Zobacz temat - [R45] Jak sprawdzic czy SRS zyje ???
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Jak sprawdzic czy SRS zyje ???

BoloSr - Nie Mar 21, 2010 17:59
Temat postu: [R45] Jak sprawdzic czy SRS zyje ???
Witam i hccialem sie zapytac jak sprawdzic centralke od SRS ?? ? jest jakis domowy spospob zeby ja sprawdzic czy dziala ?? ?
I drugie co sie stanie jak sie wypnie poduszke od SRS powineine sie zapalic czy nie ?? ?

DANTE79R - Nie Mar 21, 2010 18:35

BoloSr napisał/a:
Witam i hccialem sie zapytac jak sprawdzic centralke od SRS ?? ? jest jakis domowy spospob zeby ja sprawdzic czy dziala ?? ?
I drugie co sie stanie jak sie wypnie poduszke od SRS powineine sie zapalic czy nie ?? ?
jeżeli po przekręceniu kluczyka zapala sie kontrolka SRS a potem gaśnie to wszystko ok, jeżeli wypniesz wtyczke to powinna sie palić kontrolka ale nie polecam żebyś to robił bo potem może się ona cały czas świecić i będziesz się wkurzał tak jak ja jak miałem R45 ;)
BoloSr - Nie Mar 21, 2010 18:39

DANTE79R napisał/a:
jeżeli po przekręceniu kluczyka zapala sie kontrolka SRS a potem gaśnie to wszystko ok, jeżeli wypniesz wtyczke to powinna sie palić kontrolka ale nie polecam żebyś to robił bo potem może się ona cały czas świecić i będziesz się wkurzał tak jak ja jak miałem R45 ;)


no tak sie dziej ale jest male podejzenie i nie wiemy jak to sprawdzic a boimy sie zrobic to o czym mowisz :(
bo rozumiem zeby zgasic ta kontrolke to potem trza jechac na kompa ?? ?

DANTE79R - Nie Mar 21, 2010 18:42

BoloSr napisał/a:
no tak sie dziej ale jest male podejzenie
ale czego podejrzenie? Skoro po przekręceniu zapala sie a po chwili gaśnie to jest ok, tak ma być
BoloSr - Nie Mar 21, 2010 18:47

DANTE79R napisał/a:
BoloSr napisał/a:
no tak sie dziej ale jest male podejzenie
ale czego podejrzenie? Skoro po przekręceniu zapala sie a po chwili gaśnie to jest ok, tak ma być

a tego ze nie mam tyle podusze co powinno byc :(
i nie wiemiemy jak to sprawdzic :(

DANTE79R - Nie Mar 21, 2010 18:49

a ile masz? Bo jeśli się nie mylę to powinny być co najmniej 4, no chyba że MGZS wychodził też z dwiema w co wątpię.
BoloSr - Nie Mar 21, 2010 19:01

DANTE79R napisał/a:
a ile masz? Bo jeśli się nie mylę to powinny być co najmniej 4, no chyba że MGZS wychodził też z dwiema w co wątpię.


ja mam 4 ale o tego co sie pytam to tez mam byc 4 ale cos mi sie wyaje ze sa 3 i nie wiem czy w takim wypadku nie powinno sie cos dziwengo z tym dziac a wszystko jest wporzadku tak jak piszesz :) no chyba ze istnieje mozliwosc ustawienia SRS tak zeby gasl pomimo tego ze cos brakuje :bezradny:

DANTE79R - Nie Mar 21, 2010 19:14

jak może mieć 3? Powinien mieć w kierownicy jedną, drugą przed pasażerem i dwie w fotelach po bokach
BoloSr - Nie Mar 21, 2010 19:16

DANTE79R napisał/a:
jak może mieć 3? Powinien mieć w kierownicy jedną, drugą przed pasażerem i dwie w fotelach po bokach


no powinien miec ale ma 3 bo ta przed pasazerem chyab nie ma :( a SRS znika jutro jeszce sprawdze jak zwale schowek i sie okaze bo umnie to widac ze jest a tam cos mi sie wydaje ze nie ma :( no chyba ze srs nie jest podlaczone do kompa jak tzra tylko jakos oszukane ale ciekawe jak ?? ?

