Zobacz temat - [R214i] układ chłodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i] układ chłodzenia

tapicer - Pią Mar 12, 2010 23:54
Temat postu: [R214i] układ chłodzenia
Witam!
Nie moglem znaleźć na forum podobnego przypadku, wiec zakładam nowy temat. Otoz problem polega na tym ze kilka razy zdarzylo sie iz w np. w korku chlodnica, albo cos w okolicy jakby sie przegrzewalo i wydobywa sie dym;]natomiast w zbiorniczku wyrownawczym plyn sie podnosi niemal pod sam korek. Temp silnika jest w normie. Po odkreceniu i zakreceniu korka sytuacja wraca do normy i moge jechac dalej.
Czy moze to byc spowodowane zapowietrzniem ukladu?
Co zrobic zeby sie taka sytuacja nie powtorzyla?

Colin1488 - Sob Mar 13, 2010 07:18

Ciśnienie się nazbyt zwiększa w układzie, ja bym zaczął od wymiany korka na zbiorniczku, jest w nim zawór.
tapicer - Sob Mar 13, 2010 10:38

a podobno wskazane jest odpowietrzac caly uklad poprzez odkrecenie jakis srubek znajdujacych sie w okolichach chlodnicy?prawdo to?i gdzie dokladnie one sie znajduja?i czy to cos pomoze?
Kot - Sob Mar 13, 2010 10:42

ja tam nei odkrecalem tych srubek ;) robilem metoda odkrecenia zbiorniczka i przegonienia ukladu z pompowaneim wezykow :)
poszukaj tematow;) bylo ich wiele na forum ;)

Jabbaros - Sob Mar 13, 2010 17:27

Nie wiem czy to akurat ten przypadek ale u mnie tez pojawial sie lekki dym po dluzszej jezdzie. Przyczyna byla dziurawa chlodnica od dołu. Najwyrazniej plyn odparowywal gdy wydostawal sie z wnetrza chlodnicy na jej gorącą czesc zewnetrzną i stad ten dym. Wymienilem u mechaniora na nówke i nic nie dymi. Stara chlodnica, jej dól byl w opłakanym stanie.
pozdr
Jacek