Zobacz temat - [r200 1.4 16V lpg 1998r] skrzywiona gałka zmiany bigów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200 1.4 16V lpg 1998r] skrzywiona gałka zmiany bigów

skladak - Sob Kwi 24, 2010 16:37
Temat postu: [r200 1.4 16V lpg 1998r] skrzywiona gałka zmiany bigów
Witam,
miałem małą kolizje, gościu wjechał mi w prawa stronę, oprócz rzeczy, które są oczywistością do zrobienia mam taki problem. Gałka zmiany biegów jest skrzywiona w lewą stronę bliżej strony kierowcy... w związku z tym "coś ociera o coś" i jest straszny hałas, gdy przesunę gałkę w prawą stronę do oporu to dźwięk znika, gdy puszczę, pojawia się na nowo a gałka wraca w swe pierwotne położenie czyli jest mocno wychylona w lewą stronę.... dźwięk przypomina coś na wzór rozerwanej plecionki lub luźnego wydechu, podejrzewam że wodziki mogą ocierać o wydech albo o silnik i w związku z tym jest hałas...

jeszcze nie byłem z autem na kanale ale mam pytanie czy ktoś miał już taki problem i na co zwrócić uwagę. czy trzeba będzie coś wymieniać czy może wystarczy odgiąć, naprostować ewentualnie może one poruszają (wodziki) się w jakichś "trzymadełkach" i poprostu wypadły ?

Będę wdzięczny za pomoc !

pozdrawiam

joni_25x - Sob Kwi 24, 2010 18:59

skladak, miałem bum swoim roverkiem i tez gałka skrzywiła sie ale w prawo.Silnik oraz skrzynia biegów przesunęły sie na poduszkach i dlatego tak bylo :roll:
skladak - Sob Kwi 24, 2010 20:53

a powiedz mi czy tez wydobywał się dziwny dźwięk w związku z tym ? i co dalej z tym zrobiłeś ? u mnie silnik niby siedzi równo. a rzężenie milknie jak gajge na maksa w prawo przesunę...