Zobacz temat - [R75] Proszę o opinię przed zakupem.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [R75] Proszę o opinię przed zakupem.

RJ - Pon Maj 10, 2010 13:50
Temat postu: [R75] Proszę o opinię przed zakupem.
Witam.
Na wstępie chciałbym powitać wszystkich użytkowników forum.
Na imię mi Rafał, mieszkam w Wawie rocznik tomahowk 77` ;)

Jeśli idzie o auta, jestem kompletnym laikiem/nogą stad prośba do Was, nieco lepiej rozeznanych w temacie, o ocenę autka.
Wybór - cóż, przyznam się iż autem nie będę jeździł ja...lecz moja ładniejsza połowa.
Będzie to Jej pierwszy pojazd w ogóle, niedawno temu stała się "prawomocną" uczestniczką naszych swojskich dziur i kolein( w skrócie - zdała prawko za 1 podejściem).
Nie będąc zdecydowaną(oglądaliśmy sporo samochodów) zobaczyła akurat TEN wóz i...klops, wpadła.Wszystko odbywa się na zasadzie MUSZĘ GO MIEĆ, ja patrzę na to nieco chłodniej i staram się poczytać tu i tam o marce, modelu.Wiadomo jednak że wiedza a praktyka to dwie różne kwestie i chciałbym od praktyków zasłyszeć już tytułową opinię.


Zatem, auto byliśmy oglądać, żona chwilkę się nim potoczyła po parkingu - była zachwycona.
Ja oglądając powierzchownie nie stwierdziłem jakichś ognisk rdzy, czy szkód "typowo" parkingowych.
Jedyne co mocno rzuciło mi się w oczy to nieadekwatnie wytarta kierownica w stosunku do reszty tapicerki(skór siedzenia, boczków etc)
Właściciel poinformował mnie także, że auto było zakupione(sprowadzone) od belgijskiej ambasady.
Martwi mnie także stan licznika - zdaje się być malutki jak na rocznik 99`
oczywiście nie jest to regułą, wiem z autopsji - mój teść jest 1 właścicielem auta(innej co prawda marki), auto ma od 97` a na liczniku 130 000...i nie zamierza sprzedawać.

Nie wiem czy dobrze się przygotowałem, czytając forum znalazłem "szukajke" VIN, sprawdziłem numer który otrzymałem od właściciela.
Po sprawdzeniu otrzymałem taki wynik:


Tu z kolei podaję link oraz zrzut aukcji wraz z opisem:


link:

http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C12901337

Właściciel ma rachunki na wspomniane przez Niego naprawy/wymiany okresowe - i tu wszystko się zgadza.

Korzystając z okazji, by nie produkować tematów zapytam.
Na terenie Warszawy, w którym dokładnie miejscu mogę sprawdzić kompleksowo auto(hamownia,blacharka,mechanika) w jakich oscylowałoby to granicach kosztów.

Ja ze swojej strony dzwoniłem nieco...pomimo że firmy mają wpisane ASO i Rover...w większości tylko Land Rover preferują.
W jednym miejscu E.C.C.(proszę mnie poprawić, jeśli błędnie wpisałem nazwę) wpierw poinformowano mnie, że mogę zapomnieć o "sprawdzeniu" auta(błąd, poinformowałem na wstępie..że to ma być diagnostyka przedsprzedażna).Nieco zirytowany poinformowałem, że to właściciel będzie chciał sprawdzić stan faktyczny...cisza w słuchawce....250 komputer i przegląd wraz z wymianami(płyny) 800,-.Tyle "wywalczyłem".


Mam nadzieję, że podałem wszystko w odpowiedniej formie i uzyskam od Was opinię,porady.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Rafał Jankowski

kamil652 - Pon Maj 10, 2010 16:24

Troche drogo jak na ten rok :) ja bym szukal juz rocznika 00 :)
apples - Pon Maj 10, 2010 16:38

Osobiście uważam że przebieg mało realny. Dlaczego? Na kierownicy już pokrowiec i skóra na fotelach za bardzo pomarszczona.
kprzemo24 - Pon Maj 10, 2010 18:50

kamil652 napisał/a:
Troche drogo jak na ten rok


Lepiej dolozyc i miec dobre, niz oszczedzic 1000 zł i kupic złom!

snejki - Pon Maj 10, 2010 20:36

zniszczenie skóry na kierownicy

absolutnie nie jest to fakt 100% zaniżonego przebiegu..wszysko zależy od dłoni...podobno te z e"drewnianymi" wstawkami sa jeszcze delikatniejsze ...moja jest wytarta...przy drewienkach a tam gdzie ejszcze nie ejst delikatna jak....no bardzo delikatna:)


siedzenia zbyt mało dokładne zdjecia by móc ocenic...poza tym jesli auto uzytkuje 120 kg klocek siedzenia bedą zuzyte inaczej niz przy 80kg

do tego dochodzi dbanie o skóre...

