Zobacz temat - [R200 1.4 16V 99'] Nie łapie tempertury!?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 16V 99'] Nie łapie tempertury!?

duklos - Nie Mar 28, 2010 18:48
Temat postu: [R200 1.4 16V 99'] Nie łapie tempertury!?
Witam.
Odkąd nabyłem swojego Roverka , po nagrzaniu silnika wskazówka wychylała się prawie do połowy. Tak działo się niezależnie od pory roku.
Od jakiegoś czasu tzn 4 tygodni wskazówka wychyla się tylko do 1/4, a nawet trochę niżej.
Ponieważ do tych objawów doszedł jeszcze wyciek płynu chłodniczego, więc wymieniłem termostat i uszczelkę pod kolektorem.Wycieki ustały- winna była uszczelka przy termostatem, ale wskazówka staje nadal na 1/5 wysokości.
Może padł czujnik temperatury?

Adrian - Nie Mar 28, 2010 18:56

To może być dobry trop. Posprawdzaj kabelkologię tego czujnika. Możesz go też pomierzyć. Tutaj masz taką małą pomoc.

http://www.mgfcar.de/sensor/

pawel.o83 - Nie Mar 28, 2010 20:02

pewnie masz rację ze to czujnik. u mnie jak padł to objawiało sie to na początku tym ze wskazówka zatrzymywała sie na 1/5, pożniej wskazówka szalała tzn raz 1/2,raz 1/4 itp, a na końcu 0 :) wiec wymieniłam na używke którą miałem z poprzedniego silnika który leży w garażu i rdzewieje:(
duklos - Nie Mar 28, 2010 20:16

Zapomniałem dodać, że podczas zalewania układu płynem, gdy czekałem aż termostat się otworzy żeby dolać płynu wskazówka podniosła się prawidlowo tzn: prawie do połowy, jednak gdy układ był już odpowietrzony wskazówka ponosiła się max do 1/5 zakresu