Zobacz temat - [R75] Gaśnie w czasie jazdy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Gaśnie w czasie jazdy

airkrzys - Pon Maj 03, 2010 20:55
Temat postu: [R75] Gaśnie w czasie jazdy
Witam
Mam problem ze swoim roverkiem 75 2.0 diesel z 2000 roku, a mianowicie auto gaśnie mi w czasie jazdy po przejechaniu ok 10 km. Wygląda to tak, jakby ktoś przekręcił kluczyk w stacyjce, auto traci moc i silnik gaśnie po czym z miejsca można go uruchomić ponownie bez żadnego problemu. Miałem taką sytuację zimą i powiedziano mi, że to wina paliwa, ale teraz jest ok 20 stopni na plus więc to chyba nie było to. Prosze o pomoc, może ktoś miał podobne problemy z roverkiem. Dodam jeszcze, że jak przekręcam kluczyk w stacyjce przy gaszeniu auta, to czasem nie gasnie on od razu, tylko pracuje jeszcze sekunde albo dwie i dopiero gaśnie i zauważyłem ze taka sytuacja powtarza się, kiedy auto gaśnie w czasie jazdy.

kasjopea - Pon Maj 03, 2010 20:57

airkrzys, proszę uzupełnić dane auta w nawiasie kwadratowym.
airkrzys - Pon Maj 03, 2010 21:03
Temat postu: [R75 2.0 CDT 200r]
:grin: dzieki
PHJOWI - Pon Maj 03, 2010 21:09

przedmuchać zawór regulacji ciśnienia na pompie wysokiego ciśnienia , albo już się zepsół
kasjopea - Pon Maj 03, 2010 21:10

U góry po prawej stronie masz opcję "edytuj", można dzięki niej zmienić pierwszy post. To tak na przyszłość, tym razem edytowałam to już za Ciebie :wink: .
airkrzys - Wto Maj 04, 2010 21:19
Temat postu: [rover 75, 2.0 CDT, 2000r.] gaśnie w czasie jazdy
dzięki za podpowiedź rozmawiałem dziś z mechanikiem i powiedział że takie dmuchanie to może pomóc na 2-3 tygodnie, a potem znowu będzie tak samo i zasugerował wymienić, co nie będzie wiele droższe od kilkukrotnego przedmuchiwania. Szukałem na allegro i znalazłem jakąś używaną pompę za ok. 400 zł i tak się zastanawiam gdzie mogę znaleźć taki zawór, jeżeli to w ogóle możliwe.
Dzięki za pomoc
pozdrawiam

apples - Wto Maj 04, 2010 21:45

airkrzys napisał/a:
dzięki za podpowiedź rozmawiałem dziś z mechanikiem i powiedział że takie dmuchanie to może pomóc na 2-3 tygodnie, a potem znowu będzie tak samo i zasugerował wymienić,
Zmień mechanika bo ten nie dość że Cię oszukuje to jeszcze widać że strasznie drogi. Odkręć samemu tez zawór i go przedmuchaj.
Rowan - Sro Maj 05, 2010 08:39

airkrzys, mechanik chce na Tobie wymóc kasę. Nie daj się. Już bylo o tym zaworze na forum sporo. Paproch wpadł i dlatego tak się dzieje. Wyjmij, przedmuchaj i jeździj. Mogę Ci zagwarantować, że jeśli Ci odpukać nie pada pompa paliwa w baku to te 15-20kkm na tym zaworze zrobisz bez problemu, a może nawet duuużo więcej. Jak zawór całkowicie padnie, to auto wogóle nie odpala.
wieszczu - Sro Maj 05, 2010 20:10

Z podobną reakcją spotkalem się w zupełnie innym aucie....
co prawda był to POLONEZ.... ale z silnikiem ROVERA...

usterka rozpoczęła się od tego - iż silnik nie gasił się po cofnięciu kluczyka...
a winny był immobiliser - a usterka rozpoczęła się od nieprawidłowego podpięcia akumulatora ( niezachowana kolejność + i - przy zakładaniu klem)

Nie wiem czy ma coś piernik do wiatraka - jednakże od razu mi się skojarzyło to opuźnione gaszenie silnika.

----------------------------
wieszczu

airkrzys - Sro Maj 05, 2010 21:06
Temat postu: [rover 75, 2.0 CDT, 2000r.] gaśnie w czasie jazdy
dzięki wszystkim za cenne wskazówki, właśnie sobie skojarzyłem, że takie zachowanie zimą miało miejsce po tym jak pomogłem koledze odpalić jego auto poprzez połączenie mojego roverka do jego vectry przez przewody rozruchowe, a zupełnie niedawno akumulator był odłączany przez wspomnianego wyżej mechanika przy wymianie sprzęgła

jeszcze raz wielkie dzięki

Rowan - Czw Maj 06, 2010 17:32

airkrzys, ale to raczej nie jest spowodowane słabym aku. Bo 75 by to zasygnalizował, albo by nie odpalił...
apples - Czw Maj 06, 2010 17:36

