Zobacz temat - [biegi ciężko wchodzą - rover 220 SD]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [biegi ciężko wchodzą - rover 220 SD]

Lukasz00 - Pon Kwi 19, 2010 18:48
Temat postu: [biegi ciężko wchodzą - rover 220 SD]
Witam serdecznie.
Mam problem ponieważ około 3 tygodnie temu wymieniłem kompletne sprzęgło i nie wiem czy to zbieg okoliczności czy jest to może z tym powiązane ale niedługo po tej wymianie zaczęły mi się problemy z biegami. Mianowicie najpierw jadąc nie chciała mi wejść 4, dopiero za 2, 3 razem udało mi się włączyć bieg, ale nie było tak zawsze tylko od czasu do czasu. Jednak po pewnym czasie wszystkie biegi zaczęły mi ciężko wchodzić. Wyczytałem na forum i mój mechanik doradził mi, że wymiana oleju pomoże (co na pewno nie zaszkodziło, bo przy nawet lekkich mrozach gałka zmiany biegów ciężko chodziła) pewnie ktoś zalał badziewny olej, a już na pewno nie przeznaczony do skrzyni biegów. Jednak po wymianie oleju sytuacja się nie zmieniła. :beczy:
W czym może być problem? Czy to może objaw padającej skrzyni biegów czy problem leży gdzieś indziej?

Brt - Pon Kwi 19, 2010 18:55


Administrator Brt informuje

Lukasz00! Ten temat zostanie usunięty jeśli nie poprawisz jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, musisz w pierwszym poście użyć funkcji




A co do problemu, to moze masz niedobrze wyregulowane sprzęglo i C nie wysprzęgla prawidłowo ??

zex - Pon Kwi 19, 2010 20:15

Podczepię się na chwilę pod temat... podobny mam problem.

Brt to sprzęgło można wyregulować?
U siebie wymieniłem kompletne sprzęgło, linkę sprzęgła i po wymianie pedał jest krótki i twardy a sprzęgło bardzo szybko bierze. Myślałem, że tak ma być ale skoro jest regulacja jakaś to poproszę o podpowiedź ;)

p.s. mój roverek to 220 sdi 99r.

Brt - Pon Kwi 19, 2010 21:17

zex napisał/a:
Brt to sprzęgło można wyregulować?

tzn ... ja mam wersję z linką regulowaną ... ale wiem, że póxniej były samoregulatory i tam niewiele sie zdziała. można odciągnąć samoregulator, żeby się jeszcze raz ułozył .. ale tyle wiem z teorii .. sam tego nie robiłem wiec trudno mi coś wiecej powiedzieć.

zex - Sro Kwi 21, 2010 14:19

Hmm, to ja chyba mam tę wersję z samoregulatorem.
Krótkie sprzęgło i twardy pedał prowokują do szybszej jazdy ;) widocznie ten model taki ma być.

iwan00 - Czw Kwi 22, 2010 11:40

U mnie w lince popsuł się w/w samoregulator - poleciały sprężyny. U ciebie może być to samo. U mnie sprzęgło wpadło w podłogę ale może być tak że sprężyny się troszkę poluzowały i nie wysprzęglają do końca jak pisze BRT. Linka sprzęgła wychodzi przy zbiorniczku płynu hamulcowego a samoregulator jest zaraz na wierzchu - taka gruszka - możesz kilka razy go odciągnąć i zobaczyć czy to pomoże.

Jako, że nie mogłem dostać nigdzie oryginalnej linki a potrzebowałem auta na 2 dzień pojechałem do warsztatu gzie koleś dorabia linki " na zamówienie". Mam teraz linkę bez samoregulatora i nie zauważam żadnych negatywnych rezultatów tej wymiany. trzeba było tylko zmienić przyzwyczajenia lewej nogi :)