty 18, 2011 08:45 ]
Mówią ze mieli tylko jeden sygnał,ten nie był ode mnie.Ja zrobiłem co opisałem i nawet nie myślałem żeby im coś sugerować czy sygnalizować.Ilu z wymieniających zrobiło to samo?

apples - Wto Sty 18, 2011 12:25

M.G.A. napisał/a:
Mówią ze mieli tylko jeden sygnał,ten nie był ode mnie.
Od kolegi phuss.
M.G.A. - Sro Sty 19, 2011 17:34

To ja zaraz będę drugim który to zrobi.A może jeszcze ktoś wymieniał wkład Tedgum i też "wycinał"?
maryba - Czw Sty 20, 2011 19:14

M.G.A. napisał/a:
jedyna, Może więc trafiłeś na wkład z miększej gumy? Ciekawe zatem ilu z nas wymieniało omawiany element i jakie były spostrzeżenia :?:


ja też wymieniałem i nie kojarze bym wycinał gumę - ale nie bylo to też zalane wszystko - raczej była cientka guma - taki odpad po wtryskarce ....dragań nie było

M.G.A. - Czw Sty 20, 2011 19:20

maryba, a u mnie właśnie ta guma we wgłębieniu/wcięciu była dość gruba,jakieś 10 mm.
PD - Sro Lut 16, 2011 23:55

i pomyslec ze to z mojego auta poduszka posluzyla jako wzor formy dla poduszki z tedgum`u;]
apples - Czw Lut 17, 2011 09:38

PD napisał/a:
i pomyslec ze to z mojego auta poduszka posluzyla jako wzor formy dla poduszki z tedgum`u;]
:piwko:

Niebawem będę chciał zdobyć wymiary wkładu poduszki od mocowania tylnego mostu w Freelanderze. Kształt wkładu jest identyczny tylko nie wiem jak z rozmiarem.

Pawel84 - Pon Mar 14, 2011 16:06

Witam! Dziś wymieniłem wkład, z tedgum, muszę przyznać iż nie musiałem nic wycinać gdyż Tedgum sam wyciął pozostałości gumy, która może mieć wpływ na wibracje. Sądzę że firma wzięła pod uwagę posty kolegów i usuwa pozostałości z produkcji.
mis_dj - Sob Kwi 09, 2011 00:28

Ja właśnie dzisiaj zakupiłem wkład w INTERCARS z TEDGUMu i nie ma wyciętego elementu. To na pewno nie jest niedokładność produkcyjna bo ma co najmniej 1 cm grubości. Po wymianie sprawdzę jaki będzie efekt. Jak będzie trząsło wytnę otwory i po sprawie. Martwi mnie tylko czy po wycięciu otworów nie zmniejszy się żywotność wkładu?
apples - Sob Kwi 09, 2011 15:50

mis_dj napisał/a:
Martwi mnie tylko czy po wycięciu otworów nie zmniejszy się żywotność wkładu?
Nie powinno.
M.G.A. - Nie Kwi 17, 2011 14:01

Wczoraj usunąłem całą gumę we wgłębieniach.Na fotce przedstawiam fragment wyciętej gumy-około 10 mm. Mimo to niewielkie wibracje nadal są odczuwalne na kierownicy.Na oryginalnej,choć już zużytej poduszce jednak było to mniej odczuwalne.Zauważyłem też w trakcie pracy niepokojące pęknięcie gumy(foto).Wchodzi ono jakieś 7mm w głąb.Na tej poduszce zrobiłem ledwie 5000 km....:sad:
apples - Nie Kwi 17, 2011 15:58

M.G.A. napisał/a:
Zauważyłem też w trakcie pracy niepokojące pęknięcie gumy(foto).
Moim zdaniem, dni jej są policzone.
M.G.A. napisał/a:
Wchodzi ono jakieś 7mm w głąb.Na tej poduszce zrobiłem ledwie 5000 km....:sad:
Guma została osłabiona i prawdopodobnie dlatego pojawiły się pęknięcia.
witgut - Nie Kwi 17, 2011 20:05

Wg mnie musisz poszukać innego powodu bicia, być może poduszka nie jest mu winna.
mis_dj - Nie Kwi 17, 2011 23:42

Właśnie zamierzam wymienić dolną gumę ale na razie nie mam kiedy więc trochę oszukałem moje autko. Mianowicie drgania przenoszą się wiadomo na kierownicę i karoserię. U mnie trochę to wprowadzało dyskomfort przy wolnych obrotach (600 obr/min wg wskaźnika) tymczasowo pod pedał gazu przykleiłem filcową stopkę. Taką jak się podkleja aby meble nie rysowały podłóg. Grubość około 3mm. Obroty w chwili obecnej są w granicach 800obr/min i drgania zniknęły. Jak wymienię poduszkę to wyjmę stopkę i po sprawie. Nie zauważyłem jak na razie skutków ubocznych wyźszych obrotów. Myślałem że komputer jakoś skoryguje tę oszukańczą próbę ale jak na razie jest ok.
apples - Pon Kwi 18, 2011 22:40

Kolega AAND podesłał mi linki z rozwiązaniem wkładów łapy przez angoli http://cgi.ebay.co.uk/ROV...=item3a640967ad



Wychodzi trochę drogo, bo duża tuleja kosztuje £30.95, a mała £21.95
Ciekawe czy lepiej się sprawdza niż wkład z Tedgumu.

kris-tofer - Wto Kwi 19, 2011 12:59

ja też włożyłem poduszkę z tedgumu i bicia przy ruszaniu były od nowości tej poduszki. Teraz jest bardzo delikatnie przypęknięta, ma około pół roku. Mnie się wydaje, że jak wycinacie te boki w poduszce, to guma trzymająca dużo szybciej pęknie, bo ma większe wibracje i wychylenia pochodzące od silnika, szczególnie jak ktoś daje ostro szarpie samochodem na biegach.
U mnie stukoty przy ruszaniu mogą pochodzić jeszcze od koła dwumasowego, czym nie przejmuję się wcale :)

apples - Sro Kwi 20, 2011 19:14

To jak jest wreszcie z poduszką z wkładem Tedgumu? Sprawdza się jako zamiennik, czy nie? Czuć wibracje na kierownicy?
kris-tofer - Sro Kwi 20, 2011 22:47

apples napisał/a:
Czuć wibracje na kierownicy?
nie czuć u mnie.
mkowals5 - Nie Wrz 18, 2011 19:59

Witam Panowie! Czy łapa dieslowska do skrzyni biegów pasuje od benzyniaka? Czy można gdzieś kupić nową czy jestem skazany na kupno używki??
PD - Pon Wrz 19, 2011 23:43

sama łapa jest taka sama
tylko w benzynowym jest przykręcona do silnika taka blaszka tzn przedłużka,
która łączy się z ta mniejsza tuleja w łapie

kiedyś z benzyny wykręcałem właśnie taka tylko nie pamiętam ja to była pojemność...

mam nadzieje ze zrozumiałeś;]

PS. wbij w necie firmę TEDGUM tam robią zamienniki
pozdrawiam

szemet33 - Wto Lis 08, 2011 20:17

apples napisał/a:
To jak jest wreszcie z poduszką z wkładem Tedgumu? Sprawdza się jako zamiennik, czy nie? Czuć wibracje na kierownicy?


ja wymieniłem na sam ten wkład i jest tragedia, przy ruszaniu, przyspieszaniu drzy/ trzeszy cala deska. Jest jeszcze gorzej niż na starej zerwanej. Czy coś można zrobić z tym wkładem czy tylko wymiana całej kompletnej ??

haszczyc - Sro Sty 18, 2012 11:15

Ja zrezygnowałem z wkładu z Tedgumu kupiłem u TomaTeam za 159zł http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=-&c=632





wymieniona poduszka hmm nie wiem jak to nazwać, ktoś przy niej kombinował domowym sposobem? ale niestety wibracje występują nadal... już sam nie wiem co może być ich powodem ?














motoitalia - Sro Sty 18, 2012 11:34

cała kompletna poduszka? to pewnie poduszka do benzyny, a tomi nie ma do diesla takiej?
haszczyc - Sro Sty 18, 2012 11:57

motoitalia, dzwoniąc do tomateam twierdzą że może być do diesla...
motoitalia - Sro Sty 18, 2012 13:01

ale musi się różnić gumą skoro wibracje masz
http://www.ebay.co.uk/itm...2-/150634089417

kalafior - Sro Sty 18, 2012 16:23

haszczyc napisał/a:
niestety wibracje występują nadal... już sam nie wiem co może być ich powodem ?


u mnie tez jest to samo dwumasa do wymiany

7Tomi - Sro Sty 18, 2012 21:23

Z drganiami i teorią dwumasy do wymiany mam mieszane uczucia.

Miałem przypadek z R75 gdzie klient przed zakupem samochodu w Warszawie pojechał do warsztat sprawdzić auto (warsztat specjalizujący się w marce Rover) i od razu zdiagnozowano dwumase...

Przyprowadził samochód na wymianę. Przed wymianą jeździłem samochodem i powiedziałem, że to nie będzie koło dwumasowe a zdecydowanie coś innego a co? to na końcu....

No ale skoro spece z Wawy powiedzieli ze dwumasa to dwumasa. Robic i tyle. Ok zrobione - 2800zł zainwestowane... Pierwsze odpalenie przy kliencie i drgania są jak były...

Wiec po mojemu. Szybki demontaż kolumny. Montaż nowej i drgań na kierownicy zero....

Miałem w sumie 2 takie przypadki ze kierownica masakrycznie drgała i dwumasa nie pomogła. Wykończone były łożyska w kolumnie.

Ale to tylko taka mała dygresja co do teoria drgania = wymiana dwumasy

kalafior - Sro Sty 18, 2012 22:40

Tomi_114, ale u mnie nie tylko trzesie sie kiero ale takze cala buda
Boncky - Sro Sty 18, 2012 22:49

haszczyc i widzę że wymieniłeś poduszkę, tak jak mówiłem że coś z nią było nie tak, miałeś już prawdopodobnie przekładany sam wkład z innej używki, dlatego korozja na obudowie bo ktoś wybijał i przekładał.

Ja u siebie miałem drgania włożyłem wkład z tedguma i drgania znikły było idealnie. Jeżeli ktoś dalej ma coś nie tak to trzeba szukać jeszcze kolejnego winowajcy... być może nie na jednej poduszce się problem rozwiąże, może być gruszka wywalona...

haszczyc - Czw Sty 19, 2012 00:08

Boncky, nie wiem skąd te drgania mogą być właśnie przeważnie przy 1000 obrotach jak dodam gazu drgania znikają...

[ Dodano: Czw Sty 19, 2012 00:08 ]
Tomi_114, nie wiem kiedy będę na Podkarpaciu ale jak coś to zgadamy się i może ty znajdziesz przyczynę bo mnie już szlak trafia

7Tomi - Czw Sty 19, 2012 07:26

kalafior napisał/a:
Tomi_114, ale u mnie nie tylko trzesie sie kiero ale takze cala buda


Podobnie było u mnie. R75 2.0 CDT - przebieg 297 tys. Też myślałem o dwumasie ale wymieniłem poduszke i drgało kierownicą. Wymieniłem kolumne i wszystko ustało.

[ Dodano: Czw Sty 19, 2012 07:26 ]
haszczyc napisał/a:
Boncky, nie wiem skąd te drgania mogą być właśnie przeważnie przy 1000 obrotach jak dodam gazu drgania znikają...


