Zobacz temat - [Freelander] Nie działa mechanizm tylnej szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Nie działa mechanizm tylnej szyby

knighterrant - Sro Kwi 14, 2010 20:05
Temat postu: [Freelander] Nie działa mechanizm tylnej szyby
Witam . Kupiłem Ferdka po raz kolejny ! W poprzednim mechanizm opuszczania tylnej szyby działał bez problemów , w tym nie działa :nook: . Nic nie brzęczy , bezpieczniki są Ok.
Są na alledrogo całe mechanizmy kompletne . Czy to konieczność , czy może ktoś pokonał ten problem ? :idea: Dzięki za porady i pozdrawiam .

colin1983 - Czw Kwi 15, 2010 14:21

Sprawdź może coś nie tak jest z przekaźnikiem znajomy miał tą samą sytuacje w roverku tyle że w 200, okazało się że prąd dochodził do przekaźnika a dalej gdzieś się ulatniał
knighterrant - Pią Kwi 16, 2010 09:44

Sprawdzę , oczywiście !
Dodam , że poprzedni właściciel załatwił tą szybę w zimę jak zamarzło ! :bezradny:
Jakieś może jeszcze sugestie ?

win32 - Pią Kwi 16, 2010 10:06

Jak zamarzło , to najpewniej zerwał linkę i tyle. Myk polega na tym że nie da się tej linki wymienić, bo niszczy przy okazji takie rolki-kółeczka. A linka się zrywa bo z czasem rdzewieje . Może to też być spalony silniczek jak próbwał na siłę opuścić szybę a linki były w dobrym stanie.

Oczywiście istnieje cień szansy że od obciążenia spalił się właśnie przekaźnik.

Moja się też urwała w zimie. Rozwiązanie to wymiana mechanizmu, z tym że podchodź z rezerwą do tych z allegro bo możesz traić nie wiele lepszy od twojego który posiadasz.
Ja akurat kupiłem sobie nowy - no ale to kwestia możliwości finansowych.

knighterrant - Pią Kwi 16, 2010 10:24

Dzięki za radę . :ok: Coś czuję , że będzie to ten czarny scenariusz . :mrgreen: A co sądzisz o tym zamienniku ? Jest to nowe , ciekawe jak się sprawuje ?
win32 - Pią Kwi 16, 2010 11:01

hmm co do zamienników to się nie wypowiem, bo nie używałem. Faktem jest że kosztuje 1/4 ceny firmowego, więc na pewno na czymś jest zaoszczędzone.

Pamiętaj żeby po wymianie podnośnika i rozdarciu/zdjęciu folii izolacyjnej założyć nowe folie bo będzie ci ciekła woda do bagażnika

knighterrant - Pią Kwi 16, 2010 18:36

Ok. Dzięki za podpowiedzi ! :ok:
amik - Pią Kwi 16, 2010 20:10

witam @ krugerrand kolego a gdzie są takie zamienniki jeśli posiadasz jakieś namiary to podaj Pozdrawiam :wink:
knighterrant - Pią Kwi 16, 2010 20:32

Tutaj masz np. : http://www.moto.allegro.p...szyby_nowy.html