Zobacz temat - [Civic Aerodeck 2.0i TD '00] wskaznik temp silnika , bak
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Civic Aerodeck 2.0i TD '00] wskaznik temp silnika , bak

frezer20 - Wto Kwi 13, 2010 12:51
Temat postu: [Civic Aerodeck 2.0i TD '00] wskaznik temp silnika , bak
Witam mam pytania.
1.Jak naprawić wskaznik temp silnika tzn. ostatnio jak jezdzilem to wariował mi wskaźnik temp silnika tj. skakał z zera do połowy (czasem działał cały dzień i wskazywał polowe skali), tak jakby przerywał a teraz w ogóle nie wstaje.
2. Gdy otwieram korek wlewu paliwa ( jest rezerwa) słychać syczenie ( tak jakby w baku wytworzyło się podciśnienie) jak się tego pozbyć?

tronsek - Wto Kwi 13, 2010 13:38

Ad1. To wcale nie musi być wskaźnik temperatury. Może być walnięty czujnik temperatury, lub brak styku na połączeniach między czujnikiem a zegarem.
Ad2. Tego syczenia się nie pozbędziesz to raczej normalne. U mnie też tak jest. Można spróbować wymienić korek wlewu paliwa.

thef - Wto Kwi 13, 2010 13:42


Moderator thef informuje


[color=red] Moderator [b]thef
informuje

frazer20! Ten temat zostanie usunięty jeśli nie poprawisz jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, musisz w pierwszym poście użyć funkcji


[/b]! Ten temat zostanie usunięty jeśli nie poprawisz jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, musisz w pierwszym poście użyć funkcji [/color]



frezer20 napisał/a:
1.Jak naprawić wskaznik temp silnika tzn. ostatnio jak jezdzilem to wariował mi wskaźnik temp silnika tj. skakał z zera do połowy (czasem działał cały dzień i wskazywał polowe skali), tak jakby przerywał a teraz w ogóle nie wstaje.

Być może tylko połączenie elektryczne szwankuje - zabrudzona złączka, złamany kabelek.

frezer20 napisał/a:
2. Gdy otwieram korek wlewu paliwa ( jest rezerwa) słychać syczenie ( tak jakby w baku wytworzyło się podciśnienie) jak się tego pozbyć?

Oczyścić odpowietrzenie baku. Może wystarczy sam otwór pod korkiem wlewu.

frezer20 - Wto Kwi 13, 2010 13:58

Dziękuje bardzo , posprawdzam i zobaczymy co z tego wyjdzie :D