To tym bardziej obstawiałbym kolumnę. Dokładnie tak miałem u siebie. Jak siedzisz za kółkiem dociśnij lekko kierownice od dołu. Powinna przestać drgać. U mnie wyrobione było łożysko przed przegubem.

witgut - Czw Sty 19, 2012 07:51

Jak miałem rozwaloną dwumasę to drgało całe auto:), kierownica maska i cały kokpit.
Później doszły efekty akustyczne- hałasy z dwumasy i wszystko stało się jasne.
Gdy padła poducha, to wymiana wkładu z tedgumu pomogła.

7Tomi - Czw Sty 19, 2012 07:58

motoitalia napisał/a:
ale musi się różnić gumą skoro wibracje masz
http://www.ebay.co.uk/itm...2-/150634089417


Wszystkie poduszki się różnia jeśli chodzi o Diesel- Benzyna. Guma w poduszkach do diesli jest twardsza. Niby poduszki wyglądają identycznie. Wczoraj porównywałem poduszki silnika (ta wkręcana w podłużnicę) i z wyglądu jest dokładnie to samo te same symbole itp itd. Na górze poduszki w poduszce do benzyny jest symbol C a w poduszce do diesla jest symbol D.

motoitalia - Czw Sty 19, 2012 09:06

Podpowiedzcie gdzie mogę kupić całą poduszkę do 200zl do diesla ? Na wkładzie z ted guma mam ogromne wibracje natomiast na starej oryginalnej zerwanej nie było żadnych wibracji...
sisero - Pią Sty 20, 2012 15:00

Witam ja mam pewien problem i nie moge dojsc to tego co to moze by jezeli jest temperatura ok 5 st i mniej przy ruszaniu jak pustrzam sprzeglo to samochod caly drga az podskakuje , natomias np jezeli zostawie go np w naslonecznionym miejscu lub pojezdrze chwile nic takiego sie nie dzieje rusza plynnie , nie wiem czy to jest zwiazane z dwuasa czy tarcza sprzegla jest juz bardzo cieka a moze pompka przepuszcza jak jest zimno a jak temperatura wzrosnie robi sie szczelniejsza??? :?:
WojtekN - Czw Lut 02, 2012 20:05

No ja dzisiaj zmieniłem wkład w moim roverku na Tedgum i póki co jest OK :grin: W warsztacie oglądając wkład powiedzieli mi, że jest inny niż te, które mieli z Tedgumu do tej pory.
Te boczne ścianki są teraz cieniutkie i widać, że jest teraz elastyczny. Ile wytrzyma to inna broszka ;)

SeniorA - Czw Lut 02, 2012 20:27

Ja mam założony od Land Rovera TED 01160781 , jest b.dobrze. Jest pewność , że to do benzyny.
kmisiowy - Sro Lut 29, 2012 23:03

wczoraj wymieniłem na wkład z tedguma. pasuje idealnie bez problemów ani drgan (silnik 1.8 bez turbo).
markozalko - Sob Mar 17, 2012 17:48

Ja mam zamiar w poniedziałek jechać do mechaników z zamiarem żeby mi wycięli te dziury. Ciekawe jak mnie potraktują? Może mnie nie pogonią. Lipa jak się nie ma swojego mechanika albo kanału.
sash997 - Sob Mar 17, 2012 22:07

może nie pogonią ale oby nie wyśmiali,moim zdaniem ta gumka cienka niema żadnego znaczenia na prace tej poduszki,ja nie wycinałem i tak jak napisałem w innym temacie wcisnąłem ją nie tak jak ma być tylko po ukosie i nic mi nie drży i jest ok :mrgreen:
sknerko - Sob Mar 17, 2012 22:19

sash997 napisał/a:
moim zdaniem ta gumka cienka niema żadnego znaczenia na prace tej poduszki,ja nie wycinałem i tak jak napisałem w innym temacie wcisnąłem ją nie tak jak ma być tylko po ukosie
I może dlatego nie drży ale trwałość tego wkładu skracasz dość mocno. Ktoś inny wcisnął prawidłowo i usunął te cienkie gumki których w oryginale nie ma i drżenie ustało
markozalko - Czw Maj 31, 2012 07:37

Tego się bałem że nic nie pomoże i tak się stao. Dalej to samo zadnej poprawy. Nie wiem o co tu chodzi. Jedno jest pewne ze tych drgań nie było przed wymianą na ten wkład
z Tedgumu.

[ Dodano: Pon Kwi 30, 2012 08:50 ]
Jestem po wymianie tej dolnej poduszki. Efekt - jak ręką odjął, już myślałem że mnie to wykończy. Są może teraz ciut większe wibracje na kierownicy (albo mi się zdaje) ale nie mam tego pierdzenia i drzenia podczas przyśpieszania. Oby nie wróciło.
pozdrawiam
a ja kupiłem poduchę do silnika 2,0 w TomaTeam za 159,90 zł

[ Dodano: Czw Maj 31, 2012 07:37 ]
kris-tofer napisał/a:
ja też włożyłem poduszkę z tedgumu i bicia przy ruszaniu były od nowości tej poduszki. Teraz jest bardzo delikatnie przypęknięta, ma około pół roku. Mnie się wydaje, że jak wycinacie te boki w poduszce, to guma trzymająca dużo szybciej pęknie, bo ma większe wibracje i wychylenia pochodzące od silnika, szczególnie jak ktoś daje ostro szarpie samochodem na biegach.
U mnie stukoty przy ruszaniu mogą pochodzić jeszcze od koła dwumasowego, czym nie przejmuję się wcale :)


Ja po wymianie poduszki z TomaTeam mam teraz podczas ruszania (nie zawsze) ale jak dam więcej gazu, podczas zmiany biegu - szczególnie na 2 - pojedyncze stuki. Podejrzewam i jestem pewien że to od tej poduszki. Czy jak piszesz kris-tofer, bicia które miałeś to były takie pojedyncze stuki czy pierdzenie jakie miałem po wkładzie z Tedgum? Czy te stuki kiedyś ustaną czy niestety nie? Inna sprawa jest taka że jak auto pojedzie w trasę to stuki jakby ustawały albo rzadko występują, a jak jeżdżę po mieście na zimnym silniku to częściej puka. Nawet jak ma swoją temp. silnik ale krótkie trasy to tez stuka.Czy ta guma się rozgrzewa i potem ustaje czy co?

fajansiarz - Czw Lis 08, 2012 12:11

Odgrzewamy martwy temat;-)

Obserwowałem Wasz temat od dłuższego czasu i ... założyłem poliurethany. Kierownica nie drży.

http://www.inter-rally.pl...ver_75-490.html

markozalko - Pią Lis 09, 2012 09:55

Fajne i takie kolorowe wkłady :) A tak poważnie to Tobie też drżała kierownica? Teraz jak jest zimno jak rano odpalał auto to normalnie słychać jak kierownica wpada w wibracje. Jak złapię ją rękami to wtedy tłumię ten dźwięk ale podczas jazdy czy na postoju czuć drgania. Nie iwem już sam czy to od poduszki ale przed jej wymianą tak nie było.
chdn - Pią Lis 09, 2012 19:03

w swoim wymieniłem na Powerflexy obie gumy, stare się rozleciały :cry:
Przed i po wymianie nie było żadnych drgań. Kilka tygodni temu zaczęły się drgania, kupiłem oryginalną nową łapę silnika przy skrzyni i w aucie spokój cisza :mrgreen:

mocu - Sob Lis 10, 2012 18:08

U mnie wizualnie gumy wyglądają na zdrowe, ale mam paskudne wibracje przy obrotach 600-1100. Gdy docisnę podsufitkę, troszkę jest lepiej. kierownica mi nie drży, osłona silnika jest dokręcona. Jak zlokalizować tą uszkodzoną poduchę, bez wymiany po kolei wszystkich.
Pawel84 - Czw Sty 17, 2013 13:16

chdn napisał/a:
w swoim wymieniłem na Powerflexy obie gumy, stare się rozleciały :cry:
Przed i po wymianie nie było żadnych drgań. Kilka tygodni temu zaczęły się drgania, kupiłem oryginalną nową łapę silnika przy skrzyni i w aucie spokój cisza :mrgreen:


ile pojeździłeś na powerflex zanim zaczęły wibrować? Zamówiłem wczoraj
i jestem ciekaw jak będzie się sprawować.

zedziczek - Czw Sty 17, 2013 15:01

U mnie nie ma drgań po 4k ale były zaraz po założeniu, poduszki chyba musiały się ułożyć, odczucia są nie co inne niż na orginalnych, dlatego najlepiej sprawdzić jak się prowadzi u kogoś innego, warto pamiętać, że powerflex robi dwie wersje dla oleju (róż) i benzyny (żółty) różnią sie twardością można również dobrać z forda mondeo a niektórzy używają wypełniaczy tzn. zalewa się poduszkę substancją podobną do silikonu czeka aż zastygnie i jazda, nie wiem ile taka substancja zostaje na swoim miejscu i jak zmieniają się odczucia z jazdy przy takim rozwiązaniu.
chdn - Czw Sty 17, 2013 18:06

Gumy nie zaczely wibrowac hehe. Skonczyla sie lapa przy skrzyni. Silnik powoli sie konczyl dlatego wibrowalo, trzeslo az sie zatarlo. Po wymianie silnika jest cisza i spokoj i MOC hehe!
devilde - Sro Sty 23, 2013 21:26
Temat postu: [R75] Łapa przy lewym kielichu.
Witam... Czy ktoś przerabiał temat urwanej gumy w łapie przymocowanej do lewego kielicha (lewego, patrząc od przodu auta) ? To ta na zdjęciu poniżej. Czy ktoś produkuje wkłady również do tej łapy lub je regeneruje? Cała nowa łapa kosztuje prawie 500zł, a zakup używki skończył się ponownym zerwaniem po dwóch miesiącach :sad:
Pawel84 - Czw Lut 07, 2013 09:47

Kupiłem Powerflexa http://www.inter-rally.pl...a-Rover-75.html 16.01.2013 to znaczy zamówiłem. Już dziś ma być:) Miałem czekać do 10 dni a czekam 22 trochę przesada. Jak ktoś zamawia w interrally to od razu dzwońcie i pytajcie bo mogą zapomnieć.
Stanislaw - Czw Lut 07, 2013 10:37

devilde taka lape ktos wystawil na ebayu angielskim,uzywana na zdjeciu widac ze w bardzo dobrym stanie,jest od silnika V6 cena wywolawcza to 9,95 funta a wystawiajacy pod nickiem-autostore-
Jak jeszcze ja potrzebujesz to popatrz na ta aukcje.
Ja sporo rzeczy kupuje na tym ebayu,na szczescie nie czesci tylko rozne bajery do auta i wszystko jest w porzadku,bezproblemowo.

devilde - Czw Lut 07, 2013 14:36

Dzięki za radę... na razie kupiłem na allegro używkę i założyłem. Nie jestem z niej zadowolony, ale i tak jest lepsza od mojej zupełnie zerwanej. Okazało się jednak, że mam uszkodzone jeszcze pozostałe poduszki, tj.: tą przy skrzyni i tą gruszkę olejową. Dziwnie, bo najczęściej uszkadzana i opisywana na forum poducha (ósemka lub jak kto woli lizak) pozostała jako jedyna cała:-) No ale muszę zwalczyć problem, bo przy ruszaniu rezonuje mi cała buda. Mam nadzieję, że to tylko te poduchy. Czy może ktoś wie, od czego może jeszcze tak drżeć buda przy ruszaniu w silniku 1.8? Biegi wchodzą normalnie lewarek nie drży jakoś mocno, ale jak ruszam oraz jak przerzucam na dwójkę to w tych momentach jest zadrżenie całego auta (rezonans). Żadnych stuków przy tym nie ma. Tylko drżenie. Przy trójce i dalej już tak nie ma za bardzo.
markozalko - Nie Lut 17, 2013 16:14