darek_wp - Pon Mar 22, 2010 07:53

Jeśli ktoś wypiął poduszkę i zmostkował rezystorem to sam system SRS na kontrolce jak i na kompie pokaże, że jest ok. Wtedy tylko fizyczne sprawdzenie (popatrzenie na końcówki kabli od poduszek) da 100% pewności, że są wszystkie 4 poduszki.
BoloSr - Pon Mar 22, 2010 08:29

darek_wp napisał/a:
Jeśli ktoś wypiął poduszkę i zmostkował rezystorem to sam system SRS na kontrolce jak i na kompie pokaże, że jest ok. Wtedy tylko fizyczne sprawdzenie (popatrzenie na końcówki kabli od poduszek) da 100% pewności, że są wszystkie 4 poduszki.


a jaknie mam rezystora i poduchy to jak to jest wtedy zrobione ?? ?
bo na 1000% poduchy niet a rezystora nie widac we wtyczce chyba ze jest przy kompie SRS ale tam jeszce nie szukalem :(

darek_wp - Pon Mar 22, 2010 10:52

Być może ktoś wpiął tak jak mówisz. Możliwe też, że sterownik SRS da sie jakoś przeprogramować na mniejszą liczbę poduszek - ale tu musiałby sie wypowiedzieć ktoś, kto widział program diagnostyczny. Możliwe też, że w ogóle został podmieniony sterownik SRS i masz np tylko 1 poduchę - tę kierowcy. Ale bez przyglądnięcia się po kolei podzespołom systemu SRS nie da się nic więcej powiedzieć.
BoloSr - Pon Mar 22, 2010 11:22

darek_wp napisał/a:
Być może ktoś wpiął tak jak mówisz. Możliwe też, że sterownik SRS da sie jakoś przeprogramować na mniejszą liczbę poduszek - ale tu musiałby sie wypowiedzieć ktoś, kto widział program diagnostyczny. Możliwe też, że w ogóle został podmieniony sterownik SRS i masz np tylko 1 poduchę - tę kierowcy. Ale bez przyglądnięcia się po kolei podzespołom systemu SRS nie da się nic więcej powiedzieć.


czyli tak czy siak musze podjechac do kogos kto ma T4 i porzadnei to sprawdzi bo inaczej tego nie widze chyba ze sam sprawdze po nr czy mam srs od swojego auta czy nie :(
PS gdzie w zachodniopomorskim podlacze sie pod T4 ?? ??

darek_wp - Pon Mar 22, 2010 12:35

Na początek to bym sprawdził organoleptycznie czy na pewno wszystkie poduchy są. Przyglądną bym się sterownikowi SRS i kabelkom które idą do niego. A na końcu jeśli wszystko będzie "na oko" w porządku próbował bym się dobierać do systemu kompem.
BoloSr - Pon Mar 22, 2010 12:39

darek_wp napisał/a:
Na początek to bym sprawdził organoleptycznie czy na pewno wszystkie poduchy są. Przyglądną bym się sterownikowi SRS i kabelkom które idą do niego. A na końcu jeśli wszystko będzie "na oko" w porządku próbował bym się dobierać do systemu kompem.


jednej napewno nie ma bo jej fizycznie z 3 innymi to zeby sprawdzic moze byc problem :(
ale po rozmowie z mariusz418 mam penosc ze umnie srs jest oszukany bo gasnei dopiero po uruchomieniu silnika a pomoc ma zgasnac po chwili jak sie przekreci w pozycje zaplon a tak sie nie dzieje :( wiec ktos musial grzebac przy zegarach i ładnei to oszukal :(

PopaY - Pon Mar 22, 2010 17:21

Skoro się boisz, że nie masz tej przed pasażerem to wykręć schowek, porozkręcaj wszystko co jest nad nim i zobaczysz czy poducha jest czy jej nie ma. Ja u siebie mam pofałdowaną obudowę poduchy dla pasażera, która się cała pofałdowała od temperatury, ale wiem, że poducha w środku jest. A co do tego gaśnięcia kontrolki to hipoteza, że jak zgaśnie przed uruchomieniem silnika oznacza, że są wszystkie poduchy to, za przeproszeniem gówno prawda. A skąd wiem? Ano stąd, że jak mi się kostka "rozwaliła" pod siedzeniem i fachowiec mi ją robił to przy okazji porobił mi sprytne testy. Otóż odpiął mi poduchę kierowcy i zamiast niej wstawił rezystor i normalnie kontrolka gasła zanim uruchomiłem silnik. Inaczej jak rezystorem nie da się obejść sterownika SRS. Po czym w ogóle wnioskujesz, że rzekomo nie ma w tym R45 poduchy frontowej pasażera?
azer - Pon Mar 22, 2010 17:44

