Zobacz temat - [r45 2.0 2000] Ustawienie zegara
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r45 2.0 2000] Ustawienie zegara

miuzziker - Nie Mar 28, 2010 23:12
Temat postu: [r45 2.0 2000] Ustawienie zegara
Chciałbym się dowiedzieć jak ustawić zegar w tym samochodzie. Są tam dwa przyciski "H" i "M" i jak je naciska, przytrzymuje to nic się nie dzieje, żadnej reakcji. Czy to oznacza że są popsute. Zegar źle chodzi o jakieś 13 minut i chciałbym to zmienić. Proszę o pomoc
SeevS - Nie Mar 28, 2010 23:15

a kluczyk w pozycji I ? Bez kluczyka nie przestawisz godziny
darek_wp - Pon Mar 29, 2010 08:36

Musisz działać na załączonej stacyjce. Przyciśnięcie obu przycisków jednocześnie zmienia format godzin (12 lub 24) a ustawianie czasu zgodnie z opisem klawiszy.
szoso - Pon Mar 29, 2010 08:41

darek_wp napisał/a:
Musisz działać na załączonej stacyjce. Przyciśnięcie obu przycisków jednocześnie zmienia format godzin (12 lub 24)

tak ale należy najpierw przycisnąć oba przyciski i dopiero włączyć zapłon bo inaczej się nie przestawi :smile:

shilus82 - Pon Mar 29, 2010 08:46

dlatego do tej operacji najlepiej przystąpić z fotela pasażera, inaczej można nadgarstek zwichnąć :)
darek_wp - Pon Mar 29, 2010 09:36

szoso420 napisał/a:
tak ale należy najpierw przycisnąć oba przyciski i dopiero włączyć zapłon bo inaczej się nie przestawi


No nie do końca tak to jest. Kwestia jest taka, że trzeba w miarę równocześnie oba przyciski wcisnąć i można to zrobić już na włączonej stacyjce (choć pewnie najpierw przyciśnięcie a później włączenie jest łatwiejsze) -ale przynajmniej u mnie w ten sposób jaki opisałem to działa :wink:

RaFaLuS - Pon Mar 29, 2010 10:38

szoso420 napisał/a:
No nie do końca tak to jest. Kwestia jest taka, że trzeba w miarę równocześnie oba przyciski wcisnąć i można to zrobić już na włączonej stacyjce (choć pewnie najpierw przyciśnięcie a później włączenie jest łatwiejsze) -ale przynajmniej u mnie w ten sposób jaki opisałem to działa :wink:


Dokładnie. Ja najpierw wlaczam zaplon a dopiero przestawiam z 12h na 24h i nie mialem z tym problemu :smile:

pawel4580 - Pon Mar 29, 2010 18:53

Raczej przyciski się przyciska i odrywa paluszka:) a nie przytrzymuje. Dlatego nie możesz ustawić godziny, bo jak przytrzymujesz przycisk to nic się nie dzieje stoi w miejscu:) A kluczyk w stacyjce oweszem musi być przekręcony. Pozdrawiam:)