Oj żebym wiedział że u mnie wymiana olejowej na nową coś pomoże to bym ją kupił. W sumie nie mam takich atrakcji jak kiedyś ale dość mocno trzęsie na postoju. Czuć to na kierwonicy, jak są drzwi otwarte i stoję na zewnątrz to widać jak latają no i ogólnie jak się siedzi to czuć wibrację. Gorzej jest oczywiście jak silnik zimny. O zgrozo!
zedziczek - Nie Lut 17, 2013 17:40

Jeszcze jedna opcja:

http://www.ebay.co.uk/itm...=item232739dd73

z tego co wyczytałem, jest to poduszka produkowana w Chinach i montowana w obecnych MG7, podobno jej nieco zmieniona konstrukcja, ma ją czynić lepszą od poprzedniej wersji. Oczywiście można znaleść inne ceny nie wiem czy ta pokazana jako przykład jest najtańszą.

devilde - Nie Lut 17, 2013 19:10
Temat postu: R75 1.8 wibracje przy ruszaniu.
Ja mam dziwne trzęsienia i wibracje przenoszące się na wnętrze auta, ale tylko przy ruszaniu i ewentualnie przy zmianie z jedynki na dwójkę. Potem uspokaja się. Na postoju też nie trzęsie tak budą. Wymieniłem wszystkie poduszki na używki, ale w odróżnieniu do moich, które w większości były naderwane te są całe. Niestety przy ruszaniu nadal drży buda. Co może być jeszcze przyczyną? Nie wiem... A może sprzęgło? Niby roverek zmienia biegi normalnie i raczej normalnie przyspiesza, ale niekiedy jak ruszam usłyszę jakby tarcza się śliznęła. Jest to bardzo krótki "ślizg" przy ruszeniu i dalej jest normalnie. Czy z tego powodu też może budą trząść przy ruszaniu?
Pawel84 - Wto Lut 19, 2013 13:59

przejechałem około 2000km i polecam powerflex. Zobaczymy co potem
fajansiarz - Sob Mar 02, 2013 03:23

zedziczek napisał/a:
Jeszcze jedna opcja:

http://www.ebay.co.uk/itm...=item232739dd73

z tego co wyczytałem, jest to poduszka produkowana w Chinach i montowana w obecnych MG7, podobno jej nieco zmieniona konstrukcja, ma ją czynić lepszą od poprzedniej wersji. Oczywiście można znaleść inne ceny nie wiem czy ta pokazana jako przykład jest najtańszą.


Poduszka nie jest chińska. Wytwarza ją mała firma z Warrington.
Moje Powerflexy (ponadrywały się) popękały wokół tulejek, przyczyna prawdopodobnie tkwi w sile dokrecenia tulei, a mechanik nie posiadał klucza dynamometrycznego :-(
I dlatego przemaglowałem sprzedawcę co do kraju pochodzenia wiekszosci czesci do R75 z jego oferty na eBay-u i padło na
http://www.ebay.co.uk/itm...vectorid=229508

za 55 funciaków. Poduszka bedzie montowana po weekendzie, wtedy napisze, ze są jakies róznice w "pracy" silnika na nowej podusi.

haszczyc - Sob Mar 02, 2013 06:54

fajansiarz, mam tą sama u siebie poduszkę :)
zedziczek - Sob Mar 02, 2013 12:06

The Chinese manufactured mount has a far better engineered rubber shape and designe with more support

Z tego co wyczytałem to jednak pomysł z Chin, może on sobie zaczął to robić, lub wykonuje to od początku zaopatrując całą produkcje w Chinach :) ja z nim nie rozmawiałam poprostu napisałem co wyczytałem na forach.

Ogólnie poduszka ma dobrą opinię ale należy uważać bo jeśli jest jak wszyscy piszą i poduszka została zaprojektowana w Chinach to z tego co wycztałem Rouwe 750 i MG7 nie mają wersji z silnikiem diesla w ofercie a co za tym idzie nie projektowali tego pod kątem tego silnika gdzie drgania są większe. Podsumowując poduszka może prawidłowo pracować z silnikiem diesla ale nie musi ciężko powiedzieć jednoznacznie, za nim ktoś przetestuje przez dłuższy czas. Jak narazie widziałem tylko informacje, że występują mocniejsze drgania przy 2000 obrotów.

fajansiarz co do twoich zdjęć to masz poduszke do silnika 1.8 :)

fajansiarz - Nie Mar 03, 2013 17:36

zedziczek napisał/a:
fajansiarz co do twoich zdjęć to masz poduszke do silnika 1.8 :)


Nie ma znaczenia. Przepytałem też sprzedawców z Rimmerbros, wprawdzie niechętnie, ale przyznali, ze poduszki , które oni sprzedają mają zróznicowane oznaczenia co do 1,8, v6 czy diesla, ale tak naprawdę to jedna i ta sama poduszka. Ich poduszki róznią się wyraźnie jakoscią uzytej gumy (podejrzewam ze swojej strony, ze tak naprawdę w tym tkwi cała róznica co do typu pojazdu).

haszczyc napisał/a:
fajansiarz, mam tą sama u siebie poduszkę :)

Masz diesla, a kolega powyzej ma wątpliwosc co do zastosowania poduszki w dieselkach. I jak wrażenia?

haszczyc - Nie Mar 03, 2013 18:25

fajansiarz, ciężko stwierdzić czy jest poprawa gdyż muszę wymienić poduszkę olejowa wtedy będę mógł ocenić czy warto ją montować w Dieslach





Filip - Sob Mar 16, 2013 14:08

"mózg się gotuje" :mad: muszę zamówić wkład czytałem wszystkie wypowiedzi i może zaproponuję krótką sondę proszę tylko znawcą tematu napisać POWERFLEX czy TEDGUM :wink:
fajansiarz - Sob Mar 30, 2013 05:15

Moja podusia zamontowana. Żadnych problemów przy montażu. Silnik przestał podskakiwac i szarpac, nie drży na postoju. Kierownica nie podskakuje.
Co tu dużo pisac, uniwersalna poduszka zdaje egzamin. Montowac i jeździc :mrgreen:

Filip - Sro Kwi 03, 2013 20:03

Ja też mam wymienioną na nową TEDGUM silnik nie podskakuje, nie szarpie,ale na wolnych obrotach czuć drgania(wcześniej zanim stara się zerwała takowe drgania nie występowały).
Poczekam trochę czasu pojeżdżę i może się "ułoży" :) .

Rowan - Sro Kwi 03, 2013 20:12

Ja mam takie pytanko :) Zaczęło mi drgać auto w momencie dosyć szybkiego pokonywania zakrętu i jednoczesnego przyspieszania, szczególnie na trójce jest to wyczuwalne i gdy auto wychyla się do lewej strony. Kierownica lekko drga na wolnych obrotach. Która to może być poduszka? ;)
Pieta - Sro Kwi 03, 2013 22:01

Rowan, może to nie łapa tylko coś z napędem kół, skoro na zakręcie trzęsie - półosie, przegub
Pod obciążeniem momentem wszystko się napina i poduchy nie powinny robić problemu

domel101 - Czw Kwi 04, 2013 20:19

mam nadmierne drganie całego auta po przekroczeniu 110km/h i szarpanie przy zmianie biegów(czasami) ale nie szarpie/drga przy ruszaniu i gwałtownym przyspieszaniu oraz na postoju i kiera też spokuj. i czy drganie powyżej tych 110km/h mogą też powodować uszkodzone łączniki stabilizatora przód L+P. dodam, że regenerowałem poduszkę tzw"ósemkę" i troszkę krzywo mi wprasowało duży wkład od TEDGUM czy to też może mieć wpływ na drgania, a jak zaczyna mi auto drgać to jak puszczę gaz to przestaje a po przekroczeniu 150km/h się uspokaja i tak tylko delikatnie drga i podobnie jak u Rowana przy skręcie podczas szybszej jazdy też coś się dzieje może to te łączniki bo na przeglądzie powiedziano mi, że lewy stracił żywot i to moje drganie jest związane z obciążeniem silnika
Rowan - Czw Kwi 04, 2013 20:54

domel101, ale które łączniki? :)
domel101 - Czw Kwi 04, 2013 21:07

łączą stabilizator z amorkami, za kołem zobaczysz ten łącznik jest zmontowany z podstawą sprężyny na amorku, wymiana dla kogoś kto lubi dłubaninę.
fajansiarz - Pią Kwi 05, 2013 16:52

Ja takie szarpanie miałem jakis czas temu, jeszcze przed wymianą poduszki, WYmieniono mi jakis stabilizator albo łacznik, ale zabijcie mnie nie mam pojęcia dokładnie co to było. Problem zniknął.
domel101 - Pią Kwi 05, 2013 18:52

fajansiarz, mówisz o szarpaniu podczas zmiany biegów, drgania auta przy pewnych prędkościach :?: bo powiem Ci, że moje poduchy potraktowałem dzisiaj łomem i są OK. a drgania auta występują podczas jazdy 100km/h i wzwyż a jak 150km/h to jest spokój a jak puszczę gaz podczas drgań to też się uspokaja w dużym stopniu i na zakrętach też mi podryguje. a i dzisiaj wymacałem, że lewa guma stabilizatora też padła bo stabilizatorem ruszam do przodu i tyłu no i dwa łączniki, myślisz, że to ma coś wspólnego.
widzę, że też jakąś inną poduchę "8" zamontowałeś, ja swoją reaktywowałem duży wkład od TED-a a mały to znalazłem od lublina jakąś tuleję

fajansiarz - Wto Kwi 09, 2013 09:40

domel101 napisał/a:
fajansiarz, mówisz o szarpaniu podczas zmiany biegów, drgania auta przy pewnych prędkościach :?: bo powiem Ci, że moje poduchy potraktowałem dzisiaj łomem i są OK. a drgania auta występują podczas jazdy 100km/h i wzwyż a jak 150km/h to jest spokój a jak puszczę gaz podczas drgań to też się uspokaja w dużym stopniu i na zakrętach też mi podryguje. a i dzisiaj wymacałem, że lewa guma stabilizatora też padła bo stabilizatorem ruszam do przodu i tyłu no i dwa łączniki, myślisz, że to ma coś wspólnego.
widzę, że też jakąś inną poduchę "8" zamontowałeś, ja swoją reaktywowałem duży wkład od TED-a a mały to znalazłem od lublina jakąś tuleję


Mówię o drganiach powyzej 100 albo przy skręconej kierownicy. Bo jesli szarpie przy starcie, abo silnik podskakuje na wolnych obrotach to ewidentnie przyczyna moze leżec w poduszkach (weź kogos do obserwacji na postoju przy otwartej masce czy jak wrzucasz biegi i dodajesz gazu to silnik Ci tak specyficznie sie kołysze przód-tył ewentualnie lewo-prawo - o ile jestes pewien, że to nie wina zapłonu, kabli, cewek etc)

domel101 - Czw Kwi 11, 2013 11:32

poduszki tak jak pisałem są OK, silnik też, byłem na kompie. ale zauważyłem, że to raczej winy trzeba szukać w kołach lub coś przy zawiasie, jak będę miał więcej czasu i zrobi się troszkę cieplej to powymieniam gumki i łączniki stabilizatora.
wczoraj na trasie zauważyłem, że to telepotanie autem występuje od 100km/h niezależnie czy to 3, 4 czy 5 bieg.
a i jeszcze będę ściągał tą poduszkę "8" i chyba powycinam ją tak jak jest oryginalna

