Zobacz temat - [R75] Klapa bagażnika - problem otwarcia przyciskiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Klapa bagażnika - problem otwarcia przyciskiem

merf3 - Wto Kwi 06, 2010 21:27
Temat postu: [R75] Klapa bagażnika - problem otwarcia przyciskiem
witam
jak w temacie- od jakiegos czasu nie moge tylnej klapy otworzyc ...ostatnio duzo pracuje od rana do wieczora i nie mam czasu pomajstrowac...ktos mial w tym modelu taki problemiik? pewnie nie pozostaje nic innego jak dostanie sie do zamka przez odkrecenie torksow nad rejestracja pod "daszkiem" i czy to jest duzo roboty bo nie wiem jak sobie czas zorganizowac

aha jak uzbrajam alarm to jest charakterystyczne" pikniecie "jakby byly nie domkniete drzwi , a przycisk odpowiedzialny za otwieranie klapy nie reaguje

MaReK - Wto Kwi 06, 2010 22:03

nie jestem pewien czy się dostaniesz przez daszek od rejestracji...
U mnie trzeba było się dostać przez bagażnik, zdejmując wygłuszenie klapy. Z kluczyka też nie działa?

Pikanie spowodowane jest tym, że czujnik nie zwiera obwodu i myśli, że klapa jest cały czas otwarta.

merf3 - Sro Kwi 07, 2010 22:31

no tak z grupsza sie przygladalem i chyba faktycznie od srodka musze wszystko rozbierac:(
kris-tofer - Czw Kwi 08, 2010 13:18

merf3, tak mi przyszło na myśl, chociaż to pewnie mało prawdopodobne, ale może ktoś uderzył Ci w tył auta i tylny zderzak podszedł pod klapę i ją zaklinował. Miałem tak w poprzednim aucie, wystarczyło śrubokrętem wydłubać zderzak z pod klapy i ta się otworzyła, wcześniej naciągnięty zamek nie chciał puścić.
apples - Czw Kwi 08, 2010 13:37

kris-tofer zamek w klapie w ogóle nie reaguje na przycisk. Nie słychać specyficznego otwarcia. Nikt go nie walnął. Chyba że się nie pochwalił :wink:
kris-tofer - Czw Kwi 08, 2010 13:49

apples, zdarzyło się już u mnie, że zamek w klapie nie reagował na wewnętrzny przycisk otwierania pod kierownicą, ale zawsze można było otworzyć kluczykiem...
apples - Czw Kwi 08, 2010 13:52

Nie ma zamka na kluczyk. W najgorszym przypadku może wejść przez szybę w klapie bo to jest Kombi :grin:
Pieta - Czw Kwi 08, 2010 14:05

merf3, u mnie w kombiaku po lifcie, za rejestracją, w schowku na trójkąt jest taka zielona żyłka/linka, która służy do awaryjnego otwierania klapy. Taka sama jak za klapką od NAVI, do otwierania awaryjnego klapy od wlewu paliwa.
SeniorA - Czw Kwi 08, 2010 15:01

merf3 napisał/a:
przycisk odpowiedzialny za otwieranie klapy nie reaguje
to może zacznij od sprawdzenia łatwo dostępnego przycisku ( przewód czarny i różowo/popielaty ).
merf3 - Czw Kwi 08, 2010 22:58

Pieta dzieki , znalazlem to i faktycznie mozna klape otworzyc tym sposobem ale nadal musze znalezc przyczyne ...sorki ze od poczatku nie napisalem ze mam kombiaka .
seniorA sprawdze w wolnej chwili przewod .
NO i dzieki apples ze mnie wyreczyles za odpowiedzi kolegom ze mam kombiaka co przyspieszylo awaryjne otwarcie klapy :grin:

pieknylolo - Pią Cze 24, 2011 13:00
Temat postu: [R75] Problem otwarcia klapy bagażnika przyciskiem ze środka
Mam problem z otwieraniem bagażnika. Otwiera się tylko z kluczyka, do wczoraj było ok.
Dziś otwiera się tylko z kluczyka, a od środka nie da się otworzyć. Tak jakby się coś zablokowało. Nie wiem co z tym zrobić ,doradźcie mi coś.