airkrzys napisał/a:
zupełnie niedawno akumulator był odłączany przez wspomnianego wyżej mechanika przy wymianie sprzęgła
To sprawdź czy czasami podczas demontażu/montażu rozrusznika nie uszkodził czujnika wału korbowego który znajduje się pod rozrusznikiem. Sprawdź również czy na skrzyni nie widać wycieków z ropy, czy wszystkie kable idące do silnika od strony skrzyni są mocno powciskane łącznie z kablami i przewodami na filtrze paliwa oraz masę która przykręcana jest do skrzyni w okolicach rozrusznika i przy skrzynce akumulatora.
airkrzys - Czw Maj 06, 2010 19:56
Temat postu: [rover 75, 2.0 CDT, 2000r.] gaśnie w czasie jazdy
oglądałem go dokładnie i wszystko wydaje się w porządku, ale zaniepokoił mnie jeden kabelek, który wisi sobie w okolicy zaworu, o którym była mowa wcześniej, jeżeli myślę o tym zaworze, o którym mowa, to żeby się do niego dostać, musiałbym zdjąć kolektor. Wybaczcie że pytam o rzeczy oczywiste, ale jestem humanistą a o mechanice mam raczej blade pojęcie. Zawsze myślałem, że naprawy powinni robić mechanicy, ale trudno jest znaleźć kogoś kompetentnego w okolicy jeżeli chodzi o rovery. Ten wiszący kabelek wygląda, jakby był wyrwany ze styku osadzonego na zaworze, może to jest przyczyna moich problemów.
maciekstasio - Nie Lip 04, 2010 21:12

Mam ten sam problem teraz [R75 2.0 CDT 2001r.]
Gaśnie w czasie jazdy, kiedy się zatrzymuję, odpala bez problemu, natomiast kiedy próbuję go zgasić kluczykiem, nieraz kluczyk już wyjmę a on jeszcze chwilkę chodzi.
Niedawno wymieniałem pompę paliwa, tą przy akumulatorze, ale nie wiem czy to ma coś wspólnego.
Spróbuję zdemontować i przedmuchać ten zawór, odpiszę w przeciągu paru dni jakie osiągnąłem przez to rezultaty. Ten zawór to ELAB.
Pozdrawiam.

airkrzys - Wto Lip 13, 2010 18:06
Temat postu: [R75 2.0 CDT 200r] roverek gaśnie w czasie jazdy
Witam ponownie wszystkich na forum. Pisałem już jakiś czas temu o moim problemie z gaśnięciem auta w czasie jazdy. Myślałem, że ten problem jest już za mną ale niestety, po przeczyszczeniu zaworu ciśnienia na pompie wysokiego ciśnienia jest lepiej dosłownie przez pół godziny jazdy (robiłem tak kilkakrotnie) i za każdym razem po 30 minutach problem wraca. Mechanicy rozkładają ręce a ja już nie wiem czy wymieniać wszystkie pompy po kolei czy regenerować wtryski. Zauważyłem, że gaśnięcie nasila się, gdy mało jest paliwa w baku (raz wskazówka doszła do rezerwy i takie były objawy, że gasł niezależnie od obrotów silnika). A normalnie gaśnie gdy dochodzi do 3000 obr, na biegach 3,4,5, czasem nawet na biegu 2 ale na 1 już nie, tak samo na biegu jałowym. Czy ktoś ma jakieś propozycje.
Dzięki wielkie za wszystkie sugestie, może coś pomoże

apples - Wto Lip 13, 2010 18:16

Objawy wskazują na pompę w baku. Chociaż nie koniecznie. Na pewno coś z pompami. -
Problemy z uruchamianiem - CDT/CDi http://forum.roverki.eu/v...p=494721#494721

Równoległy temat http://forum.roverki.eu/v...p=523129#523129

airkrzys - Wto Lip 13, 2010 18:21
Temat postu: [R75 2.0 CDT 200r] roverek gaśnie w czasie jazdy
ok, ale nie mam żadnego problemu z odpalaniem auta, jak słuchałem to pompy działają, słychać je wyraźnie, natomiast kiedy auto "zdechło" to pompy w baku już nie słychać, ale nie wiem czy to nie jest normalne.
apples - Wto Lip 13, 2010 18:26

airkrzys napisał/a:
ok, ale nie mam żadnego problemu z odpalaniem auta,
Widzisz. Gdybyś doczytał temat to byś wiedział ze nie jest tylko o odpalaniu.
airkrzys napisał/a:
ale nie wiem czy to nie jest normalne.
Wszystko jest w linkach.
airkrzys - Wto Lip 13, 2010 18:29
Temat postu: [R75 2.0 CDT 200r] roverek gaśnie w czasie jazdy
niestety jestem w gorącej wodzie kąpany :) musiałem to przeoczyć, a czytałem do końca. więc sugerujesz zacząć od pompy w baku? Dzięki za cenne rady
apples - Wto Lip 13, 2010 18:36

airkrzys napisał/a:
niestety jestem w gorącej wodzie kąpany
To tak jak ja czasami :grin:
airkrzys napisał/a:
więc sugerujesz zacząć od pompy w baku?
Myslę że musisz zacząć od pomp. Na odległość ciężko jest stwierdzić która. Jeżeli zalejesz do połowy i będzie OK to raczej pada ta w baku.
kasjopea - Wto Lip 13, 2010 18:41