[ Dodano: Czw Kwi 11, 2013 11:32 ]
ściągnąłem dzisiaj tą poduszkę "8" i o to co zobaczyłem






wkład wymieniany około rok temu, zakupiony w TEDGUM, co mogło spowodować, że tak to popękało

MiReK - Czw Kwi 11, 2013 18:58

domel101, moja wygląda identycznie,wymieniana w styczniu 2011,też Tedgum,luknąłem na nią podczas wymiany układu wysprzęglania.Z tym że u mnie nic się nie dzieje jak na razie.
kirk50 - Sob Kwi 27, 2013 00:23
Temat postu: Wkład poduszki silnika tył
Panowie...odświeżę temat. :grin:
Właśnie w poniedziałek będę wymieniał u mechanika wkład który kupiłem na allegro
tutaj link:
http://allegro.pl/poduszk...3141218993.html
I dopiero teraz znalazłem ten temat bo zakup nastąpił spontanicznie po informacji od mechanika że jest do wymiany :cry:
Moje pytanie jest czy po tym dłuższym czasie macie jakieś bardziej doświadczone wnioski odnośnie wibracji pzenoszonych przez te wkłady?
Będę wdzięczny za informacje bo teraz to już nie wiem czy wymieniac na too czy nie :sad:

sknerko - Sob Kwi 27, 2013 00:28

Ja mam to założone już ok roku i jest OK
kirk50 - Sob Kwi 27, 2013 00:32

Sknerko...dokładnie ta sama?...czyli montowac bez obaw...
A teraz jestem wkuty bo własnie sprawdziłem a allegro i jest coś takiego...wprawdzie do silnika 1,8 ale z tymi dziurami o których inni piszą i w dodatku prawie ta sama cena :/ link:
http://allegro.pl/poduszk...3205650539.html

sknerko - Sob Kwi 27, 2013 13:01

od 1.8 jest za miękka i zdycha bardzo szybko a poza tym na tej aukcji jest to co pokazałeś wcześniej z rozwierconą gumą widać na oko że to nie oryginał tylko przeróbka. To co pokazałeś to jest wkład Tedgum i taki właśnie mam bez tych dziur nic nie trzęsie a wcześniej to silnik na glebę chciał spaść ;)
kirk50 - Sob Kwi 27, 2013 14:17

OK...dzięki...bo już się wkurzyłem na siebie że się pośpieszyłem :cry:
fajansiarz - Czw Maj 02, 2013 20:43

domel101 napisał/a:
wkład wymieniany około rok temu, zakupiony w TEDGUM, co mogło spowodować, że tak to popękało


Cokolwiek by nie kombinowac jak guma pęka to tylko z jednej przyczyny: słaba jakosc gumy. W takim miejscu jak przeguby jakosc gumy musi byc wzorowa. Tu nic sie nie oszuka.

kirk50 - Sob Maj 04, 2013 17:19

Gumka wymieniona i autko śmiga bez żadnych drgań :mrgreen:
Polecam wkład z Tedgum.... :)

Punx - Sro Lip 17, 2013 11:52

W moim przypadku wkład tedguma pomógł tylko częściowo, z racji tego że mam automat to auto (wnetrze) drgało mi na oryginalnej poduszcze różnie w zależności od ustawienia programu skrzyni/obrotów silnika:

1. P, N - lekkie drgania
2. R - prawie brak drgań
3. D 700-800 rpm - mega drgania kierownicy, plastików
4. D 1500-1900 rpm - drgania prawego przodu i szyberdachu
5. D pozostały zakres obrotów - brak drgań

Po zmianie

1. P, N - brak drgań
2. R - brak drgań
3. D 700-850 rpm - duże drgania kierownicy i plastików (mniejsze niż na oryginalnej poduszce(
4. D 1700-2200 rpm - małoodczuwalne drgania plastików
5. D pozostały zakres obrotów - brak drgań
6. przy przyspieszaniu (dodawaniu gazu) - odczuwalne drgania np. na podłodze

I teraz pytanie z racji tego że najgorsze drgania mam na biegu jałowym (700-800rpm) to czy można na T4 podnieść te obroty i czy jest to bezpieczne dla samochodu (automat) ?

Pozdrawiam

MK

SeniorA - Sro Lip 17, 2013 14:56

Punx napisał/a:
I teraz pytanie z racji tego że najgorsze drgania mam na biegu jałowym
wg. mnie na biegu jałowym jest OK (na N ), drgania występują jak zapięty jest bieg ( D ), może trzeba sprawdzić skrzynię, ale u dobrego fachowca. Czy intensywność drgań nie jest związana z temperaturą oleju w skrzyni (na zimnym i ciepłym ) ?
Punx - Sro Lip 17, 2013 15:24

Im zimniej tym gorzej zarówno jeśli chodzi o temp silnika jak i otoczenia. Czyli jak ustawie D i trzymam wciśnięty hamulec (obroty są na poziomie 700-750 rpm) to już nie jest bieg jałowy ? W tym momencie przy uniesionej masce widać jak silnik wyraźnie pochyla się do przodu, naciąga zapewne poduchę a ta przenosi drgania i robi się w kabinie bardzo nieprzyjemnie. Nawet na zagrzanym aucie wibracje wyraźnie występują. Dodam że mała poducha jest cała mokra od oleju, duża sucha, może ta mała ma jednak znaczący wpływ na przenoszenie drgań ?
SeniorA - Sro Lip 17, 2013 16:30

Punx napisał/a:
Czyli jak ustawie D i trzymam wciśnięty hamulec (obroty są na poziomie 700-750 rpm) to już nie jest bieg jałowy ?
w dieslu powinien automatycznie włączyć się neutral i powrócić na D przy puszczeniu pedału .Zrozumiałem , że D to jak auto już się toczy bo nic nie było o hamulcu.
Punx napisał/a:
Im zimniej tym gorzej zarówno jeśli chodzi o temp silnika jak i otoczenia.
tak myślałem i dlatego piszę o sprawdzeniu skrzyni.
Punx - Czw Lip 18, 2013 13:42

Specjalnie rozróżniłem D (3 i 4) gdzie 700-750RPM to moment gdy trzymam hamulec (uznaję to za sytuację pracy na biegu jałowym), 4 to D normalna jazda.

[ Dodano: Czw Lip 18, 2013 13:42 ]
Wg mnie jeśli skrzynia ma tu jakiś wpływ na drgania a w zasadzie temperatura oleju w skrzyni to raczej ten wpływ jest niewielki. Czy zimo czy ciepło, czy silnik nagrzany czy nie drgania są i to bardzo irytujące, po prostu w przypadku gdy auto jest nagrzane są trochę mniej dokuczliwe ale nadal występują i dopiero włączenie muzy na bardzo głośno powoduje że przestaje się na nie zwracać uwagi. Dodam że charakterystyka drgań/wibracji zmieniła się po zmianie wkłady poduchy, zmienia się także w zależności od obrócenia (kąta montaży) wkładu - zatem raczej poducha ma tu duży wpływ.

Duuuża flacha jak ktoś pomoże zlikwidowac ten problem!

SeniorA - Czw Lip 18, 2013 15:01

Punx napisał/a:
Wg mnie jeśli skrzynia ma tu jakiś wpływ na drgania a w zasadzie temperatura oleju w skrzyni to raczej ten wpływ jest niewielki.
różne temperatury , to różne ciśnienia oleju w skrzyni .Czy to się stało nagle czy też stopniowo się pogłębia ?.
Punx - Czw Lip 18, 2013 15:06

Drgania mam od zawsze od kiedy posiadam ten samochód (przeszło 3 lata) ale wydaje mi się że (na starej poduszce) na początku były nieco mniej dokuczliwe.

Dodam jeszcze fakt że jak zluzuje blokadę kierownicy - to jest błoga cisza - nie ma klekotania, oczywiście inne elementy (konsola) potrafią nadal drgać. Czasami jak na siedzeniu pasażera/w kieszeni boczków drzwi położę jakieś gadgety plastikowe, dojadę do świateł i zatrzymam auto na D i hamulcu to zaczyna się koncert :( heh dlaczego Phaeton'y gdy kupowałem 75 były takie drogie ...

SeniorA - Czw Sie 29, 2013 19:27

Punx, czy znalazłeś przyczynę tych drgań ?
Punx - Sob Sie 31, 2013 13:35

Niestety nie, jedyne co mi przychodzi do głowy to że może po dzwonie (pewnie gdzieś we Francji) auto straciło olej w skrzyni i ten kto je składał może zalał jakimś dziwnym olejem ... od strony skrzyni auto miało strasznie namieszane:

1. jakieś lepione nieoryginalne kable od aku
2. sztukowane węże wody
3. źle podpięte węże powietrza (dmuchało zimnym, mechanik mówił że wszystko było tam źle podłączone)
4. pod spodem widać lekkie skręcenie silnika

Może w końcu przekonam sam siebie że już pora na dynamiczną wymianę oleju (138k km), na razie szukam dobrego zakładu który zrobi to na moim oleju a nie jakimś własnym.

adas.ko - Czw Wrz 05, 2013 18:42

U mnie jest podobnie w R75 CDTi 2003 automat, tzn. drgania są nieprzyjemne na postoju, wolnych obrotach i załączonym D. Martwi mnie opis SeniorA , że skrzynia powinna odłączać bieg przy naciśniętym hamulcu i włączać po puszczeniu. U mnie po włączeniu D, silnik przechyla się mocno i pojawiają się drgania na kierownicy, desce i masce auta. Nie czuć niczego takiego jak 'wysprzęglanie' na postoju. Obstawiam, że drgania to wina wymienionej poduszki tylnej silnika (kupiłem nowy zamiennik). Na razie próbuję znaleźć jakąś dobrą(używaną lub nową) oryginalną poduszkę na podmianę.

Co do wymiany dynamicznej oleju w automacie to ja mam nieprzyjemne doświadczenie, pomijając zalanie olejem Mobil, który już udało mi się w części wymienić przez dwie kolejne wymiany statyczne, to słyszałem opinie od jednego z ASB, że przy przebiegach większych od 100k dynamiczna wymiana może spowodować zabrudzenie 'paprochami' elektrosiłowników i skrzynia może zacząć szarpać. Osobiście polecam wymianę statyczną, w której nie ma tego ryzyka.

Punx - Pią Wrz 06, 2013 09:13

Tylko czy wymiana statyczna oleju nie znanego producenta (nie mam pojęcia kto, co i kiedy do skrzyni wlewał) na olej oryginalny nie spowoduje powstania mieszanki "wybuchowej" co przełoży się na szybkie popsucie mechanizmów ?
SeniorA - Pią Wrz 06, 2013 20:13

Punx, to si robi 3 razy po 3,5 l co kilkadziesiąt km. Ja tak zrobiłem na oleju Texaco 402 i zmianę biegu poznaję po obrotomierzu.
Punx - Sob Wrz 07, 2013 11:38

Najtaniej ten olej znalazłem tutaj http://oleje.istore.pl/pl/texaco-atf-402-20l.html wychodzi po 26,5pln/litr ale trzeba qpic od razu 20, a jak widzę na 1 dynamiczną lub 3 statyczne wymiany wystarczy 10l.

Czy wymiana statyczna jest możliwa do wykonania w "domowych" warunkach ?

SeniorA - Sob Wrz 07, 2013 14:24

Punx napisał/a:
ale trzeba qpic od razu 20, a jak widzę na 1 dynamiczną lub 3 statyczne wymiany wystarczy 10l.
nie koniecznie , bo rozlewał na mniejsze opakowania , trzeba kontaktować się i uzgodnić.
Cytat:
Czy wymiana statyczna jest możliwa do wykonania w "domowych" warunkach ?
tak , tylko dobrze mieć kanał albo najazd.
adas.ko - Nie Wrz 08, 2013 19:17

Punx, spokojnie da się wymienić olej w domowych warunkach. Ja korzystałem z opisu z forum modeo polska, znajdziesz tam instrukcje ze zdjęciami krok po kroku jak wymienić olej w skrzyni Jatco (być może taki opis jest już też na forum Roverki ?)