jakby co to T4 nie zawsze wykryje czy są poduchy czy nie. Jak byłem u PHJOWI jakiś czas temu to nie udał się test poduch. Dowiedziałem się że jak będę miał dzwona to się dowiem czy mam poduchy i czy sa prawidłowo podpięte :lol: Aha kontrolka zapala się i gaśnie normalnie.

Nie pamiętam szczegółów. Może w lato pobawie się w detektywa i zgodnie z opisami wyżej popatrze u siebie.

BoloSr - Pon Mar 22, 2010 18:22

PopaY napisał/a:
Skoro się boisz, że nie masz tej przed pasażerem to wykręć schowek, porozkręcaj wszystko co jest nad nim i zobaczysz czy poducha jest czy jej nie ma. Ja u siebie mam pofałdowaną obudowę poduchy dla pasażera, która się cała pofałdowała od temperatury, ale wiem, że poducha w środku jest. A co do tego gaśnięcia kontrolki to hipoteza, że jak zgaśnie przed uruchomieniem silnika oznacza, że są wszystkie poduchy to, za przeproszeniem gówno prawda. A skąd wiem? Ano stąd, że jak mi się kostka "rozwaliła" pod siedzeniem i fachowiec mi ją robił to przy okazji porobił mi sprytne testy. Otóż odpiął mi poduchę kierowcy i zamiast niej wstawił rezystor i normalnie kontrolka gasła zanim uruchomiłem silnik. Inaczej jak rezystorem nie da się obejść sterownika SRS. Po czym w ogóle wnioskujesz, że rzekomo nie ma w tym R45 poduchy frontowej pasażera?


bo jej poprostu tam nie ma :( wisi sobie kable i tyla a druga sprawa rozprulem prawy bok kolo pasow i sie okazalo ze nie ma tu czegos :(

PopaY - Pon Mar 22, 2010 19:00

A co ma niby być????? Przecież boczne poduszki są w fotelach, a nie w boczkach!
BoloSr - Pon Mar 22, 2010 19:26

PopaY napisał/a:
A co ma niby być????? Przecież boczne poduszki są w fotelach, a nie w boczkach!


a to nie jest do napinacza przypadkiem ?? ?
bo z drugiej strony to bylo do czegos przypiete przy pasach i to sie chyab napinacz nazywa
a kompa mam takiego jak w zalaczniku.
I w takim wypadku ile tych poduch powinno byc ?? ?

sTERYD - Pon Mar 22, 2010 19:30

jak masz boczne poduszki, to chyba petarda też jest przy zapięciu, a nie w zwijaczu... przynajmniej tak mi się coś kojarzy :hm:
PHJOWI - Pon Mar 22, 2010 19:30

ten kabel idzie do napinacza w pasie .
macikd - Pon Mar 22, 2010 19:33

Boczne poduszki znajduja się w fotelach a pasy powinne mieć pirotechniczne napinacze wtedy.
PHJOWI - Pon Mar 22, 2010 19:36

sTERYD napisał/a:
jak masz boczne poduszki, to chyba petarda też jest przy zapięciu, a nie w zwijaczu... przynajmniej tak mi się coś kojarzy :hm:


w 400/45/zs petardy były w zawijaczach nie ważne ile poduch

BoloSr - Pon Mar 22, 2010 19:41

PHJOWI napisał/a:
ten kabel idzie do napinacza w pasie .


ktorego tu nie mam rozumiem ??

to wedlug tego nr kompa ile powinno byc i co musialbym kupic zeby bylo wszystko jak trza ?? ?
bo teraz to az sie boje rozebrac kiere i sprawdzic czy tam wogole cos jest :(

PopaY - Pon Mar 22, 2010 19:50

Zobacz przede wszystkim czy z boku na fotelach masz coś w rodzaju metki z napisem Air Bag lub SRS. Jak nie masz to znaczy, że bocznych poduch nie ma wcale. Kostka jest do napinaczów pasów. Może to być też zwykła kostka podłączeniowa do głośników z tyłu ;) . Komp jest identyczny jak w każdym jednym R45.

