Zobacz temat - [R620] Wentylator nie działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Wentylator nie działa

Drool - Czw Kwi 08, 2010 00:53
Temat postu: [R620] Wentylator nie działa
Witam serdecznie,

od pewnego czasu zastanawia mnie jedna rzecz. Mam roverka już pół roku i jeszcze ani razy nie włączył mi się wentylator! Troszkę mnie to dziwi zwłaszcza, że jeżdżę naprawdę dużo zarówno po mieście jak i w trasy. Jednak jeszcze ani razu nie włączył się wentylator. Wskazówka temp. na desce rozdzielczej działa normalnie. Jak odpalam zimny silnik to powoli, z biegiem czasu i w miarę jak silnik pracuje wędruje sobie powoli do połowy skali po czym tam się zatrzymuje i tak trwa aż do ostygnięcia silnika po skończonej jeździe. I tu pojawia się moje pytanie: czy to normalne? Zlokalizowałem czujnik, który odpowiada za temp. płynu i dane przekazywane do kompa (pod kopułką 2 pinowy) i zamierzam go wymienić. Jednak doczytałem gdzieś, że są jeszcze dodatkowe czujniki, które decydują o włączaniu się wentylatora. Zatem jak to jest dokładnie i który czujnik jest za to odpowiedzialny?

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Drool

Mayson - Czw Kwi 08, 2010 07:49

Drool, Tobie potrzebny jest manual serwisowy :ok: Tam masz wyjaśnianie usterek, lokalizację wszystkich składowych układu chłodzenia i dużo, dużo więcej. Ściągnij i miłej zabawy życzę :ok:
http://www.hondaaccord-st...n=category&id=3
3-ci od góry i suplement drugi od dołu.

Drool - Czw Kwi 08, 2010 14:36

Dzięki za instrukcje. Wynika z nich, że za wentylator odpowiadają trzy czujniki. Jeden, który bada temp. i przesyła informacje do kompa i dwa które w zależności od temp uruchamiają wentylator (pierwszy i drugi bieg). Wnioskuję, że jeżeli zrobię zwarcie na kostce od któregoś z tych dwóch czujników powinien się włączyć wentylator? Będzie to chyba najprostsza droga do sprawdzenia czy działają czy są zepsute. Jeżeli po zrobieniu zwarcia wentylator się uruchomi znaczy to,że czujniki są do wymiany. Dobrze rozumuję?
Mayson - Czw Kwi 08, 2010 15:13

Nie miałem takiego problemu, z elektryką nie mam nic wspólnego, więc nie pomogę :bezradny: może ktoś inny się wypowie :ok:
Drool - Czw Kwi 08, 2010 15:16

Rozumiem:) Jeszcze raz wielkie dzięki za te instrukcje. Coś czuje, że teraz nie będę wychodził z garażu :twisted: . Pozdrawiam