A wracając do tematu wkładu i drgań, u mnie drgania w okolicach 1500-1900 rpm zniknęły całkowicie po wymianie poduszki olejowej (gruszki), wstawiłem używaną i jak ręką odjął i generalnie zrobiło się dużo ciszej w całej skali obrotów. Pozostało mi tylko powalczyć z drganiami na postoju i D.

Pozdrawiam, Adam

Punx - Nie Wrz 08, 2013 19:57

A czy jest sens zmieniać jak wszystko działa bardzo dobrze ? Skrzynia się nie ślizga, zmiana biegów prawie nie wyczuwalna, tylko ten przebieg 138k, skoro drgania na D i postoju to raczej nie wina ASB.
adas.ko - Czw Wrz 12, 2013 09:37

W instrukcji serwisowania skrzyni automatycznej jest chyba coś takiego jak wymiana oleju (statyczna) co 30 tys. Ja miałem ten sam dylemat po zakupie (nie wiedziałem kiedy i na jaki olej była poprzednia wymiana), dlatego wymieniłem w całości. Metoda oczywiście do wyboru ;)

Wracając do głównego wątku, u mnie mechanik stwierdził padniętą poduchę przy skrzyni biegów (akurat ta z najgorszym dostępem). Podczas włączania na D cytuję:"poducha kładzie się i metal trze o obudowę". Pozostaje mi wymienić tą poduchę i popatrzeć czy czasem świeżo wymieniana 'tylna' poduszka też nie padła.

Pozdrawiam, Adam

Punx - Czw Wrz 12, 2013 09:46

Czy chodzi o taka poduszkę: http://img19.allegroimg.p...5/30/3443853009 ?
haszczyc - Czw Wrz 12, 2013 10:27

eee dostęp do tej poduszki nie jest zły trzeba zdemontować akumulator i podstawę akumulatora :)
Punx - Czw Wrz 12, 2013 11:48

Ja to zrozumiałem jako najgorsza dostępność (w sensie zakupy) :) , skoro dostęp do niej jest taki słaby, to jak mechanior wypatrzył że "poducha kładzie się i metal trze o obudowę", wyjął kosz z aku i postawił obok, odpalił silnik i zobaczył co się dzieje ?
adas.ko - Pią Wrz 13, 2013 14:05

Mechanior oglądał wszystkie poduszki na zapalonym silniku, test polegał na włączaniu R,N,D. Poducha przy skrzyni widoczna jest od spodu. Jej wymiana wymaga wyjęcia sporo części od góry czyli aku wraz z podstawą oraz webasto, przy innych poduchach jest dużo łatwiej. Z dostępnością używek nie ma problemu, nowej chyba nie da się kupić.

Pozdrawiam, Adam

Punx - Pią Wrz 13, 2013 14:42

ArtBizar wystawia na allegro 10szt tych poduch więc jest w czym wybierać, dają 14 dniową gwarancję rozruchową, cena na dzień dzisiejszy 80pln, tylko nigdzie nie napisano czy ta poducha jest taka sama dla skrzyni manualnej i automatycznej ... do 100pln jestem w stanie sam zaryzykować czy wymiana tej poduchy na używkę spowodowałaby zniknięcie wibracji w moim aucie. Auto mam po dzwonie z prawej strony czyli okolice skrzyni - może coś tam się dzwonnikowi (francuskiemu kierowcy) pourywało.
haszczyc - Sob Wrz 14, 2013 09:10

inne są poduchy z manuala i automata automat ma inne mocowanie
Punx - Sob Wrz 14, 2013 11:31

A jest możliwość zdjęcia tej poduchy i na próbę uruchomienie silnika - w celu weryfikacji czy wibracje zniknęły ?
adas.ko - Nie Wrz 22, 2013 16:12

Jestem po wymianie poduszki (od strony skrzyni biegów) na oryginalną używaną w dobrym stanie. Efekt - jest duuuużo lepiej :) Poducha pasuje tylko od wersji z automatyczną skrzynią, ponoć nie ma różnicy pomiędzy wersją CDT(i) i benzynowym V6. Nie wiem jak z twardością bo na mojej starej było oznaczenie 1.3 a na nowej 1.2. Nowa wydawała się być bardziej miękka. Wymiana wymaga wyjęcia akumulatora oraz skrzynki pod nim, trzeba też zdemontować filtr paliwa. Dla lepszego dostępu do mocowań poduchy wystarczy odkręcić mocowanie webasto i odchylić (nie trzeba go demontować). Przed odkręceniem poduchy oczywiście trzeba podeprzeć silnik/skrzynię biegów. Generalnie temat do ogarnięcia bez użycia kanału bo wszystko wykonuje się od góry.

Pozdrawiam, Adam

Punx - Nie Wrz 22, 2013 18:39

A czy dałbyś radę wstawić fotki tej wymienionej (zużytej) poduchy ?
adas.ko - Nie Wrz 22, 2013 18:47

Hm, są wstawione w poście. Na zdjęciu nr 3 są widoczne uszkodzenia starej poduszki. Widać je po zalogowaniu się na forum. Jeśli potrzeba więcej zdjęć to pisz na priv i podeślę.

Pozdrawiam, Adam

Dawidovs - Pon Paź 21, 2013 12:21

Może innym pomoże mój wybór.
Od roku walczyłem z drganiami w kabinie,wymieniałem gruszkę olejową 2 razy i dalej były. Dopiero 4 dni temu przeszło wszystko jak ręką odjął. Wymieniłem wkłady do tej poduchy od skrzyni (duży i mały) na wkłady poliuretanowe z tej strony-
http://www.inter-rally.pl...-75-Diesel.html
Trochę się obawiałem poliuretanów bo stosowane w zawieszeniu z reguły powodują większe czucie dziur i wybojów. Są za to praktycznie nie zniszczalne.
Zmieniłem obie i drgania przeszły na dobre, jeżdże 3 dzień bez radia - tak się rajcuje tą ciszą w aucie ;)
Zdecydowanie polecam, bierzcie w ciemno i montujcie.
Co do gruchy to mam założoną nową z pod tego linku:
http://tedgum.pl/sklep/pr...roducts_id=3340
Nie jest tania ale spokój mam nadzieje na lata.
Btw. duży wkład poliuretanowy ma fabryczne otwory i na prawdę tłumi drgania w kabinie.
Jeśli rezonują wam plastiki w kabinie lub zmieniając biegi auto wam szarpie( tak jak byście nie umieli operować gazem i sprzęgłem) to zacznijcie od tej wymiany na poliuretany.
Pozdrawiam!

pelson91 - Pon Paź 21, 2013 15:36

Dawidovs napisał/a:
Wymieniłem wkłady do tej poduchy od skrzyni (duży i mały) na wkłady poliuretanowe

Też mam to w planach, czekam na uszkodzoną poduchę silnika od haszczyca i zamawiam wkłądy poliuretanowe :) liczę na spokój z tym elementem do końca żywota tego auta pod moimi skrzydłami

rafalmis1 - Nie Lis 03, 2013 12:14

muszę wymienić "8" i może ktoś z was miał doświadczenie z tym wkładem?? http://allegro.pl/poduszk...3654772541.html

a może lepiej polimer ?? http://www.inter-rally.pl...a-Rover-75.html

i jeszcze jedno, muszę wymieniać mały wkład jak po nim nie widać zużycia ??

pelson91 - Nie Lis 03, 2013 17:12

chyba prędzej poliuretan ;)
Dawidovs - Pią Gru 06, 2013 14:53

Panowie krótkie pytanie do tych, którzy mają założone na ósemce poliuretany w dieslu:
Jak wam się zachowuje autko przy niskich temperaturach?
Mi troszkę drży na wolnych obrotach i tak w przedziale 1400-1800, nic strasznego tylko troszkę irytujące.
Zasugerowałem się tym co powiedział kiedyś jeden z kolegów na forum odnośnie drgań, że może to być stary łącznik elastyczny tłumika i pojechałem z tym do mechanika. Mechanior oglądnął wszystko i powiedział, że tłumik ok tyko poliuretany nie są dobre zimą bo twardnieją i przenoszą drgania.
Macie u siebie coś podobnego?
Nie chciałbym zmieniać tej ósemki i znowu tasować pare stówek w ciemno.
Dodam, że mam wymienioną też gruszkę na tą z TEDGUMU...
Ogólnie obserwując maskę widzę, że silnik się trzęsie bo cała drży.
Dwumasa ok- sprawdzona przy wymianie sprzęgła rok temu, silnik pracuje równo więc raczej to żaden wtrysk. Sprzedam dziada jak nie wygram tej walki z drganiami...

Punx - Pią Gru 06, 2013 16:48

Nie wiem czy to Cie pocieszy, ale inni mają jeszcze gorzej :)

http://www.youtube.com/ch...W6ZxitFgTIhFyfg

haszczyc - Pią Gru 06, 2013 23:36

miałem zawsze problemy z drganiem w zimie w lato też, ostatnio wymieniłem komplet sprzęgła i dwumas na nową LUK i teraz jest jak ręka odjął praktycznie wibracji drgań nie mam własnym oczom nie wierzę aż nie potrafię się przyzwyczaić , drgania miałem podobne na te z filmiku, zawsze myślałem że mam problem z poduszkami silnika ale teraz w końcu skończył się problem z drganiami po wymianie dwumasy na nową
mis_dj - Pią Gru 06, 2013 23:56

Jeżdże już moim Roverkiem ładne kilka lat i jestm po drugiej wymianie wkładu, TEDGUM'u kupionej u tego samego dostawcy w tym samym sklepie. Powiem Wam że to co założyłem obecnie to jest tragedia. Poprzednia guma uszkodzona mająca ponad 2 lata utrzymywała silnik w lepszej kondycji niż obecnie założona. W tej chwili przy ruszaniu wszystko w samochodzi drży okropnie przy około 1800-2000 obr. Przy ruszaniu z miejsca rwie silnikiem jakbym miał wyrąbaną dwumasę (ale nie mam), Przy gaszeniu samochodu silnik mocno skacze. Prawdopodobnie będę wkład z TEDGUMU reklamował. Ciekawe czy uznają. Przeprowadziłem mały test. Ponieważ nie ma dużo roboty z demontażem wyciągłem całą łapę i przejechałem się delikatnie bez wkładu. SIlnik cichutki (brak drgań) natomiast silnikiem szarpie (z uwagi na to że nie ma w ogóle wkładu). Włożyłem z powrotem cały wkład ale w miejsca otworów we wkładzie gumowym włożyłem dodatkowe kawałki gumy, które pozostały mi z wkładu spod akumulatora. Po dodatkowym usztywnieniu wkładu z TEDGUM'a to nie ten sam samochód. Wszystkie opisywane objawy nagle ustały. Jeżdże w tej chwili z tymi kawałkami gumy powtykanymi w otwory. Ewidentnie zbyt miękka guma powoduje, że silnik odchylając się przy przyspieszaniu dotykał łapy aluminiowej i generował drgania, natomiast przy gaszaniu silnika drgał niemiłosirnie. Panowie z Tedgum'a może zmienili skład mieszanki pomiędzy tym wkładem sprzed kilku lat i obecnym - nie wiem.