airkrzys, skoro temat dotyczy tego samego problemu, proszę tu kontynuować, zamiast zakładać nowy temat, przynajmniej wiadomo, co już było zrobione, sprawdzone itd. :evil:
airkrzys - Sro Lip 14, 2010 01:08
Temat postu: [R75 2.0 CDT 200r] roverek gaśnie w czasie jazdy
oj i znowu napsociłem, wybacz.
A wracając do tematu, jeżeli chodzi o wtryski to mogę sobie darować ten kierunek? W zasadzie jestem zdecydowany na wymianę pompy (pomp) oby pomogło.

Rowan - Sro Lip 14, 2010 15:13

airkrzys, na ten moment proponuje odpuścić wtryski. Jeśli to nie pomoże, to wtedy wtryski.
rolexior - Sob Lip 24, 2010 19:03

Witam,mam pytanie jaki był powód gaśnięcia Rovera podczas jazdy ?Pozdrawiam
apples - Sob Lip 24, 2010 19:05

rolexior napisz PW lub E-MAIL do airkrzys to szybciej uzyskasz informacje. Niech napisze w poście co ustalił. :wink:
Rowan - Sob Lip 24, 2010 20:45

rolexior, a Ty jakie masz objawy? Przy jakich obrotach gaśnie?
rolexior - Czw Sie 05, 2010 22:16

u mnie gdy zimny odpala prawie ze normalnie ale było wczesniej lepiej, przy jezdzie i dodaniu wiecej gazu aby przyspieszyc gasnie tak prz 3000 obrotów mniej więcej, gdy zgasnie w trakcie jazdy mozna go zaraz odpalic bez problemu. Na postoju po 5 minutach juz go nie odpale, chyba ze za pomocą plaka lub samostarta. Wtryski wszystkie wymienione i dalej to samo..... komputer nic nie wykazuje

[ Dodano: Czw Sie 05, 2010 22:16 ]
wreszcie pomogło, wymieniłem zawór wysokiego cisnienia i działa super. Oczywiscie kupiłem od modelu 3.0 d BMW , bosch o nr 0281002480. Inny niż miałem, nowy posiada na koncu filterek,moj nie miał.

airkrzys - Pon Sie 09, 2010 22:14

witam, wybaczcie, że dopiero piszę ale jakoś zalatany jestem ostatnio, a więc wymieniłem najpierw pompę w baku i nic nie pomogło, dalej gasł przy 3000 więc mój znajomy który zajmuje się głównie elektryką powiedział, że to muszą być wtryski i rzeczywiście, na przelewach wyszło, że trzeci wtryskiwacz strasznie leje (szklankę całą, kiedy inne ok kieliszka) więc odstawiłem auto do speca od diesla no i wyciągną tego wtryska, ale w
Białymstoku nikt nie potrafił go zregenerować (brak końcówek możliwych do kupienia - tak twierdzili spece od regeneracji). Więc kupiłem od freelandera zregenerowany boschowski wstawiliśmy (przy okazji wymienił odmę), kolega wyczyścił wszystkie styki i autko śmiga jak nowe, mniej pali i ładnie się wkręca na obroty na każdym biegu. No ale poniosłem koszty. Także dzięki wszystkim za pomoc, mam teraz prośbę, może znacie kogoś kto dobrze i niedrogo zregeneruje mi wtryska - to będę miał w zapasie (Warszawa albo inne miasto z możliwością przesłanie kurierem). Będę wdzięczny

Jarus - Sro Gru 21, 2011 19:37

Silnik gasł mi podczas jazdy zwłaszcza podczas hamowania silnikiem ,i po ponownym przekręceniu kluczyka samochód palił ROVER75 diesel - i wymieniłem czujnik ciśnienia paliwa (ok.500zł.) problem zginął -powodzenia.
rafi-bydgoszcz - Sro Sty 29, 2014 22:34
Temat postu: silnik gaśnie i zapala się check engine
panowie po regulacji webasta autko dostało dziwnej przypadłości kichał prychał gasł w najmniej oczekiwanym momencie i nie ważne czy akurat z gazem czy bez.. dostał 20litrów diesel z dodatkiem denaturatu poj.200gramm i pelen but do oporu czytaj do odcięcia i jeszcze ze dwa razy zgasł-przegoniłem go na 3cim biegu do 125km/h stop do zera bez dotykania gazu i powtórka kolejno 1,2,3 do oporu i swobodne wytracenie po powrocie do domu na spokojnie wyłączylem zapłon wysiadłem zapaliłem fajke i po ok 10min wsiadłem przekreciłem zapłon -wszystkie kontrolki zgasły i już jest \ok normalnie gasnie normalnie zapala chodzi jak złotko przy czym za oknem jest -14'C WIELE RAZY MIAŁEM GO DOŚĆ ALE OKAZAŁ SIĘ TAK PROSTY W OBSŁUDZE ŻE AŻ GO POKOCHAŁEM