Zobacz temat - MG F/TF
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - MG F/TF

jaaktozbyinny - Czw Maj 06, 2010 13:58
Temat postu: MG F/TF
Witam wszystkich.

Trafiłem na to forum gdyż ostatnio zobaczyłem na ulicy strasznie ciekawy samochód - MG TF. Jako iż właśnie jestem na etapie zmieniania autka na młodsze w okolicy 20-25 tyś zacząłem się zastanawiać nad tym modelem.

Strasznie jednak ciężko znaleźć jakieś konkretne informacje, ale może ktoś z forum ma/miał do czynienia z takim samochodem i mogłby mi coś na jego temat powiedzieć. Interesuje mnie MG TF z okolic 2002 roku w wersji 136kM.

A mianowicie:
-Jak wygląda sprawa z częściami? (Z tego co udało mi wyszukać to autko zostalo "wskrzeszone" i jest obecnie produkowane, ale jak wygląda dostęp do części zamiennych na polskim rynku?)
- Czy autko jest awaryjne? Słyszałem niepochlebne opinie na temat silnika i rdzy... Może ktoś jest w stanie powiedzieć ile w tym prawdy?
- Jak autko się sprawuje? Wrażenia z jazdy, radzenie sobie z zakrętami i niestety też i polskimi drogami....

Każda informacja będzie pomocna! :)

Z góry dzięki za pomoc :)

MaReK - Czw Maj 06, 2010 14:27

Jako że nie mój, ale Violli jest MG TF 2005 rok. to Ci mogę powiedzieć, że:

- części na razie nei było potrzeba, a te blacharskiej dostaniesz w używkach w zaprzyjaźnionych szrotach
- co do usterek silnikowych, chyba jak w każdym innym modelu Rover/MG.
- rdza - jeszcze nie wyłazi :)
- W MG TF - śruby w zawieszeniu potrafią się ucinać, dlatego warto mieć ze sobą komplet ;)

Części nowe można nabyć w zaprzyjaźnionym sklepie www.tomateam.pl.

Pozdrawiam,

jaaktozbyinny - Czw Maj 06, 2010 14:35

A jak wygląda sprawa z uszczelką pod głowicą? Słyszałem że to najczęstsza usterka tego modelu.
MaReK - Czw Maj 06, 2010 19:46

jaaktozbyinny napisał/a:
Słyszałem że to najczęstsza usterka tego modelu.

To najczęstrza usterka silników serii K.
Wymiana w tym modelu może być utrudniona, przez to że silnik znajduj się po środku auta.