Zobacz temat - [R45 2000r 1.6] Demontaż konsoli centralnej (zacięte radio)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 2000r 1.6] Demontaż konsoli centralnej (zacięte radio)

_papa_ - Sro Mar 24, 2010 12:57
Temat postu: [R45 2000r 1.6] Demontaż konsoli centralnej (zacięte radio)
Witam!

Czy wie ktoś z szanownych forumowiczów jak wyciągnąć zablokowane radio? Prawdopodobnie poprzedni właściciel wcisnął je na siłę. Z manualu doczytałem się, że żeby zdemontować konsolę trzeba odkręcić śrubę znajdującą się pod odtwarzaczem w kieszeni, a jak to zrobić żeby to radio wyciągnąć???
Proszę o pomoc

Lechos - Sro Mar 24, 2010 12:59

Rozumie, ze kluczykami do popuszczenia zapadek w radio probowales?
_papa_ - Sro Mar 24, 2010 13:03

Próbowałem. To nic nie daje. Radio wygląda jakby było wciśnięte poza tą plastikową ramkę
Lechos - Sro Mar 24, 2010 13:05

To moze sprobuj wypchac radio od tylu wkladajac reke za konsole od strony kierowcy.
_papa_ - Sro Mar 24, 2010 13:07

To też próbowałem (inaczej bym nie zakładał tego posta). Dostęp od tyłu jest strasznie utrudniony. Za mało jest miejsca żeby można było włożyć tam rękę
marcin316 - Sro Mar 24, 2010 16:01

U siebie jak się kiedyś zdenerwowałem na radio i było mi już wszystko jedno... to włożyłem cienki płaski wkrętak pomiędzy radio a boczną krawędź wnęki na nie przeznaczonej... i w ten sposób odblokowałem zaczepy. Były one lekko wygięte i z tego powodu radio nie chciało wyjść. Ku mojemu zdziwieniu na konsoli nie było nawet śladu po tym zabiegu, jest ona zrobiona z wystarczająco elastycznego materiału aby wytrzymać coś takiego.
Artu - Sro Mar 24, 2010 16:30

Spróbuj zdemontować schowek pasażera - klucz 8, dwie śruby i po sprawie. Ja w ten sposób wyciągałem (tudzież wkładałem bo miejsca mało a kabli dużo) kilka radyjek.