Zobacz temat - Opinia R75
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Opinia R75

markozalko - Czw Kwi 29, 2010 21:51
Temat postu: Opinia R75
a co powiecie o tym? http://allegro.pl/show_item.php?item=1012284396
gustav.pl - Pią Kwi 30, 2010 07:57

Sprzedający w opisie nie dodał, że jest z tyłu roleta sterowana el. i tempomat pomylił mu się z kontrolą trakcji :wink:
Pozdrawiam :smile:
A i siedzenia są podgrzewne o czym też sprzedający zapomniał....

markozalko - Pią Kwi 30, 2010 20:30

Szanowni koledzy. Rozmawiałem dziś z gościem od tego auta. Mówi że ściągają je z holandii i belgii ale jak spytałem się czy to było od pierwszego właściciela to on mi powiedział że tam nie ma jakoś tych właściceieli tylko jakoś inaczej to nazwał. Nie pamiętam jak ale żadnej książki serwisowej nie ma. Podoba mi się ale nie wiem co o tym sądzić.
dukat11 - Pią Kwi 30, 2010 20:34

markozalko, Na temat handlarzy z płocka i okolić już trochę było na forum. Byłby czujny oglądając auto w tej okolicy.
markozalko - Pią Kwi 30, 2010 20:55

No to co byś mi radził? Prosze o opinię bo nie znam się a nie ukrywam że chchaiłbym go kupić. Czego mogę się spodziewać???
dukat11 - Pią Kwi 30, 2010 20:56

markozalko, po prostu się przyjrzyj mu dokładniej. Może jest z nim wszystko ok.
markozalko - Pią Kwi 30, 2010 21:02

A jeszcze jedno jakbyście mogli mi napisać. Jakie papiery powinienem miec od niego i jak sprawdzić auto czy nie kradzione? Pojechac na komendę tak jak robiłem to przy kupnie auta z polski. Pierwszy raz kupiłbym auto sprowadzane z zagranicy i nie wiem co i jak powinienem mieć.
dukat11 - Pią Kwi 30, 2010 21:12

pytanie czy ten sprzedawca to osoba prywatna czy firma. Jeśli firma to odpowiada za wady prawne bo nie ma wytłumaczenia że nie wiedział. Jest profesjonalista i ma obowiązek sprawdzić pochodzenie i wiedzieć. Możesz spróbować na policji ale większości kradzionych aut poza granicami Polski nie ma w ich bazie.
markozalko - Pią Kwi 30, 2010 21:16

no to jest typowy handlarz. więc w razie jakiś problemów wina leży po jego stronie rozumiem?
TakieTam - Nie Maj 02, 2010 10:07

markozalko napisał/a:
no to jest typowy handlarz. więc w razie jakiś problemów wina leży po jego stronie rozumiem?


Czyli jest to zawodowiec, który zrobi wszystko żeby autko opylić bo z tego żyje. Wina pewnie nie będzie po jego stronie bo podsunie ci umowę "na helmuta" czyli on nigdzie w papierach nie będzie figurował. Moja rada - jak się słabo znasz to skołuj kogoś kto jest w tych sprawach obcykany.

staf - Nie Maj 02, 2010 10:29

markozalko, Czy musi być ten samochód?
Może przyjrzał bys się autkom sprzedawanym przez tego Pana: http://forum.roverki.eu/v...&highlight=reed
dukat11, Nie wszyscy w Płocku są nieuczciwi. I branie handlarzy pod wspólny mianownik może byc krzywdzące.
Ja kupiłem od niego i z tego co wiem jeszcze kilka osób, jak na razie zaden z nas się nie "naciął"

markozalko - Nie Maj 02, 2010 11:00

Rozmawiałem dziś z tym gościem, bo jutro chcę do niego pojechać. Okazało się że ma tylko 1 kompelt kluczyków. Nie wiem co teraz zrobić. Mówi ze tak na zachodzie dostał. Czy to normalne??
staf - Nie Maj 02, 2010 11:08

markozalko napisał/a:
Rozmawiałem dziś z tym gościem, bo jutro chcę do niego pojechać. Okazało się że ma tylko 1 kompelt kluczyków. Nie wiem co teraz zrobić. Mówi ze tak na zachodzie dostał. Czy to normalne??

