Zobacz temat - [R416 Tourer] Problem z szyberdachem.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R416 Tourer] Problem z szyberdachem.


Pyros - Pią Kwi 02, 2010 14:12
Temat postu: [R416 Tourer] Problem z szyberdachem.
Witam, tak jak w temacie mam problem z szyberdachem. Jakiś czas temu przestał działać. Silniczek od szyberdachu jest sprawny, został podłączony do drugiego rovera i wszytko jest cacy. Prąd do przełącznika dochodzi, ale jak się go naciska nic się nie dzieje, nawet nie słychać silniczka. Tak więc podejrzewam, że gdzieś kabel się przetarł. Związku z tym mam pytanie którędy dokładnie ten kabel idzie i jak się do niego dobrać ? Od razu mówię, że szukałem nawet patrzyłem w RAVE ale niczego przydatnego nie znalazłem. Jeżeli ktoś ma inną koncepcje co mogło się zepsuć byłbym wdzięczny za podzielenie się nią ; )
Bordos - Pią Kwi 02, 2010 16:22

A czy sprawdziłeś miernikiem czy kabel jest na pewno uszkodzony?

Jeśli się nie mylę (bo w Hondzie miałem taki problem), to w układzie jest jeszcze przekaźnik i bezpiecznik. Po naciśnięciu przycisku od szyberdachu powinien tyknąć przekaźnik.

Rozumiem, że bezpiecznik sprawdzałeś?

Spróbuj zlokalizować, gdzie przewód "wychodzi" do szyberdachu i z tego punktu sprawdzisz ciągłość przewodów do silnika szyberdachu.