A'propos polioretanów - koledzy z UK na forum twierdzą że do Dieslów barziej odpowiednie są wkłady z POWERFLEX'a koloru czerwonego. Żółte są przeznaczone dla benzynowców. Nie testowałem więc nie wiem. Może ktoś się wypowie. Udanej lektury.

http://www.75ztcommunity....ount-t6858.html
http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=460494
http://www.the75andztclub...ad.php?t=106605

zedziczek - Sob Gru 07, 2013 00:38

wersja czerwona nie jest już aktualna, zmienili ją

http://www.powerflex.co.u...iesel/2003.html

to nowa wersja dla traktora :) ,

chińskie które są robione na wzór orginalnych też padaja przy tej wersji silnikowej więc odradzam, pozostają dwie opcje orginalna lub powerflex nowa wersja chyba, że jakaś firma Polsce podjmie się wykonania bo coś na forum czytałem o poli na zamówienie lub wersja najtńsza :) http://www.youtube.com/watch?v=HEMHn2Q7GR4

Dawidovs - Pon Gru 09, 2013 10:07

Tak btw. dzwoniłem do TEDGUMU i babka mi powiedziała, że poliuretan swoim składem jest bliżej plastiku niż gumy więc na mrozie jak najbardziej może twardnieć. Wiadomo - każdy swoje chwali.
Mnie te drgania doprowadzają do szału pomału dlatego będe kombinował na wszystkie sposoby aby wyeliminować je z samochodu, bez względu na kasę- ma być cisza. Zamówiłem duży wkład Z Tedumu poprzez allegro bo u nich mają być produkowane dopiero 13 stycznia.
Na starym urwanym wkładzie nie miałem aż takich drgań w poprzednią zimę więc przypuszczam, że to wina poliuretanów. Radziłbym ostrożnie do nich podchodzić.

HarryVip - Pon Gru 09, 2013 10:25

Od ponad miesiąca używam dokładnie takiej gumy. Oczywiście silnik benzyna, ale poducha nie ma żadnych otworów. W sumie nie było większych mrozów niż -10°C, ale póki co tuleja sprawdza się idealnie.
Ricardus - Pon Gru 09, 2013 10:49

Tydzień temu zamontowałem komplet POWERFLEXów i na razie jestem bardzo zadowolony. Co prawda ja mam benzynę, ale poprzednie poduszki były masakrycznie wykończone i szarpało bardzo silnikiem. Zobaczymy co będzie po roku użytkowania. Ja ogólnie jestem zwolennikiem poliuretanów, miałem je kilka lat na całym tylnym zawieszeniu w Lancii Lybry i nic się z nimi nie działo.
Dawidovs - Pon Gru 09, 2013 11:04

Ricardus, z nimi nic się nie będzie działo - z reguły mają dożywotnią gwarancję. Pod tym względem to raczej wymiana raz na wieki.
Gorzej że twardnieją a to w przypadku drgań diesla ma duże znaczenie.HarryVip, dzięki za info- założe i obadam, jutro ma przyjść.
Gorzej że zmieniłem też mały wkład na powerflexa a jego solo nie idzie dostać.
Mam nadzieję że gros drgań przejmuje ten duży wkład.

karolj - Czw Sty 09, 2014 01:18

Znalazłem na forum the75andztclub temat, gdzie ludzie dopasowywali poduszki od Mondeo.
http://www.the75andztclub...ead.php?t=80635
Może to tańsze i lepsze rozwiązanie od tedgumu?

Na szczęście problem mnie jeszcze nie dotyczy;)

[ Dodano: Czw Sty 09, 2014 01:18 ]
Tutaj cały wątek o zmianie:
http://www.the75andztclub...ead.php?t=75766

rafalmis1 - Czw Sty 09, 2014 10:19

karolj napisał/a:
Tutaj cały wątek o zmianie:
http://www.the75andztclub...ead.php?t=75766


tez jest w tym temacie wspomniane o poduszczę z Jaguara wygląda tak samo jak w Mondeo, ale pewnie twardość inna w zależności od silnika, ja właśnie zamówiłem od Mondeo benzyna, zobaczymy jaki będzie u mnie rezultat.

karolj - Czw Sty 09, 2014 10:38

A czy przypadkiem Jaguar nie korzystał z silników od Forda? Coś tak mi łazi po głowie...
Pieta - Czw Sty 09, 2014 10:43

karolj napisał/a:
A czy przypadkiem Jaguar nie korzystał z silników od Forda? Coś tak mi łazi po głowie...


Korzystał

pelson91 - Czw Sty 09, 2014 14:45

ZTCW to Jaguar np S-type to droższy brat Forda Mondeo ;)
piotrek1000 - Czw Sty 09, 2014 19:33

S-type wiele wspólnego z Mondeo nie miał, oprócz niektórych silników i kilku części zawieszenia to tylko właściciel koncernu był wspólny. Podstawowa różnica to aluminiowe nadwozie u S-typa.
pelson91 - Czw Sty 09, 2014 19:37

to nie zmienia faktu że jednak coś tam wspólnego ma ;) tak samo w sumie jak rover z hondą lub rover z bmw ;)
Pieta - Czw Sty 09, 2014 19:55

pelson91 napisał/a:
ZTCW to Jaguar np S-type to droższy brat Forda Mondeo ;)


X-type to bliźniak Mondeo III.

Wiele komponentów identycznych. Podłoga ta sama i silniki z Mondeo

R75 V8 ma silnik od Forda Mustanga :) Ten sam silnik był w Range Roverach

rafalmis1 - Wto Sty 14, 2014 21:57

wymieniłem poduchę i nie wiem już sam. Na starej i na tej od mondeo jak wrzucam D, to czuć jak silnik zmienia swoje położenie i zmiana z D na R skutkuję stuknięciem. Może ta poducha jest za miękka?? Może poliuretan trzymał by sztywniej.
Jeszcze przy odpaleniu było słychać jakieś stukania metaliczne, bardzo szybkie. Po przejechaniu się dźwięki ustały

Dargor - Wto Sie 26, 2014 11:29

[R75] 2,0 cdti Poduszka tylna silnika.temat znany ,ale nikt nie zwrócił uwagi na różnicę.Tuleja na śrubę w orginale jest plastikowa,a zamiennik Tedgumu metalowa. Przez co różne dzwięki mogą być przyczyną tego faktu.Luz śruby jest taki sam w orginale i zamienniku ale materiał...Dzisiaj 4 razy zmieniałem położenie poduszki a drgania po podłodze nadal rozchodzą się przy pewnych obrotach.Oczywiście wkład nie jest cały zalany.Nadmiar gumy wyrwałem wkrętakiem ,ponieważ był cieniutki Szlak mnie trafia co z tym zrobić :twisted:
Punx - Wto Sie 26, 2014 12:27

A ja w sobotę wróciłem do starego oryginalnego wkładu. Tedgum był jakby miększy, bardziej bujało silnikiem i czuć było mocniej zmiany biegów (automat) oraz były niewielkie wibracje przy przyspieszaniu za to była cisza na P i N oraz niewielkie drgania na R. Przy oryginale jest znacznie gorzej, ale nie buja tak silnikiem a mam wrażenie że to bujanie rozwaliło mi gruszkę olejową, bo w zasadzie po niecałym roku na tedgumie gruszka nadawała się już do wymiany, może to zbieg okoliczności i padła ze starości ale jakoś na to bujanie silnika wielu mechaników zwróciło uwagę.

Reasumując na tedgumie z metalową tuleją wibracje przenoszone do kabiny są mniejsze niż na twardszej oryginalnej poduszce z tuleja z plastiku.

Jak ktoś znajdzie 100% rozwiązanie na te wibracje to nobel mu się należy, ja już mam dość, koszty prób zniwelowania tego wibratora w moim przypadku to już chyba 1k pln przekroczyły.

Mam wypożyczona całą poduszkę od karolj i powiem śmiało że na niej (mimo że to pewnie 10 letni oryginał) wibracje są najmniejsze, ale jednak są, do całkowitej ciszy w kabinie jeszcze sporo brakuje.

@rafalmis1 Co do poduchy od mondeo to na angielskim forum doczytałem, że warto ją zeszlifować w okolicy małej gumy bo jest styk metalu z metalem i mogą pojawiać się hałasy.

Dawidovs - Wto Sie 26, 2014 12:36

Ja wymieniłem już prawie wszystkie poduszki silnika jakie są a lekkie drgania mam nadal, tylko na postoju, bo obroty jałowego są dość niskie. Poza tym drgań nie wyczuwam. Poduszki jakie mam:
- dolna ósemka poliuretan - zdecydowanie lepsza od tedgumu, tłumi drgania ładnie, zobaczymy co będzie zimą
- grucha - nowa HUTCHINSON od 1.8 - nie próbowałem tylko oryginału do diesla bo kosztuje sporo
- zmieniona poducha nad skrzynią na zamiennik HUTCHINSON dostępny w sieci Inter Cars - koszt 370 zl (wymiana nic nie zmieniła btw.)
- poduszki nad gruchą nie ruszane bo są w doskonałym stanie
rafalmis1, próbowałeś poliuretan? Wielu sobie chwali..

rafalmis1 - Wto Sie 26, 2014 14:39

Dawidovs napisał/a:
rafalmis1, próbowałeś poliuretan? Wielu sobie chwali..

nie próbowałem, chyba się skusze, tylko

mam tą
http://www.powerflex.pl/p...ver-street.html

czy tą kupić, najbardziej przypomina oryginał
http://www.powerflex.pl/p...ver-street.html

albo tą
http://www.powerflex.pl/p...ack-series.html


a może do Olkusza wysłać do regeneracji ?? na pewno taniej

Dawidovs - Wto Sie 26, 2014 15:09

Kup tą drugą z dziurami, ja mam taką i sobie chwalę. Dobrze tłumi drgania, jest dość miękka
rafalmis1 - Wto Sie 26, 2014 15:39

Dawidovs napisał/a:
Dobrze tłumi drgania, jest dość miękka

ja mam benzynę w automacie mi nic nie trzeba tłumić, bo jest bajecznie. Jedynie może znikną odczucia zmiany z D na R i na odwrót

a to nie jest tak, że ta "pełna" jest do benzyny, a "dziurawa" do Diesla

Punx - Wto Sie 26, 2014 17:31

Ja pamiętam że kiedyś powerflexy do diesela miały kolor czerwony a do benzyny żółty, obie wersje były bez dziur. Obecnie robione są chyba tylko w kolorze żółtym.
zedziczek - Wto Sie 26, 2014 18:29

Żółta cała jest do v6, żółta z otworami do diesela zastąpiła czerwoną ponieważ było za dużo reklamacji na nią, czarna to wersja najtwardsza na tor wyścigowy.
Punx - Wto Sie 26, 2014 18:39

O fajnie i jeszcze niech ktoś potwierdzi że na żółtym dziurawcu nie ma wibracji nawet w zimie :) oczywiście na CDT/CDTi
adas.ko - Wto Sie 26, 2014 22:22

Z moich doświadczeń z CDTi automat wychodzi, że poza wymianą poduszek (wszystkie na nowe oryginał/zamiennik) sporo zależy od kondycji silnika i jego kultury pracy, inaczej poduszki możemy wymieniać w nieskończoność. Jeżeli silnik będzie się telepał bo np. lewe powietrze albo przepływka, albo czujnik jakiś ew. zabrudzony zawór to będzie walka z wiatrakami (poduchy tego nie wytłumią). Np. Ostatnie uszczelnienie rury od IC przyniosło rewelacyjne (pod względem wibracji i hałasu) efekty podczas jazdy, bo na postoju niewielka różnica raczej
Rafalmis1 wymieniałeś olej w skrzyni ? Mi też szarpała, ale po zalaniu Texaco ATF402 jak ręką odjął.