Nie normalne. Powinny być dwa.

witgut - Nie Maj 02, 2010 11:10

Cytat:
Czy to normalne??

może i nie normalne ale bardzo częste :sad:

markozalko - Nie Maj 02, 2010 11:13

Słyszałem że nawet jak ściągają samochody to czasem nie ma ani jednego kluczyka. A to ż ejeden jest to rozmawiałem teraz z kolega i mówi że sam miał kilka wpolsce aut z jedym kluczem.
witgut - Nie Maj 02, 2010 11:19

W 75 kwestia kluczyków jest szczególnie ważna w związku z tym iż dorobienie drugiego to koszt ok 500- 1000zł w zależności gdzie się dorabia.
markozalko - Nie Maj 02, 2010 11:22

To co mam nie jechac po ten samochód? Kurcze sam nie wiem co mam robić
staf - Nie Maj 02, 2010 11:51

markozalko napisał/a:
To co mam nie jechac po ten samochód? Kurcze sam nie wiem co mam robić

W profilu w miejscu zamieszkania masz wpisane ...mazowsze. Jak sadze, masz nie daleko. Pojedź. W przeciwnym razie ciekawość cię zagryzie. :wink:

markozalko - Nie Maj 02, 2010 11:55

No mam ze 220 km. Nie miałem jeszcze takiej sytuacji żeby miec 1 kluczyk.
staf - Nie Maj 02, 2010 12:01

markozalko napisał/a:
No mam ze 220 km

O!!! To kawałek, który nie wyglada na spacerowy :/

[ Dodano: Nie Maj 02, 2010 12:01 ]
Tak jak pisał witgut, Powinny być dwa, No chyba ze utargujesz na dorobienie nowego.

markozalko - Nie Maj 02, 2010 12:15

Samochód nie ma 1 kluczyka i książki serwisowej. Teraz czytałem gdzieś że jak auto nie ma 2 kluczyka na na 99,9% był walony.
staf - Nie Maj 02, 2010 12:18

markozalko napisał/a:
Samochód nie ma 1 kluczyka i książki serwisowej. Teraz czytałem gdzieś że jak auto nie ma 2 kluczyka na na 99,9% był walony.

Skoro masz tyle watpliwości, odpuść sobie, szukaj dalej.
na pewno cos znajdziesz.

skrzypol - Nie Maj 02, 2010 12:52

markozalko napisał/a:
Samochód nie ma 1 kluczyka i książki serwisowej. Teraz czytałem gdzieś że jak auto nie ma 2 kluczyka na na 99,9% był walony.


moje auto tez mialo jeden kluczyk, a po ogledzinach i badanich technicznych nie okazalo sie ze bylo "walone" ale ze byly malowane drzwi pasazera przednie i tylne tylko do chromowanych listew, ogolnie mam poobcierane zderzaki(auto z francji) a poza tym wszystko bylo ok, dorobienie kluczyka bedzie dosc drogie od 250-nawet 400zl zalezy gdzie,
a co do auta to wyglada w miare ladnie, ale zastanawia mnie rozny bieznika przednich opon :?: zapytaj dlaczego tak jest... :!:

Markzo - Nie Maj 02, 2010 14:35

ja miałem 1 kluczyk ;) ale dostałem pełną dokumentacje = ks. serwisowa + faktury z salonu z...danymi pierwszego właściciela (ja jestem 2). Skontakowałem się z nim i przysłał mi 2 kluczyk :)
markozalko - Nie Maj 02, 2010 15:05

Pytałem się o te opony a on mówi że nie wie czemu tak jest. Nawet nie widział tego. Może to koło zapasowe. Nie mam pojęcia. Najgorsze jest to ze nie wiem czy mam jechac czy nie. Nie ma tych aut w moich stronach a ten był najbliżej.

