Zobacz temat - [R414 1,4 16V 97R] CHECK ENGINE
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414 1,4 16V 97R] CHECK ENGINE

RaFaLuS - Pią Mar 26, 2010 22:02
Temat postu: [R414 1,4 16V 97R] CHECK ENGINE
Witam mam pytanie czy po włączeniu zapłonu powinna sie zaswicic kontrolka check engine? Wydaje mi sie ze tak ale u mnie sie nie zapala wiec z tąd pytanie. Z gory dziekuje za odpowiedz.
kasjopea - Pią Mar 26, 2010 23:35

Zapala się, ale w dieslu :wink:
RaFaLuS - Sob Mar 27, 2010 07:11

Czyli w benzynie nie powinna sie zapalac? Pytam bo w wielu autach zapala sie po wlączeniu zapłonu i po chwili gasnie.
kasjopea - Sob Mar 27, 2010 12:36

RaFaLuS, w instrukcji masz opisane, które kontrolki, kiedy i na jak długo mają się zapalać. Check engine w benzynie się nie zapala.
RaFaLuS - Sob Mar 27, 2010 15:13

Wlasnie dzisiaj rozebralem zegary i bardzo sie zdziwilem :shock: Nie mam wogule kontrolki od check engine :cry: O ile sie nie myle to powinna ona znajdowac sie w lewym gurnym rogu obok kontrolki od oleju i ladowania... Mam racje?
A u mnie w tym miejscu niby jest wycięcie na żarowke i jest doprowadzona ścieżka z prądem ale jak wyjme wszystkie żarowki z zegarów i wezme zegary pod swiatlo to wszystkie kontrolki widze(tzn. od kierunków, swiatel drogowych, abs, ladowania, oleju, srs itp.) ale nie widze tej od check engine z konturem silnika. Tak jak by jej nie było :cry:
Co jest grane? O co w tym wszystkim chodzi?

kasjopea - Sob Mar 27, 2010 15:48

RaFaLuS, nie wiem jak Ci to napisać jeszcze jaśniej - zegary są wspólne dla różnych modeli, tej kontrolki nie ma u Ciebie i już. Wszystko jest tak, jak należy.
W ogóle patrzyłeś w instrukcję swojego auta? ;>
Tutaj masz wyciąg z instrukcji, mam nadzieję, że to już Ci wystarczy.

RaFaLuS - Sob Mar 27, 2010 16:09

No oky. Juz rozumiem ;) Dziękuje za odpowiedz. A co do instrukcji to z tego co tam jest wynika ze kontrolka silnika jest tylko w R z silnikiem diesla i automatyczną skrzynia ;P
kasjopea - Sob Mar 27, 2010 16:28

RaFaLuS napisał/a:
A co do instrukcji to z tego co tam jest wynika ze kontrolka silnika jest tylko w R z silnikiem diesla i automatyczną skrzynia
Dokładnie. Tak jak to jest napisane powyżej. Naprawdę nie doszukuj się problemów w swoim Roverku, tylko się nim ciesz.