Pozdrawiam, Adam

Punx - Wto Sie 26, 2014 22:32

No ciekawy wątek z tymi dodatkami powodującymi wibracje przy automatach, mógłbyś to rozwinąć ?

Ja jestem po wymianie oleju na Texaco ATF402 a jedno jedyne szarpnięcie przy ok 38-35km/h gdy zmienia z 3 na 2 jak miałem tak mam.

adas.ko - Wto Sie 26, 2014 23:08

Nie twierdzę że poduszki nic nie dają, bo dają dużo. Natomiast u mnie sama ich wymiana nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Dodatkowo co zrobiłem w tym temacie to :
- wymiana przepływki na Bosch (stara pokazywała coś około 420 jednostek na wolnych obrotach, nowa pokazuje około 480) co miało wpływ na falowanie obrotów jałowych, podczas falowania odczucia wibracji były spotęgowane
- uszczelnienie rury IC, czyszczenie kolektora i czujnika ciśnienia doładowania
- czyszczenie zaworu CR i styków czujnika wysokiego ciśnienia (falowanie obrotów, więcej mocy, ciszej w kabinie)
- czyszczenie i zaślepienie EGR, wymiana filtra odmy (falowanie, więcej mocy na niskich obrotach, ciszej)
- filtry paliwa, powietrza, oleju, olej w silniku, olej w skrzyni – wiadomo eksploatacja
Każda z powyższych czynności poprawiała w jakimś stopniu komfort (więcej mocy, ciszej)

*jest zdecydowanie lepiej niż rok temu, ale do ideału jak np. w nowym aucie to jeszcze brakuje. Czeka mnie chyba wymiana koła pasowego

Odnośnie szarpania skrzyni z 3/2, miałem to i obecnie nie stwierdzam tego zjawiska. Więcej w wątku: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=801726&highlight=#801726

Pozdrawiam, Adam

janio - Sro Sie 27, 2014 06:56

Skąd macie ATF-402 skoro go już od 2006 roku nie produkują? W to miejsce jest pełny zamiennik Texaco Havoline Multi-Vehicle ATF ale o wiele lepsze parametry od niego ma Petro Canada DuraDrive MV ATF. Punx, ile oleju Ci weszło i czy faktycznie był brudny? Ja kiedyś zrobiłem taką większą dolewkę od Tomiego, efekt jak przed wymianą a olej wcale nie był taki brudny, można by na nim jeszcze sporo pojeździć.
Dawidovs - Sro Sie 27, 2014 09:35

adas.ko, a jak sprawdzić czy ma się nieszczelność przy IC?
To jest ten plastikowy kolektor na silniku tak?

Punx - Sro Sie 27, 2014 09:50

Olej z allegro

http://allegro.pl/texaco-...4477598653.html

Kupiłem 5L, weszło jakieś 4,2 - 4,3L, zmieniałem u skrzyniarza, koszt wymiany 60pln. Kilka miesięcy wcześniej byłem na wizycie u innego skrzyniarza i tam to była masakra, najpierw sprawdzili mi poziom oleju i stwierdzili że jest duży brak i że olej zalatuje spalenizną (co ciekawe obsługiwało mnie tam 2 ludzi, jeden stwierdził że olej jest ok ale trzeba dolać, potem przyszedł drugi gość i stwierdził że jest brak i że olej śmierdzi spalenizną - dwie sprzeczne opinie w ciągu 5 min), potem dodali coś swojego i stwierdzili że brakowało 1L, skasowali 250pln i powiedzieli że lepiej wymienić całość na ten ichni olej (wymiana 450pln), dałem im jasno do zrozumienia, że takiego wynalazku nie chcę i że jeśli nie mają zalecanego do jatco to dziękuję. Już się tam więcej nie pojawiłem. Nota bene ta rzekoma dolewka (nie widziałem co tam w kanale gość robi) nic nie pomogła dalej było poszarpywanie.

Kupiłem na allegro i wymieniłem we Wrocławiu na Rakowej, przy stanie licznika 142k km, nie wiem czy ktoś kiedykolwiek w mojej skrzyni zmieniał olej. Trochę późna ta wymiana i nie zniwelowała tego pojedynczego szarpnięcia przy wytracaniu prędkości w okolicy 35-38km/h.

Na Rakowej powiedzieli mi że olej nie był zbytnio brudny, wyglądał ok i żebym teraz pamiętał o systematycznej wymianie oleju co 40k km.

Wracając do wibracji to ja u siebie podejrzewam jeszcze kolumnę kierownicy mam wrażenie, że to ona przenosi 90% hałasu, wystarczy ją odblokować aby luźno latała góra-dół i jest cicho, czasami gdzieś pod deską/konsolą zabuczy pojedynczy dźwięk. Zastanawia mnie czy przypasuje kolumna z anglika i czy taka wymiana jest możliwa do wykonania samodzielnie pod blokiem bez jakiś specjalistycznych narzędzi ?

rafalmis1 - Sro Sie 27, 2014 10:12

Osobiście miałem styczność z Roverkiem któremu wyminiło się olej (4l), zmieniło rozrząd, zrobiło się kilka tysięcy, po czy jak się przejechałem, to pytałem się gdzie i kiedy robił remont skrzyni :mrgreen: po prosty skrzynia jak nowa. remontu nie widziała. Przez moją skrzynie przeszło juz coś z 20l oleju i nadal odczucia między D a R występują
Punx - Sro Sie 27, 2014 10:22

Ale jakie odczucia między D i R ?
U mnie np. jest tak że jak zmieniam z P na R to jest bujnięcie samochodem przy czym sama zmiana z P na R wymaga 2x większej siły niż w pozostałych przypadkach. Podobnie jak zmieniam z N na D to tez mam bujnięcie samochodem, zmiana D<->4<->3<->2 jest nieodczuwalna.

Zarówno dwóch skrzyniarzy jak i kilku mechaników (w ciągu 4 lat jazdy R75) mówiło mi że to normalne i mam się tym nie przejmować.

adas.ko - Sro Sie 27, 2014 11:51

Dawidovs, może źle się wyraziłem. Chodziło mi uszczelnienie na dwóch końcach rury podającej ciśnienie z turbiny, czyli z jednej strony na zaworze EGR, a z drugiej strony na wyjściu z chłodnicy (IC). Ale jak wspomniałeś o kolektorze, to przypomniało mi się że uszczelki pod kolektorem dolotowym też wymieniałem na nowe przy okazji wymiany świec żarowych, bo jakoś na starych tak coś się dziwnie pociło wokół tych uszczelek więc zmieniłem na wszelki wypadek.

janio też kupowałem Texaco ATF402 na allegro, tak jak Punx

rafalmis1 nie doczytałem wcześniej, że Tobie nie szarpie podczas jazdy tylko podczas zmiany D-R. Tak to chyba ma każdy, bo po włączeniu D/R silnik przechyla się a koła chcą już jechać. Pytałem kiedyś czy to normalne, bo przecież sterownik skrzyni wie kiedy prędkość=0 i hamulec jest naciśnięty, więc w teorii bieg mógłby być wrzucany dopiero po puszczeniu hamulca i nie byłoby takiego przeginania się silnika. Jak to zatem być powinno? Może mamy coś uwalone w sterowniku jednak? ;)

Punx - Sro Sie 27, 2014 11:55

Sterownik może i wie :) ale u nas przecież zmiana trybu pracy skrzyni jest mechaniczna (linka) więc wydaje mi się, że to nie sterownik zmienia kierunek obrotu kół ale pociągnięcie linki od lewarka ... poprawcie mnie jeśli się mylę.
adas.ko - Sro Sie 27, 2014 12:47

Mechaniczne włączanie przez linkę - owszem, ale z drugiej strony jadąc z górki <80km\h po puszczeniu pedału gazu skrzynia wrzuca na luz ... znaczy się wie i potrafi ;)
Punx - Sro Sie 27, 2014 12:58

A to z tym wrzucaniem na luz to nie wiedziałem że tak jest, mnie uczono żeby nigdy nie wrzucać samemu na N podczas jazdy (mimo że skrzyniarz jak testował moją skrzynię to zrobił tak kilkakrotnie przestrzegając abym ja tego ni próbował).
adas.ko - Sro Sie 27, 2014 13:12

Punx skrzynia sama wrzuca na luz czy tam wysprzęgla, nie jechałeś nigdy z górki tak wolno czy jak ? podczas jazdy oczywiście rączki z dala od dźwigni biegów!

*robi się offtop, jak coś to pisz na prv ..

Punx - Sro Sie 27, 2014 13:12

A to z tym wrzucaniem na luz to nie wiedziałem że tak jest, mnie uczono żeby nigdy nie wrzucać samemu na N podczas jazdy (mimo że skrzyniarz jak testował moją skrzynię to zrobił tak kilkakrotnie przestrzegając abym ja tego nie próbował).

A tak odbiegając od głównego wątku, to czy przy jeździe np. po mieście automatem staracie się trzymać > 2k rpm (ponoć przy nowszych dieselach zalecane są wyższe obroty niż przy starych klekotach) czy nie ? Ja często odpuszczam całkiem gaz i wtedy mam ok 800rpm a zazwyczaj jak jeżdżę to po przerzuceniu biegu długo utrzymuje się 1500rpm. Nie wiem czy to jest zdrowe dla silnika, naczytałem się jakiś bzdur (?) jak jeździć nowoczesnym dieselem (o ile M47R to nowoczesny diesel).

rafalmis1 - Sro Sie 27, 2014 13:43

Jeździłem 2 Roverkami gdzie nie ma odczucia zmiany między D i R. Ja to robie tak, że jak samochód jest na D i chce dać R, to jeszcze jak jest lewarek na D i samochód juz prawie stoi, wrzucam R, nie używając hamulca, no chyba, ze jest to konieczne. Wiem wiem, tak też nie wolno, ale za to zaspokajam moje pragnienie bezbolesnej zmiany biegów :mrgreen:
Linka może i jest, ale po to aby można było zablokować skrzynie na P (zapiąć specjalną zapadkę) i po to aby (jak to się nazywa, hmm. Nie pamiętam) wiedziało ze zmieniłeś bieg i wówczas wysyłana jest informacja do sterownika o aktywacji/dezaktywacji odpowiedniego elektrozaworu, który to dopiero załącza odpowiedni bieg. Tak chyba jest :mrgreen:
No bo jak przy 140 włożyłem wsteczny, to nadal mogę użytkować samochód :mrgreen: chyba włożyłem, bo na licznik nie popatrzyłem, ale na lewarku, żadna pozycja nie świeciła. Później z przeprowadzonych testów wynikało, że jak nic się nie świeci, to mamy bieg ten w którą stronę został przesunięty lewarek :roll:

Punx - Sro Sie 27, 2014 14:22

Może te 2 roverki maja jakąś inną skrzynię, skoro są swapy silników to czemu nie miałoby być swapów skrzyń :)
Dawidovs - Sro Sie 27, 2014 14:27

A temat jest o poduchach silnika :P
SeniorA - Sro Sie 27, 2014 15:28

Dawidovs napisał/a:
A temat jest o poduchach silnika
ale trzeba krótko sprostować niektóre niedorzeczności , skrzynia jest w pełni automatyczna ze sterowaniem elektronicznym a nie linką , linka jest do tego jak pisał rafalmis1, skrzynia nigdy nie pracuje na luzie podczas jazdy

[ Dodano: Sro Sie 27, 2014 15:28 ]
rafalmis1 napisał/a:
jak przy 140 włożyłem wsteczny, to nadal mogę użytkować samochód
bo skrzynia ma zabezpieczenie , po 10 km/h jazdy do przodu elektromagnetycznie otwiera odpływ oleju ze sprzęgła wstecznego
Dargor - Sro Sie 27, 2014 16:05

Dzisiaj żona powiedziała że zrobiłem fajans zmieniając wkład na tedguma w aucie huk w czasie jazdy (opisywałem kwestie luzu w tuleji śruby i materiału plastik w orginale,tedgum metal) myślę jeszcze o szerokości wkładu z tedgumu,ponieważ nie zmierzyłem przed montażem chodzi o tuleje na śrubę.Jeżeli jest za szeroka to również może przenosić drgania.co o tym myślicie :?: :evil:
Punx - Sro Sie 27, 2014 20:49

A jak to jest z tymi powerflexami bo one na fotach nie mają metalowej obręczy, jak się je wprasowuje i czy jak zostaną wprasowane to się dobrze trzymają ?
adam_26 - Sro Sie 27, 2014 21:13

Punx napisał/a:
A jak to jest z tymi powerflexami bo one na fotach nie mają metalowej obręczy, jak się je wprasowuje i czy jak zostaną wprasowane to się dobrze trzymają ?