MaReK - Pią Cze 24, 2011 13:54

A inne drzwi się otwierają z pilota?
Z kluczyka tzn. że jak mocno przekręcisz w prawo? Czy wystarczy, że włożysz, przekręcisz lekko i pyk, się otwiera?

[ Dodano: Pią Cze 24, 2011 13:54 ]
Jeszcze dopytam, czy jak naciskasz przycisk, to słyszysz cokolwiek, że coś się dzieje?
Czy po prostu głucho jest? Nic się nie dzieje?

pieknylolo - Pią Cze 24, 2011 14:01

MaReK napisał/a:
A inne drzwi się otwierają z pilota?
Z kluczyka tzn. że jak mocno przekręcisz w prawo? Czy wystarczy, że włożysz, przekręcisz lekko i pyk, się otwiera?

[ Dodano: Pią Cze 24, 2011 13:54 ]
Jeszcze dopytam, czy jak naciskasz przycisk, to słyszysz cokolwiek, że coś się dzieje?
Czy po prostu głucho jest? Nic się nie dzieje?
Jak naciskam przycisk nic sie nie dzieje-kompletna cisza,do wczoraj wszystko bylo dobrze
MaReK - Pią Cze 24, 2011 14:06

Sprawdzaj po kolei. Bezpieczniki też możesz (pod schowkiem, nad nogami pasażera), ale wydaje mi się, że cały układ zamków jest na jednym bezpieczniku. Zobacz, może kostka w jakiś magiczny sposób się wysunęła. Zdejmij osłonę i dostań się do kostki. Zewrzyj dwa piny i zobacz czy działa. Jeśli działa, to coś z przyciskiem. Jeśli nie działa, to dalej.
Przewód najprawdopodobniej leci do bagażnika przy progu. Potem wchodzi w osłonie gumowej do klapy bagażnika. Nie często się zdarza, żeby się tam przewody łamały.
Na koniec zdemontuj wyściółkę klapy bagażnika. Sprawdź styki.

Skoro jednak klapa otwiera się delikatnie po przekręceniu kluczyka, to znaczy, że układ działa. Problem jest w komunikacji przycisku z zamkiem. Osobiście walczyłem z instalacją, ale u mnie winnym okazał się zamek w drzwiach kierowcy.

Chyba, że komputer zdurniał i twierdzi, że auto jest cały czas jednak zamknięte - uzbrojone ;)
Może zamknij go jeszcze raz, poczekaj aż się uzbroi i zobacz wtedy.
Działa Ci przycisk od zamykania/otwierania zamków w drzwiach wewnątrz auta (ten obok przycisku awaryjnych)?

pieknylolo - Pią Cze 24, 2011 14:12

MaReK napisał/a:
Działa Ci przycisk od zamykania/otwierania zamków w drzwiach wewnątrz auta (ten obok przycisku awaryjnych)?
Tak ten przycisk mi dziala-otwiera i zamyka bez najmniejszych problemow
MaReK - Pią Cze 24, 2011 14:17

Cytat:
Tak ten przycisk mi dziala-otwiera i zamyka bez najmniejszych problemow

Zatem rozpocznij krucjatę w poszukiwaniu przyczyny ;)

pieknylolo - Pią Cze 24, 2011 14:22

MaReK napisał/a:
Cytat:
Tak ten przycisk mi dziala-otwiera i zamyka bez najmniejszych problemow

Zatem rozpocznij krucjatę w poszukiwaniu przyczyny ;)
Wlasnie mialem isc,ale sie rozpadalo jak chol...)))No nic musze poczekac az sie rozpogodzi.Dzieki za wskazowki-mam nadzieje ze okaza sie pomocne.
longer86 - Pią Cze 24, 2011 14:25

ostatnio ten przycisk mi nie działał jak zalało mi podłogę u kierowcy. Woda z uszczelki przewodu sprzęgła spływała po plastikowej osłonie nad pedałami w kierunku słupka przy drzwiach i tam zalewało przycisk. Pomogło wyciągnięcie przycisku, wydmuchanie wody z kostki, rozebranie obudowy przycisku i dokładne wysuszenie. wcześniej przycisk był jakby cały czas zwarty, ale nie otwierał bagażnika, kluczykiem było wszystko OK
Boncky - Pią Cze 24, 2011 14:47

