Zobacz temat - [R25 1.4i 2002r] Weryfikacja silnika i rodzaj rozrzadu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 1.4i 2002r] Weryfikacja silnika i rodzaj rozrzadu

dziubek - Pon Mar 15, 2010 08:01
Temat postu: [R25 1.4i 2002r] Weryfikacja silnika i rodzaj rozrzadu
Witam Jako ze niebawem w nowym rodzinnym nabytku bedzie wymieniony rozrzad plus inne czesci mam pytanie jak zweryfikowac jaki jest silnik w rowerku chodzi mi czy ma 103km czy mniej bo szukajka vin tego nie podaje. A druga sprawa dowiedzialem sie ze sa 2 wersje napinaczy automatyczny i zwykly jak sie upewnic jaki ma roverek? Pozdrawiam dziubek
shilus82 - Pon Mar 15, 2010 08:49

co do pierwszej sprawy, takie info powinno być w dowodzie rejestracyjnym czy to polskim czy zagranicznym, ale podane w kilowatach, a drugia to wiem :)
dziubek - Pon Mar 15, 2010 09:20

Wlasnie ten bol ze w dowodzie o dziwo tego nie ma a niemieckiego briefu nie ma bo poprzedni wlasciciel dal wsio do urzedu nie robiac kopii. A moze te silniki maja gdzies jakies oznaczenie by odczytac?
PTE - Pon Mar 15, 2010 10:02

Jeśli R jest z 2002r. to na bank masz już automatyczny napinacz i szerszy (26mm) oraz dłuższy (145 zębów) pasek rozrządu.

Co do mocy, to do zamówienia odpowiedniego rozrządu wiedza ta nie jest Ci to potrzebna ;)
A tak na poważnie, skoro nie możesz tego zidentyfikować w klubowej "sprawdzarce" ani w EPC, to pozostaje chyba tylko zajrzenie do przepustnicy i sprawdzenie, czy przy wciśnięciu pedału gazu do oporu otwiera się ona całkowicie, czy też nie. Wersje zdławione nie otwierały się w pełni. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz na forum zdjęcia przepustnic na których widoczne są różnice miedzy nimi.

dziubek - Pon Mar 15, 2010 16:38

Oki dzięki za info o rozrządzie :) EPC rover owskiego jeszcze nie miałem właśnie zasysam wg. sprawdzarki na roverach jest to silnik o zaniżonej wydajności - czy to opisuje właśnie że jest 84km ?

pozdrawiam

dziubek

PTE - Pon Mar 15, 2010 18:48

Jelśli wypluwa Ci opis w rodzaju "low performace", to masz wersję 84KM. Wystarczy wymienić przepustnicę na "normalną" aby uzyskać 103.
ralfi83 - Sro Mar 17, 2010 11:29

Pasek to napewno 5497XS z Gatesa.