[ Dodano: Nie Maj 02, 2010 15:05 ]
Tak patrzę i się zastanawiam czy wszystkie roczniki 2001 mają te znaczki obok tylnych szyb? Czytałem ze do jakiegoś numeru vin są.

dukat11 - Nie Maj 02, 2010 15:53

staf, Ja napisałem tylko aby być czujnym oglądając auto. Nie twierdzę że wszyscy są nieuczciwi ale że w tej okolicy się zdarzją
staf - Nie Maj 02, 2010 16:06

dukat11, Nie ma sprawy :/
markozalko - Nie Maj 02, 2010 19:08

Czy zna ktoś może jakiś adres firmy gdzi etaki klucz dorobią na mazowszu?? I ewentualnie jaka to jest kwota bo różne już widziałem od 250 do nawet 800 zł. Więc sam nie wiem
staf - Nie Maj 02, 2010 19:35

http://www.am-auto-zamki.waw.pl/
http://www.czeremaga.pl/

sknerko - Pon Maj 03, 2010 15:22

Klucz jalk klucz dorobia bez problemu ale z pilotem będzie jazda na 100% dorobienie pilota to spory koszt i nie wszędzie ci to zrobią.
markozalko - Pon Maj 03, 2010 15:26

Broń boże jechac po ten samochód. Przejechałem się 450 km na darmo. Na zdjeciach auto jest niebieskie a na żywo ciemno zielone. Myślalem że to inny samochód całkiem. Malowany gdzie się da, kolory tęczy. Miał być czysty i zadbany oraz pachnący. Tylko wsiadłem na 15 sekund i całą drogę powrotną czułem smród. Wypalone w nim było chyba ze milion papierosów. Cały samochód w łatach, obskrobany, szyby nie są z tego samego rocznika. Facet mowił przez telefon że ma tylko zderzak z przodu obtarty. Zapomniał dodać ze i z tyłi i z boku. Z boku próg wgnieciony, na masce łaty jakby zrobili to lakierem do paznokci. Ogólnie mi się odechciało :( Ale się nie poddam. A i jeszcze mówi ze auto na lawecie przyjechało ale wszystko z nim ok :) :)
sknerko - Pon Maj 03, 2010 15:40

opisz auto w przyklejonym wątku o bublach.
Znowu potwierdza sie opinia o handlarzach z Płocka i okolic?

staf - Pon Maj 03, 2010 15:56

sknerko,
Nie prościej byłby napisać ze z...Kutna?

sknerko - Pon Maj 03, 2010 19:43

Handlarzy z gniezna też nie ma za dużo większość jest z okolic a i tak wszyscy wiedzą że z Gniezna się nie kupuje
markozalko - Wto Maj 04, 2010 15:57

Czy mógłby sie wypowiedziec ktoś kto ma z 1,78 cm wzrostu. Wydaje mi się że w R754 jest strasznie ciasno. Sam mialem problem wsiąść do niego bo był fotel przysunięty to fakt. Ale jak dziś patrzyłem z tyłu jest jak dla mnie tragedia. Jak będzie ktoś siedział z tyłu to nie wysiądzie.
staf - Wto Maj 04, 2010 16:21

markozalko,
markozalko napisał/a:
Wydaje mi się że w R754 jest strasznie ciasno.

Chodzi ci o R75? Jeśli tak, to chyba żartujesz pisząc że jest w nim mało miejsca.
Ja często jeżdże z żoną ( to dwie osoby) a co dopiero 1,78 wzrostu i jednej osoby :smile:

Zukowaty - Wto Maj 04, 2010 16:33

sknerko napisał/a:
Handlarzy z gniezna też nie ma za dużo większość jest z okolic a i tak wszyscy wiedzą że z Gniezna się nie kupuje

:yes: ja wiem.

