Zobacz temat - [R75] Wgrywanie softu silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wgrywanie softu silnika

criskrzysiu - Sro Kwi 14, 2010 13:37
Temat postu: [R75] Wgrywanie softu silnika
Gdzie w okolicach Wejherowa mogę wgrać nowe oprogramowanie do silnika? PS. Czy spalanie gazu na poziomie 13-14l pokazywanej przez komputer na obwodnicy przy stałej prędkości 120 km/h to nie za dużo?
Zukowaty - Sro Kwi 14, 2010 21:36

criskrzysiu napisał/a:
Czy spalanie gazu na poziomie 13-14l pokazywanej przez komputer na obwodnicy przy stałej prędkości 120 km/h to nie za dużo?

Za dużo. 2.5 przy takiej prędkości pali mi ok 8-8.5 l benzyny. Sprawdź szczelność kolektora ssącego (nie syczy,nie gwiżdże?) a w szczególności montażu wtryskiwaczy LPG.

criskrzysiu napisał/a:
Gdzie w okolicach Wejherowa mogę wgrać nowe oprogramowanie do silnika

W Twoich okolicach nie kojarze żeby ktoś z pojęciem miał T4. Może koledzy pomogą. Możesz też popytać w serwisach Land Rovera i BMW. Ja wgrywałem nie dawno nowe mapy (2006 rok) u PHJOWI'ego.

owcze - Sro Kwi 14, 2010 22:02

Zukowaty napisał/a:
Ja wgrywałem nie dawno nowe mapy (2006 rok) u PHJOWI'ego.


Zukowaty, ile kosztuje takie wgranie map? będę chciał jechać na wymianę rozrządu do PHJOWI'ego i może przy okazji wgrałbym te mapy. Czy one pomagaja tylko przy spalaniu?

PTE - Sro Kwi 14, 2010 22:06

Ja korzystałem z TestBooka tutaj - pracuje tam jeden człowiek, niejaki Pan Rafał który ma pojęcie jak obsługiwać tę maszynę. Co do możliwości zmiany oprogramowania musiałbyś zadzwonić i się dowiedzieć.
SeniorA - Sro Kwi 14, 2010 22:36

owcze napisał/a:
Czy one pomagaja tylko przy spalaniu?
opracowanie nowego softu miało głównie na celu zmniejszenie toksyczności spalin przez poprawę efektywności spalania mieszanki paliwowo powietrznej.
Grzesiek_Gdynia - Czw Kwi 15, 2010 09:29

Owcze ja wymieniałem w Rumi w swoim rozrząd za 500 pln. W DAKR BMW. Pracuje tam Pan Andrzej który kilka lat spędził w Kuleszy jak jeszcze był to ASO Rovera mają pojęcie. Niestety testbooka nie posiadaja..
Zukowaty - Czw Kwi 15, 2010 23:27

Silnik pracuję bardziej miękko i spala troszkę mniej. Koszt u JOWIego to 100zł za podłączenie T4 nie ważne co robi.
sknerko - Czw Kwi 15, 2010 23:46

Soft od JOWIEGO obniża zużycie paliwa. Nie słyszałem żeby ktokolwiek kto u niego wgrał narzekał na ten soft, a nie jestem pewien ale chyba na forum byłem pierwszy co u niego wgrał do dziś mam spalanie że aż czasem trudno uwierzyć. No ale ja generalnie oszczędnie jeżdżę.
Zukowaty - Czw Kwi 15, 2010 23:52

sknerko napisał/a:
No ale ja generalnie oszczędnie jeżdżę.

I głównie przelotowe do miasta ;) Mi 2.5 na tej trasie też pali 8-8.5l ;) No ale jeździłem Twoim kawałek po mieście i rzeczywiście mniej pali niż normalne 2.0.