jeżeli jednak przycisk działa i nie otwiera tak samo jak kluczyk, czasem można kluczyk przekręcić do końca i na samym końcu przy mocniejszym dociśnięciu może się udać że otworzymy klapę. Po zdemontowaniu obicia klapy od wewnątrz, zobaczymy zamek, na trzpieniu którego obraca się coś na zasadzie wahadełka i pociąga trzpień od zamka, bywa tak że wahadełko nie kręci się z kluczykiem tylko stoi w miejscu, wtedy wkładka do wyciągnięcia, rozebrania i trzeba na nowo klinować na trzpieniu wkładki plastikowe wahadełko że tak wyjaśnię po krotce ;]
pieknylolo - Sob Cze 25, 2011 13:28

MaReK napisał/a:
Sprawdzaj po kolei. Bezpieczniki też możesz (pod schowkiem, nad nogami pasażera), ale wydaje mi się, że cały układ zamków jest na jednym bezpieczniku. Zobacz, może kostka w jakiś magiczny sposób się wysunęła. Zdejmij osłonę i dostań się do kostki. Zewrzyj dwa piny i zobacz czy działa. Jeśli działa, to coś z przyciskiem. Jeśli nie działa, to dalej.
Przewód najprawdopodobniej leci do bagażnika przy progu. Potem wchodzi w osłonie gumowej do klapy bagażnika. Nie często się zdarza, żeby się tam przewody łamały.
Na koniec zdemontuj wyściółkę klapy bagażnika. Sprawdź styki.

Skoro jednak klapa otwiera się delikatnie po przekręceniu kluczyka, to znaczy, że układ działa. Problem jest w komunikacji przycisku z zamkiem. Osobiście walczyłem z instalacją, ale u mnie winnym okazał się zamek w drzwiach kierowcy.

Chyba, że komputer zdurniał i twierdzi, że auto jest cały czas jednak zamknięte - uzbrojone ;)
Może zamknij go jeszcze raz, poczekaj aż się uzbroi i zobacz wtedy.
Działa Ci przycisk od zamykania/otwierania zamków w drzwiach wewnątrz auta (ten obok przycisku awaryjnych)?
Witam ponownie)))Wczoraj nic nie robilem przy tym przycisku bo padalo,dzis rano ide do samochodu sprawdzic ten przycisk co mu dolega a tu mila niespodzianka :grin: wszystko dziala jak wczesniej.Nie wiem co sie stalo,ale najwazniejsze jest to ze znow dziala.
Rowan - Sob Cze 25, 2011 13:31

pieknylolo, nie wiem, czemu, ale tak sie zdarza. U mnie jest tak samo, tak jakby centralny się rozbrajał, albo jak, nie wiem... Wystarczy, że zamknę auto z pilota i otworze i działa znów :wink:
pieknylolo - Sob Cze 25, 2011 13:38

Rowan napisał/a:
pieknylolo, nie wiem, czemu, ale tak sie zdarza. U mnie jest tak samo, tak jakby centralny się rozbrajał, albo jak, nie wiem... Wystarczy, że zamknę auto z pilota i otworze i działa znów :wink:
Najwazniejsze ze wszystko juz jest OK
MaReK - Sob Cze 25, 2011 22:55

pieknylolo napisał/a:
Witam ponownie)))Wczoraj nic nie robilem przy tym przycisku bo padalo,dzis rano ide do samochodu sprawdzic ten przycisk co mu dolega a tu mila niespodzianka :grin: wszystko dziala jak wczesniej.Nie wiem co sie stalo,ale najwazniejsze jest to ze znow dziala.

Mimo wszystko sprawdź to co napisał longer86. Ew popatrz pod wygłuszeniem klapy. Może to jakiś niekontakt i jak trzaskasz klapą to się uaktywnia ;D

pieknylolo - Sob Cze 25, 2011 23:00

MaReK napisał/a:
pieknylolo napisał/a:
Witam ponownie)))Wczoraj nic nie robilem przy tym przycisku bo padalo,dzis rano ide do samochodu sprawdzic ten przycisk co mu dolega a tu mila niespodzianka :grin: wszystko dziala jak wczesniej.Nie wiem co sie stalo,ale najwazniejsze jest to ze znow dziala.