[ Dodano: Wto Maj 04, 2010 16:33 ]
markozalko napisał/a:
Czy mógłby sie wypowiedziec ktoś kto ma z 1,78 cm wzrostu. Wydaje mi się że w R754 jest strasznie ciasno

Jest ciasno ale to ze względu na straszne zabudowanie wnętrza. Jak już się wślizgniesz to miejsca nie brakuje z żadnej strony.

sknerko - Wto Maj 04, 2010 20:48

Ja mam 170cm wzrostu i uważam że jest bardzo wygodnie i miejsca nie brakuje nawet z tyłu, a jak wiozłem śluby to zawsze były ohy i echy jak to wygodnie w tym aucie. I były to rosłe osoby tak wzdłuż jak i w szerz :razz: :wink:
apples - Wto Maj 04, 2010 20:57

markozalko napisał/a:
Czy mógłby sie wypowiedziec ktoś kto ma z 1,78 cm wzrostu. Wydaje mi się że w R754 jest strasznie ciasno. Sam mialem problem wsiąść do niego bo był fotel przysunięty to fakt. Ale jak dziś patrzyłem z tyłu jest jak dla mnie tragedia. Jak będzie ktoś siedział z tyłu to nie wysiądzie.
182cm.

Fotel ma regulację góra/dół, przód/tył i tak samo kierownica, więc nie wiem jak przy wzroście poniżej mojego macie jakieś problemy jak ja nad głowa mam jeszcze sporo miejsca i z wysiadaniem również nie miałem nigdy problemu.

owcze - Wto Maj 04, 2010 21:00

Ja mam 190cm i z przodu mam dużo miejsca. Gorzej jak ktoś ma usiąść za mną ale rzadko się zdarza, że ktoś za mną siedzi....
dukat11 - Wto Maj 04, 2010 23:21

Ja mam 177cm i nie narzekam a ostatnio nawet usiadł za mną kumpel 190cm i dał radę więc nie wiem gdzie szukać problemu
Zukowaty - Wto Maj 04, 2010 23:48

Tylko zauważcie że ja pisałem o przestrzeni życiowej w tym aucie a nie o tym czy się mieściłem czy nie. Kierowca jest strasznie zabudowany do okoła całą tapicerką. w R400 jest już więcej miejsca niż w R75. No ale Passat (lubimy go tu chyba gnoić ;) ) wcale nie jest dużo lepszy pod tym względem.
Perez - Sro Maj 05, 2010 00:15

Z tymi papierami sprowadzanego i odpowiedzialnoscia to roznie bywa. Kiedys kupilem sprowadzonego Golfa, potem odsprzedalem znajomemu znajomego i oto on nie mogl go zarejestrowac bo brakowalo zielonej kopii wymeldowania. Koles z komisu w ktorym ja kupilem powiedzial, ze napewno ja zgubilem dokument. I gdyby nie znajomosci w WK nie zarejestrowalby chlopak Golfa.
apples - Sro Maj 05, 2010 15:50

Zukowaty napisał/a:
Kierowca jest strasznie zabudowany do okoła całą tapicerką.
No tak. Zwłaszcza deska rozdzielczą i boczkami na drzwiach. Szkoda że Ci angole znowu przesadzili i nie zrobili tak jak w rajdówce :grin:
sobrus - Sro Maj 05, 2010 16:14

Jestem zaskoczony, że oferta z niezłymi zdjęciami okazała sie takim bublem.
Może to rzeczywiście nie ten sam samochód skoro kolor sie nie zgadza?
Rozumiem że kalibracja kolorów moze byc zwalone ale przejście z zielonego na granatowy to chyba troche przesada...

Na niektórych zdjęciach jest troche zielonkawy, ale balans bieli aparatu wygląda na ustawiony prawidłowo, ten samochód imo był granatowy...

apples - Sro Maj 05, 2010 18:10

sobrus napisał/a:
Jestem zaskoczony, że oferta z niezłymi zdjęciami okazała sie takim bublem.
Wiedzą że każdy wrzuca link i zdjęcia na forum do oceny, a tu nie ma lekko i wszystko wyjdzie :mrgreen: , więc wrzucają zdjęcia od najlepszego jakiego mają w zbliżonym kolorze i czekają na ...
markozalko - Sro Maj 05, 2010 21:02

Bo dokłądnym przejrzeniu zdjęć po powrocie do domu stweirdziłem jednak że to był ten sam samochód. Wypatrzyłem na fotkach te defekty co posiada te auto. Ale w życiu bym się nie spodział że tak będzie na żywo wyglądał. Okropieństwo. A miał być tylko lekko przytarty zderzak z prawej strony :) :)