Zobacz temat - [R200 1.4SI 98r] Problem z układem hamulcowym.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4SI 98r] Problem z układem hamulcowym.

smoczas - Pon Maj 10, 2010 13:41
Temat postu: [R200 1.4SI 98r] Problem z układem hamulcowym.
Witam
Coraz częściej słyszę pod maską dziwne syczenie...Intensywność tego syczenia zmienia się gdy wciskam pedał hamulca.Ten dźwięk to takie syczenie z lekkim bulgotaniem.Zauważyłem,że pedał hamulca jest coraz bardziej miękki.Na początku myślałem,że to coś ze zbiorniczkiem płynu hamulcowego.Dodam,że płyn jest.Normalnie boje się jeździć.
Macie jakiekolwiek sugestie? Dzwoniłem do "swojego" mechanika opisałem mu objawy i wspominał coś o jakieś pompie hamulcowej.Mam dziwne przeczucie że to jakaś pierdółka.

thef - Pon Maj 10, 2010 13:51

Być może jest gdzieś nieszczelność w układzie hamulcowym i ten zapowietrza się. Trzeba sprawdzić najpierw przewody hamulcowe i okolice pompy hamulcowej. Sprawdź czy przy podpompowaniu hamulca pedał staje się coraz twardszy, a po pewnym czasie znów jest miękki.
chudson - Pon Maj 10, 2010 14:49

jeśli w zbiorniczku płyn jest i nie ubywa go to nioeszczelności szukał bym przy pompie bo za pompą jest już ciśnienie i każda ieszczelnośc szybko by wyczerpała płyn z zbiorniczka.

Czy syczenie słychać na zgaszonym równiez ?? może to podciśnienie syczy ??

smoczas - Pon Maj 10, 2010 17:31

No nie na zgaszonym silniku nic nie słychać.Z tym płynem to na wyłączonym silniku jest pełen zbiornik,a na chodzie to zbiorniczek jest pusty.Tak powinno być??
thef - Pon Maj 10, 2010 17:46

smoczas napisał/a:
Z tym płynem to na wyłączonym silniku jest pełen zbiornik,a na chodzie to zbiorniczek jest pusty.Tak powinno być??
W żadnym wypadku. Poziom powinien być taki sam. Wygląda na to, że faktycznie coś nie tak z pompą.