Kostki od bocznych poduch są pod fotelami - ZAWSZE. Cały czas nie odpowiedziałeś mi na jakiej podstawie sądzisz, że nie masz poduszki frontowej pasażera ;)

BoloSr - Pon Mar 22, 2010 19:54

PopaY napisał/a:
Zobacz przede wszystkim czy z boku na fotelach masz coś w rodzaju metki z napisem Air Bag lub SRS. Jak nie masz to znaczy, że bocznych poduch nie ma wcale. Kostka jest do napinaczów pasów. Może to być też zwykła kostka podłączeniowa do głośników z tyłu ;) . Komp jest identyczny jak w każdym jednym R45.

Wg mnie nie masz bocznych poduszek (kostki od bocznych poduch są pod fotelami - ZAWSZE). Cały czas nie odpowiedziałeś mi na jakiej podstawie sądzisz, że nie masz poduszki frontowej pasażera ;)


chyab kolega sie troche myli :)
a juz mowie dlaczego
1. po stronie kierowcy ten kabel idzie do napinacza w pasie,
2. po stronie pasazera nie ma napinacza poprostu :(
3. oba fotele maja napisy ze maj poduszki i sa podlaczone kostki do nich pod siedzeniami,
4. nie rozkrecalem jeszce kiery bo nie mam teraz czasu w weekenda to zrobie i sprawdze czy mam poduche bo napewno poduchy niet u pasazera bo jej fizycznei niema poprostu :(
5. kable do tylu do glosnikow leca inna strona nie tedy :)

PopaY - Pon Mar 22, 2010 19:58

BoloSr napisał/a:
napewno poduchy niet u pasazera bo jej fizycznei niema poprostu :(

A jak to sprawdziłeś?

BoloSr - Pon Mar 22, 2010 20:01

PopaY napisał/a:
BoloSr napisał/a:
napewno poduchy niet u pasazera bo jej fizycznei niema poprostu :(

A jak to sprawdziłeś?


Panie napisze to jeszce raz i to chyab 3 raz w tym watku :)
kable sobie wisi nad dmuchawa i nie jest to niczego podlaczony :( :( :(
a zamiast poduchy jest tylko zaslepka bo wykrecilem to co zostalo :( :( wiem jak poducha wyglada i wiem co widzialem na wasne oczy

Jugol - Pon Mar 22, 2010 20:02

PopaY napisał/a:
BoloSr napisał/a:
napewno poduchy niet u pasazera bo jej fizycznei niema poprostu :(

A jak to sprawdziłeś?

...no jak? no jak? oczyma stwierdził, że nie ma ładunku poduchy- ot co :taa:

PopaY - Pon Mar 22, 2010 20:05

Dopiero teraz napisałeś, że wykręcałeś ją ;) Wcześniej pisałeś tylko, że jej nie ma i nic poza tym :P W takim razie masz auto powypadkowe, które komuś udało się wcisnąć Tobie - niestety :P Nie bój się sprawdzić kierownicy, to tylko dwie bodaj śrubki.
BoloSr - Pon Mar 22, 2010 20:07

PopaY napisał/a:
Dopiero teraz napisałeś, że wykręcałeś ją ;) Wcześniej pisałeś tylko, że jej nie ma i nic poza tym :P W takim razie masz auto powypadkowe, które komuś udało się wcisnąć Tobie - niestety :P


to w sumei nie mi tylko komus innemu ale ja podem je przejolem :)
zreszta kto by sprawdzal srs skoro nie widac tego ze cos nie tak jest :(

PopaY - Pon Mar 22, 2010 20:16

Jedno jest pewne: masz poduchy boczne. Kierowcy sprawdzić bardzo łatwo, jak już pisałem, odkręcasz bodaj dwie śrubki i wysuwasz wkład - jak jest pełny to jest ok, a jak jest pusty no to wiadomo ;) Dziwi mnie troszkę, że w poduszce pasażera kostka nie jest podłączona do rezystora, bo generalnie kontrolka od SRS powinna się w takim wypadku świecić non-stop. Przy głupim przerwaniu lub rozłączeniu kostki świeci się non stop, a co dopiero przy odłączeniu :P
BoloSr - Pon Mar 22, 2010 20:18