Mimo wszystko sprawdź to co napisał longer86. Ew popatrz pod wygłuszeniem klapy. Może to jakiś niekontakt i jak trzaskasz klapą to się uaktywnia ;D
dzis z ciekawosci zajrzalem do tego przycisku,ale nic niepokojacego tam nie zaowarzylem,zadnej wody,zadnego syfu-jak na razie wszystko jest ok.
mis_dj - Pon Lip 04, 2011 01:13

Miałem to samo. Bagażnik otwierał się tylko za pomocą kluczyka nie mozna było go otworzyć z przycisku. Winą okazało się złe wyregulowanie "dystansów" które przytrzymują podczas zamykania klapy. Zbyt mocno przykręcone powodują trzaskania klapy i niekiedy jej nie domykanie. Zbyt mocno odkręcone powodują efekt braku możliwości otwarcia z przycisku. Spróbuj je wyregulować. U mnie poprzedni właściciel mówił że 2 lata otwierał z kluczyka bo mu się nie chciało tego robić ja to naprawiłem w minutę regulując (kręcąc) regulatorami.
mike-l - Pon Lip 04, 2011 08:36

U mnie w zimę zamek klapy bagażnika "wariował" przy otwieraniu, wystraczy regulacja tymi gumowymi dystansami i po problemie :)
MaReK - Wto Lip 05, 2011 09:11

Ale w Waszym przypadku na pewno słychać było reakcję zamka po naciśnięciu przycisku?
mis_dj - Pon Lip 11, 2011 00:07

Nie u mnie po naciśnięciu przycisku nie było słychać nic. Jakby w ogóle przycisk nie działał.
czesiu111 - Wto Lis 06, 2012 13:38

Fakt regulacja dystansami pomogła a elektryk juz dopatrywał sie poważnej awarji zamka centralnego :mrgreen:
devilde - Czw Sty 03, 2013 22:27
Temat postu: [R75 tourer] klapa bagażnika tourer lift
Chciałem się podpiąć pod temat tylnej klapy R75 tourer lift 2004, ale trochę z innej beczki. Czy może ktoś wie jak dobrać się do dolnej blendy (plastikowej atrapy) znajdującej się w dolnej części klapy pod miejscem na rejestrację? Odstaje mi z jednej strony tak jakby jakieś zatrzaski nie trzymały. Nie chcę czegoś uszkodzić więc pytam o kolejność działań.
Pieta - Pią Sty 04, 2013 08:33

Kolego, musisz najpierw zdjąć wewnęrzną plastikową tapicerkę klapy.

1. Otwórz szybę klapy i zdejmij najpierw małą platikową osłonę zamka (jest chyba na dwóch kołkach)
2. Otwórz schowek na trójkąt ostrzegawczy w klapie i odkręć dwa wkręty.
3. Zdejmij całą platikową tapicerkę klapy. Jest na wielu kołkach, kołki takie jak w tpicerce drzwi.
4. Odkręć 4 nakrętki śrób, które są od wewnątrz i trzymają blendę o której mówisz. Śruby sa integralna częścią blendy.
5. Oprócz śrób jest jeszcze kilka żółtych kołków. Od wewnątrz ścisnij końcówki kołków i wypchnij na zewnątrz
6. Zdejmij zewnętrzną blendę.

Ja zdejmowałem bo zawsze tam za blendą miałem mnustwo wody. Woda nie ściekała szybko bo było tam mnustwo szlamu, którego nie dało się nigdy wypłukać. W efekcie pod bledną miałem już rdzę.

devilde - Pią Sty 04, 2013 14:05

Dzięki Pieta :) Teraz na pewno nic nie połamię :D No i cenna rada co do zbierającej się wody.
szpynior - Wto Lut 18, 2014 16:07

Problem i mnie dotknął. W zamku nic nie słychać, nie działa otwieranie z żadnego z przycisków.Ani na klapie ani w kabinie. Mogę otworzyć za pomocą linki pod trójkątem. Przycisk sprawny.Gdzie dalej szukać ?
MaReK - Wto Lut 18, 2014 16:22

Może bezpiecznik...
szpynior - Wto Lut 18, 2014 18:05

MaReK, od samej klapy ? Bo reszta działa .
MaReK - Wto Lut 18, 2014 18:11

Nie pamiętam dokładnie instalacji w Tourerze. Musisz spojrzeć do RAVE'a. Tym steruje BCU. Zobaczy czy napięcie dochodzi do klapy. Pozdrawiam,
szpynior - Sob Lut 22, 2014 13:53

