Zobacz temat - [SDi all]Kąt wtrysku po raz setny....
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [SDi all]Kąt wtrysku po raz setny....

czapaja - Sro Mar 31, 2010 19:00
Temat postu: [SDi all]Kąt wtrysku po raz setny....
Witajcie klubowicze.
Pytanie jak w temacie: w jaki sposób ustawić kąt wtrysku bez podpinania samochodu pod kompa? Jaka jest inna metoda odczytania ile jest stopni?

berserker8888 - Sro Mar 31, 2010 21:21

Mi ustawial metoda kropelkowa, nie wiem na czym to dokladnie polega ale ustawil tak, ze jak potem pojechalem na komputer to wyszlo 5,4 wiec nie najgorzej
Mix - Sro Mar 31, 2010 21:27

Jeśli ma być bez komputera, to tylko lampa stroboskopowa + zegar.
cesta - Sro Mar 31, 2010 22:41

berserker ma rację to jest stary sposób ustawienia pompy,ale skuteczny.Wykręca się świece żarową lub wtryskiwacz na 1 cylindrze,wkręca się czujnik z manometrem ze skalą stopni,tłok ustawiamy na sprężaniu 4 stopnie przed górnym martwym punktem.Następnie odkręcamy od pompy wtryskowej przewód paliwowy biegnący do 1 cylindra i wkręcamy na jego miejsce rurkę szklaną wygiętą do góry,obracamy kołem pompy do tego punktu aż poziom paliwa w rurce osiągnie maksymalną wysokość.
czapaja - Wto Kwi 06, 2010 21:42

cesta, Gdzie kupić taki czujnik z manometrem i jaki jest ewentualny koszt?
berserker8888, ile zapłaciłeś za taką usługę?
Może się orientujecie gdzie w Krakowie lub okolicach wykonują taką usługę?

[ Dodano: Czw Kwi 01, 2010 14:09 ]
Ok kupno manometru sobie podaruje...na allegro widziałem za ponad 900 (dzięki szoso420). Pozostaje kwestia pompiarza w Krakowie lub okolicach, który by mi to ustawił. Każdy jak słyszy, że auto się z kompem nie łączy to "Panie nida sie"..Szlag mnie trafia! Jak by się dało to bym do P. Midowicza pojechał i wszystko...a tak to muszę szukać:/

[ Dodano: Sob Kwi 03, 2010 20:23 ]
Nikt nie zna dobrego pompiarza?

[ Dodano: Wto Kwi 06, 2010 21:42 ]
Już nieaktualne

thef - Wto Kwi 06, 2010 22:49

czapaja napisał/a:
Już nieaktualne
A coś więcej?
Steff - Pią Kwi 09, 2010 15:00

thef napisał/a:
A coś więcej?


Pewnie kogoś znalazł i nie chce się podzielić informacjami :wink:

cesta - Pią Kwi 09, 2010 20:20

Cudotwórcę może i znajdziesz to Cię oświeci.A i czytać Pani w szkole nauczyła?