PopaY napisał/a:
Jedno jest pewne: masz poduchy boczne. Kierowcy sprawdzić bardzo łatwo, jak już pisałem, odkręcasz bodaj dwie śrubki i wysuwasz wkład - jak jest pełny to jest ok, a jak jest pusty no to wiadomo ;) Dziwi mnie troszkę, że w poduszce pasażera kostka nie jest podłączona do rezystora, bo generalnie kontrolka od SRS powinna się w takim wypadku świecić non-stop. Przy głupim przerwaniu lub rozłączeniu kostki świeci się non stop, a co dopiero przy odłączeniu :P


bo pewnie ktos zrobil zwore na zegarach z ktoras z lampek ktora gasnei przy odpalaniu auta i to wszystko :(
bo pewnie srs niezyje i zawsze by sie to palilo :(
zreszta sruby nie sa ruszone przy SRS a prz pasie tak bo widac znaki przed i ponowym przykreceniu pasa :(

macikd - Pon Mar 22, 2010 22:14

BoloSr napisał/a:
bo pewnie ktos zrobil zwore na zegarach z ktoras z lampek ktora gasnei przy odpalaniu auta i to wszystko

A kontrolka od SRS gaśnie Ci w dokładnie jednym czasie z ABS? Bo jesli tak to bardzo prawdpodobne że jest tak jak piszesz...

BoloSr - Pon Mar 22, 2010 22:20

macikd napisał/a:
BoloSr napisał/a:
bo pewnie ktos zrobil zwore na zegarach z ktoras z lampek ktora gasnei przy odpalaniu auta i to wszystko

A kontrolka od SRS gaśnie Ci w dokładnie jednym czasie z ABS? Bo jesli tak to bardzo prawdpodobne że jest tak jak piszesz...


kontrolka gasnie jak odpalam auto a abs gasnie wczesniej to musi gasna c z kontrolka ladowania chyba :roll:

chudson - Wto Mar 23, 2010 07:26

wykręć zegary i sprawdź czy zmostkowane nie są kontrolki zaraz z tyłu.
BoloSr - Wto Mar 23, 2010 07:35

chudson napisał/a:
wykręć zegary i sprawdź czy zmostkowane nie są kontrolki zaraz z tyłu.

znajde czas to tak zrobie

Tomek1212 - Wto Mar 23, 2010 14:31

Ja tak sprawdzałem domowym sposobem sprawności działania poduszki SRS
http://www.youtube.com/watch?v=3O4CdX4ZzmY

BoloSr - Wto Mar 23, 2010 17:52

Tomek1212 napisał/a:
Ja tak sprawdzałem domowym sposobem sprawności działania poduszki SRS
http://www.youtube.com/watch?v=3O4CdX4ZzmY

nie bardzo rozumiem co kolega chcial przekazac :roll:

soviet100 - Wto Mar 23, 2010 18:11

Kolega chciał przekazać jak sprawdzić poduchę .
Ta była sprawna akurat .

BoloSr - Wto Mar 23, 2010 19:22

soviet100 napisał/a:
Kolega chciał przekazać jak sprawdzić poduchę .
Ta była sprawna akurat .


takie rzeczy akurat znam i to raczej nie wchodzi w gre zebym robil sobie w aucie :)

sTERYD - Wto Mar 23, 2010 19:27

ale tak na prawdę to jedyny w 100% pewny sposób na sprawdzenie, czy poduszka na pewno jest sprawna... ale po tym już nie jest :/
BoloSr - Wto Mar 23, 2010 19:29

sTERYD napisał/a:
ale tak na prawdę to jedyny w 100% pewny sposób na sprawdzenie, czy poduszka na pewno jest sprawna... ale po tym już nie jest :/


no to sie wie ale rozumeim ze jak poducha nie wywalila a srs jest do bani to jak podmienie srs to powinno byc wszystko cacy ?? ?
czy musze wszystkie poduchy od razu wimieniac ?? ?