A więc tak, napięcie jest zamek działa. Bezpieczniki sprawdzone. Mam wrażenie iż BCU cały czas widzi iż zamek jest otwarty dlatego przyciski są nieaktywne. Komp nic nie pokazuje, ale podczas zamykania z pilota słychać pojedynczy pisk. Zamek wymontowałem, w środku nic nie widać aby było skorodowane itp .
PD - Sob Lut 22, 2014 15:19

Mialem ostatnio taka sytuacje, ktora mnie poirytowala, bo mialem bagaze do wyciagniecia, a tu lipa ani szyby ani klapy nie potrafilem otworzyc... podczas wysiadania z auta zahaczylem dosyc mocno o ta dolna osłonę, gdzie znajduje sie pdzycisk otwierania i wszytko zaczelo dzialac, wiec moze cos tam nie laczylo, drobna wskazowka:) Sam tego nie sprawdzalem bo narazie dziala;)
MaReK - Sob Lut 22, 2014 18:52

A komputer pokładowy pokazuje Ci, że masz coś otwarte?
Odłącz BCU na chwilę od wszystkich wtyczek, chociaż wątpię aby to w tym przypadku pomogło.

szpynior - Sob Lut 22, 2014 19:24

No właśnie komp pokazuje że wszystko jest ok. Zamówię zamek i zobaczę co będzie.
krzyzowiec1410 - Nie Gru 17, 2017 12:37

Może komuś się przydać. Miałem taki sam problem nie otwierała mi się klapa ani szyba również przycisk we wnętrzu samochodu nie działał. Sprawdziłem przycisk otwierania przy drzwiach kierowcy był OK. Po zdjęciu wygłuszenia klapy też niczego szczególnego nie znalazłem. Wyglądało tak jakby centralka nie dawała sygnału że samochód jest otwarty z centralnego. Odłączyłem aku na kilkanaście minut. Po ponownym podłączeniu wszystko zaczęło działać. Proponuję zaczynać od tego zanim zdemontujemy pół samochodu. :mrgreen:
lukasz.lewosz - Wto Gru 26, 2017 16:44

Mam ten sam problem, kilka dni temu przestal się otwierać bagażnik i szyba tylna (tourer). Zero dźwięku zamka.
Spróbuję najpierw odłączyć aku na pol h i zajrzę w przycisk do otwierania bagażnika przy nogach kierowcy.
Dam znać jakie efekty.

Edit:
No i odlaczenie akumulatora na 5 minut pomoglo. Widocznie pokielbasilo sie cos w kompie. Problem sie rozwiazal.

Blazej_R - Pon Maj 07, 2018 10:22
Temat postu: Bagażnik sedan
A co ja mam zrobić jak w moim sedanie się nie otwiera ani z kluczyka ani z przycisku?
Jak się dostać do bagażnika skoro w kanapie nie ma żadnego otworu.

[ Dodano: Pon Maj 07, 2018 10:22 ]
Wygląda to tak jakby w klapie coś się blokowało albo spadło jakieś cięgno które otwiera bagażnik.

tomi24lbn - Pon Maj 07, 2018 10:53

Blazej_R napisał/a:
A co ja mam zrobić jak w moim sedanie się nie otwiera ani z kluczyka ani z przycisku?
Jak się dostać do bagażnika skoro w kanapie nie ma żadnego otworu.



W najgorszym przypadku włazisz do bagażnika składając tylna kanapę :P
Demontaż tapicerki klapy i otwierasz/ naprawiasz

Blazej_R - Sro Maj 09, 2018 18:03
Temat postu: Bagażnik sedan
ok wiem jak się składa znalazłem

[ Dodano: Wto Maj 08, 2018 16:01 ]
tomi jakbyś mógł mi powiedzieć jak to otworzyć to by było dobrze.
Zdjąłem tapicerkę ale co dalej nie wiem jak to otworzyć , ciągnę za to cięgno ale nic to nie daje.

[ Dodano: Sro Maj 09, 2018 18:03 ]
czyli nikt nie pomoże?