Tak samo jak tutaj się to robi praską : https://www.youtube.com/watch?v=hV5iBDGmkR4 Myślę że na pewno dobrze.

zedziczek - Sro Sie 27, 2014 23:39

dobrze się trzymają, prasy nie potrzeba wystarczy podnośnik hydrauliczny, i kilka deseczek ;) waga samochodu wystarcza aby wcisnąć gumkę ;) nie zapomnij posmarować wcześniej smarem miedzianym który dodają do kompletu i delikatnie możesz splanować ranty obręczy aby pozbyć się ostrych krawędzi
adas.ko - Czw Sie 28, 2014 09:22

SeniorA napisał/a:
ale trzeba krótko sprostować niektóre niedorzeczności , skrzynia jest w pełni automatyczna ze sterowaniem elektronicznym a nie linką , linka jest do tego jak pisał rafalmis1, skrzynia nigdy nie pracuje na luzie podczas jazdy


Mogę prosić o wyjaśnienie ? U mnie gdy jadę sobie poniżej 80km/h i puszczę nogę z gazu to po 2-3 sek obroty silnika spadają do jałowych 850 i występuje coś w rodzaju wysprzęglenia (efekt jakby się jechało na luzie) - tak ma być ?

i drugie co mnie nurtuje: czy bieg powinien się włączać zaraz po przełączeniu lewarka na D, czy też dopiero po puszczeniu hamulca (przy prędkości = 0). Gdyby załączenie miało miejsce dopiero po puszczeniu hamulca to podejrzewam, że nikt by nie zauważył drgań kierownicy, podłogi itp, które odczuwalne są na postoju i zapiętym D lub R, a po ruszeniu już jest OK

Punx - Czw Sie 28, 2014 09:27

Tez mam te ok 850 rpm po odpuszczeniu gazu (toczeniu się). Pytałem sie kiedyś mechanika od roverków jak to jest z automatami, mówił mi że wrzucenie D = włączenie biegu pierwszego, to że jest wciśnięty hamulec nie powoduje załączania biegu jałowego.
SeniorA - Czw Sie 28, 2014 13:35

Cytat:
Pytałem sie kiedyś mechanika od roverków jak to jest z automatami, mówił mi że wrzucenie D = włączenie biegu pierwszego, to że jest wciśnięty hamulec nie powoduje załączania biegu jałowego.
Punx, w instrukcji jest napisane :

•Automatic neutral mode (diesel models only)
To improve fuel economy and reduce emissions, the
transmission automatically selects neutral from a drive gear if
the vehicle is stationary and the brake is applied. The drive gear
will automatically reselect when the brake is released.
czyli gdy samochód stoi i wciśnięty jest hamulec , to dla ekologii i zużycia paliwa skrzynia przełącza się na neutral, po zwolnieniu hamulca automatycznie powraca do wybranej pozycji.

Punx - Czw Sie 28, 2014 13:45

Chciałbym aby tak było, wtedy jak napisał adas.ko nie byłoby wibracji. Ja na 99% jestem przekonany że nie przełącza się na N w momencie gdy mam D + wciśnięty hamulec, na takim D mam naprawdę ogromne wibracje co widać na filmikach które zrobiłem (YT: https://www.youtube.com/c...6ZxitFgTIhFyfg) a na N wibracji prawie nie ma. Druga sprawa to to że zmiana z N na D u mnie = bujniecie autem a puszczenie hamulca na D = brak takich efektów.
adas.ko - Czw Sie 28, 2014 13:55

SeniorA u mnie też nie działa to zgodnie z opisem. wiem że sygnały prędkości oraz naciśniętego hamulca odczytują się prawidłowo (INPA). Gdzie można jeszcze szukać przyczyny ? podmieniać EAT ECU ?

Może założyć nowy wątek w tej sprawie, bo temat jest bardzo ciekawy, może mógłby rozwiązać wielu użytkownikom problem z drganiami na postoju w CDT/i + automat (?)

Pozdrawiam,
Adam

SeniorA - Czw Sie 28, 2014 14:01

w polskiej instrukcji na stronie 111 też jest o tym , może nie masz tej opcji albo sterownik inny ?

[ Dodano: Czw Sie 28, 2014 14:01 ]
adas.ko napisał/a:
Może założyć nowy wątek w tej sprawie, bo temat jest bardzo ciekawy, może mógłby rozwiązać wielu użytkownikom problem z drganiami na postoju w CDT/i + automat (?)
:ok:
Punx - Czw Sie 28, 2014 14:31

Ja jeszcze pociągne w tym wątku temat. Zadzwoniłem do Długołęki do http://www.lekop.beep.pl/kontakt.htm porozmawiałem sobie z znawcą tematyki skrzyń, zapewniał mnie że nie ma takiej opcji żeby po wciśnięciu hamulca na D (na postoju) skrzynia przełączyła na neutral, co najwyżej może rozłączyć sprzęgło.
adas.ko - Czw Sie 28, 2014 14:33

Wątek dotyczący wibracji w CDTi + automat założyłem w nowym temacie :
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=860191#860191


Pozdrawiam,
Adam

stee-zoo - Nie Paź 28, 2018 16:49

Witam.
odświeże troche temat poduszki silnika.
Zerwana poduszka dała o sobie znac dopiero po wymianie tłumika koncowego ,przy wcisniętym hamulcu na D słychac jest drżenie stukanie wydechu.
Myslałem ze panowie od tłumików zle złożyli wydech i gdzies stuka pod obrotami silnika,ale po podniesieniu auta włączeniu D przywcisniętym hamulcu cały wydech chodził w tył i przud razem z silnikiem.
No i winowajcą okazała sie dolna łapa silnika.
Teraz pytanie?
Szukając tych łap trafiłem na cos takiego https://allegro.pl/rover-75-mg-zt-poduszka-lapa-silnika-2-0-cdt-cdti-i7278461271.html
Ładnie tu piszą ze jest wzmocniona zmieniona konstrukcja gumy ,która sietak szybko nie zrywa.
Moze ktos z was wymieniał na taką własnie???

Punx - Nie Paź 28, 2018 16:53

Mam taką od kilku miesięcy, wymieniłem z PU licząc ze będzie poprawa, nic się nie zmieniło nadal ta sama kicha = wibracje na konsoli i kierownicy.


Gruszka olejowa tez zmieniona 1,5 roku temu na wersje z V6, nie wiele to poprawiło … mam wrażenie ze w tym modelu automat + CDT(i) = traktor i nic tego nie zmieni

stee-zoo - Nie Paź 28, 2018 17:27

U mnie przed wymianą tlumika nie było zadnej tragedij z drganiami na kierownicy czy szarpaniu (a podejrzewam ze guma była juz wywalona),dopiero wymiana tłumika i jego słyszalne drganie ,ale tylko na D i wcisnietym hamulcu .Pewnie mechnik inaczej ułozył wydech przy montazu i tak to sie pokazało.
Punx a tą poduszke sam wymieniałes czy mechanik? Bo zastanawiam sie czy ciężko jest to zrobic i samemu sie za to nie zabiore?

Punx - Nie Paź 28, 2018 18:27

Wymieniał mi najlepszy mechanik od CDT, ja już ze 3-4 szt próbowałem, różne mutacje, twardości i w zasadzie zmiany są ale nie na tyle by uznać ze ten klekot nadaje się do komfortowej jazdy …. ale to inny temat.

Jeśli mowa o ósemce to wymiana tego wymaga zdjęcia pampersa, i odkręcenia 2 śrub, wydaje się ze podnośnik jest niezbędny do komfortowej wymiany która trwa max 5-10 minut.

karolj - Nie Paź 28, 2018 18:35

Punx, wszystko to kwestia jakości paliwa, tak przynajmniej było u mnie. Leję dodatki, leję droższe paliwo i zupełnie inne auto.
Punx - Nie Paź 28, 2018 19:45

To nie to, ja tez lałem płukanki, pierwsze 5 lat jeździłem na Lotosie i Vervie z Orlenu, nie ma to najmniejszego znaczenia …. wibracje to wibracje … ja sobie odpuściłem już Roveru, to dla mnie 2gie auto używane raz na kilka-kilkanaście dni, taki zastępczak … uważam ze nie da się go doprowadzić do akceptowalnego stanu, mimo ze kupiłem z niskim przebiegiem 104k km w 2010r to w kwestii vibrattio nie wiele się zmienilo.

Jeździłem automatami 75 z silnikiem 2.0 i 2.5 w Pb i to zupełnie inna bajka, ale one maja z kolei swoje bolączki ...

tomi24lbn - Nie Lis 11, 2018 10:56

Montował ktoś taką do automatu V6 ?? ??
https://allegro.pl/kkh101372-poduszka-dolna-silnika-rover-75-mg-ztt-i7641613529.html

Moja poducha padła i zastanawiam się na wkładem tedgum albo czymś innym

Punx - Nie Lis 11, 2018 11:26

A jakie to ma znaczenie czy automat czy manual ? To poduszka silnika …. ja takie ze 3 zamontowałem mając automat w CDT i na każdej tak samo słabe jest tłumienie …. Ty masz 2.5 Pb więc u Ciebie nie ma efektu klekota ….
Sintram - Sro Lis 14, 2018 00:23

Zamontuj poliuretan z powerflexa i będzie dobrze.
tomi24lbn - Sro Lis 14, 2018 06:24

A może jakiś wkład/ tuleja metalowo-gumowa
znalazł ktoś jakiś zamiennik???

karolj - Sro Lis 14, 2018 15:35

A czemu nie chcesz tej z pierwszego linka? Mam taką w CDTI i działa bardzo dobrze. W V6 powinna sobie dać jeszcze lepiej radę. Bardzo dobrze tłumi drgania, a takie ułożenie gumy w środku powoduje, że poduszka lepiej trzyma silnik podczas przyspieszania.
tomi24lbn - Czw Lis 15, 2018 16:13

Cytat:
A czemu nie chcesz tej z pierwszego linka?
Nie to że nie chce tylko kiedyś gdzieś widziałem że takie były przy manualnej skrzyni . Automat miał taką https://archiwum.allegro.pl/oferta/nowa-poduszka-silnika-rover-75-mg-osemka-2lata-i5825344451.html
Taka własnie była u mnie . Chcę coś zamontować na parę lat a nie za rok wymieniać :-| dlatego kombinuję .

Znalazłem taką tuleję https://www.autoczescionline24.pl/abs-8160345.html
Z tego co wyszperałem w necie to wymiary identyczne.