sTERYD - Wto Mar 23, 2010 19:39

no teoretycznie tak :cool:
BoloSr - Wto Mar 23, 2010 19:53

sTERYD napisał/a:
no teoretycznie tak :cool:


Steryd prosze cie nie pisz mi takich tekstow tyko powiedz na co musze byc przygotowany ?? ?
od razu szukac wszystkiego czy tylko tych gratow co nie mam ?? ?
bo jakos nie widzi mi sie rozbierania foteli :(
chociaz nie raz juz rozbieralem fotele w autach wiec jedno wiecej mnie nie zaszkodzi ale kos tego nie widze :(
a druga sprawa jak moza taka poduche przelozyc z anglika do europejczyka ?? ?
http://moto.allegro.pl/it...nek_okazja.html

PopaY - Wto Mar 23, 2010 20:30

Przekładasz sam ładunek i montujesz odwrotnie niż jest założony w angielskiej wersji. Zauważ, że to odbicie lustrzane obudów europejskich.
BoloSr - Wto Mar 23, 2010 20:33

PopaY napisał/a:
Przekładasz sam ładunek i montujesz odwrotnie niż jest założony w angielskiej wersji. Zauważ, że to odbicie lustrzane obudów europejskich.


ale moze jestem nie kumaty ale to jest zanitowane do obudowy z tego co zauwazylem :) :)
wiec trza by to roznitowac chyba ze sie myle to mnie poprawcie :)

zreszta to tu widac :)
http://moto.allegro.pl/it...45_air_bag.html

sTERYD - Wto Mar 23, 2010 20:35

napisałem teoretycznie bo nawet jeśli wszystko będzie sprawne (tzn. pod względem elektronicznym) to nigdy nie masz 100% gwarancji, że petarda wypali, nawet w nowych poduszkach ;)
a z używanymi to wiadomo może być jeszcze różniej :/

a co do poduchy, to chyba trzeba tylko podmienić jej maskowanie i powinna pasować...

[ Dodano: Wto Mar 23, 2010 20:35 ]
nie jest zanitowane, dookoła masz zatrzaski ;)

BoloSr - Wto Mar 23, 2010 20:39

sTERYD napisał/a:
napisałem teoretycznie bo nawet jeśli wszystko będzie sprawne (tzn. pod względem elektronicznym) to nigdy nie masz 100% gwarancji, że petarda wypali, nawet w nowych poduszkach ;)
a z używanymi to wiadomo może być jeszcze różniej :/

a co do poduchy, to chyba trzeba tylko podmienić jej maskowanie i powinna pasować...

[ Dodano: Wto Mar 23, 2010 20:35 ]
nie jest zanitowane, dookoła masz zatrzaski ;)


no dobra masz racje o tym nie pomyslalem ze to zawsze moze byc loteria :(
no ale ja nie mam u siebie maskownicy pod poduche tylko kurde zaslepke :( :(
a nity jednak sa :(

sTERYD - Wto Mar 23, 2010 20:59

fakt... na tym wcześniejszym to wyglądało na zatrzaski :/
BoloSr - Wto Mar 23, 2010 21:01

sTERYD napisał/a:
fakt... na tym wcześniejszym to wyglądało na zatrzaski :/


to w takim razie bede musial znalesc od europejczyka poduche co wydaje sie dosc trudne :(

sTERYD - Wto Mar 23, 2010 21:06

może Tomi_114 coś znajdzie:
http://www.tomateam.pl/ko...D_Tomi114.html/

PopaY - Wto Mar 23, 2010 21:34

Pojeździj po szrotach, popytaj, może coś się znajdzie.
soviet100 - Wto Mar 23, 2010 22:49

Ale napiszę Ci że ja bym nie chciał żeby poducha wystrzeliła mi w aucie pod czas crash.
W ogołe to się przyzwyczaiłem że nie wystrzeli bo SRS w ogóle u mnie nie świeci .
Da się z tym żyć .
Ale testa ładnego zrobiliśmy

BoloSr - Sro Mar 24, 2010 07:14

sTERYD napisał/a:
może Tomi_114 coś znajdzie:
http://www.tomateam.pl/ko...D_Tomi114.html/


niesttey ale nie ma :( juz pytalem :(