wiadomo...

wazną sprawa jest sprawdzenie przebiegu i ostatniego wpisu do książki

potwierdzic wstepnie możesz to korzystająć z faq i komputera pokladowego...cena wcale nie jest wysoka to moje zdanie jsli auto okazałoby sie ze ejst w takim stanie jakim jest


wymieniony rozrzad przy 100tysiach to jeszcze chlopie masz 80 tysi jezdzenia

.

wazne jest - pukajcy vis...jesli nie puka tym lepiej...jesli puka najlepiej podjechac zeby ktoś fachowym okiem to ocenił..FACHOWYM


mało zdjeć

trudno wyczuć czy klapka od poduchy była wymieniana - choc wydaje se ze nie...

klapka schowka ma jakąś skaze...

karaserii ni oglądam bo a zdjeciach przeważnie gówno widac:)

Pozdrawiam

kupowałem podobny z2000 jakbys mial jakies pytanie

dzwon

pisz
cokolwiek

pozdrawiam

apples - Pon Maj 10, 2010 21:11

snejki napisał/a:
absolutnie nie jest to fakt 100% zaniżonego przebiegu..wszysko zależy od dłoni...podobno te z e"drewnianymi" wstawkami sa jeszcze delikatniejsze ...moja jest wytarta...przy drewienkach a tam gdzie ejszcze nie ejst delikatna jak....no bardzo delikatna:)
Napisałeś absolutnie, a za chwilę prawdopodobnie. :/
snejki napisał/a:
wazną sprawa jest sprawdzenie przebiegu i ostatniego wpisu do książki
Chyba tytlko przebiegu i to na T4. Książka może być podrobiona.
snejki napisał/a:
wymieniony rozrzad przy 100tysiach to jeszcze chlopie masz 80 tysi jezdzenia
Jak licznik przekręcony to powodzenia. Zasada jest jedna: kupując auto zawsze wymienia się rozrząd chyba że kupujesz z pewnego źródła.
snejki napisał/a:
klapka schowka ma jakąś skaze...
Nie ma żadnej. Odbicie światła.

Dodatkowo:
1. Sterowanie fotelm pasażera urwane
2. Skóra na tylnej kanapie też ostro wygnieciona i brudna.
3. Dywaniki leżą obok auta i raczej do wymiany.
4. Wykładzina ufajdana i z pewnością do prania.
5. Skrzynia po remoncie. Cos za bardzo zapewnia że OK.
6. Rozrząd tez wymieniony i sprzedaje :???:
7. Dziura w drzwiczkach od schowka pasażera.
8. Zderzak tylny od strony kierowcy przerysowany.

snejki - Pon Maj 10, 2010 21:42

oczywiscie trzeba znalezc zloty srodek i lektura tekstu applesa obowiązkowa...dużo racji
SeniorA - Pon Maj 10, 2010 21:45

po 80 kkm , wymienia się olej w skrzyni automatycznej a nie zużyte cześci .
Aragorn - Pon Maj 10, 2010 22:16

w ten przebieg i w wymianę rozrządu bym nie wierzył zupełnie :-) też jak kupowałem swojego miał na liczniku 130 tys ale nawet przez chwilę nie łudziłem się że tyle ma faktycznie, rozrząd też ponoć wymieniany a jak mechanik go zobaczył przy wymianie to stwierdził że już ledwie zipał i była ostatnia chwila na wymianę :-) Jeśli zdecydujesz się na to auto to nastaw się na spore wydatki, te oczywiste i te nie przewidziane. Ale po tych rocznikach aut i przebiegach nie ma co oczekiwać cudów (wentylator, termostat, kolektor dolotowy sprężarka klimy, to wymieniane było u mnie w pierwszym roku użytkowania) no ale przyjemność z jazdy bezcenna :-)
SeniorA - Wto Maj 11, 2010 07:24

Aragorn napisał/a:
Ale po tych rocznikach aut i przebiegach nie ma co oczekiwać cudów (wentylator, termostat, kolektor dolotowy sprężarka klimy,
uwzględniłbym jeszcze przy tym przebiegu tłumik,zawieszenie, tarcze i klocki ham.,świece ,zamek centralny, akumulator , i rozrusznik bo to automatyczna skrzynia.Bezwzględnie trzeba zrobić przegląd + podł. do komputera, bo może do tego 100% sprawnego i bez dodatkowych wydatków auta ,trzeba dołożyć jeszcze kilka tyś.
apples - Wto Maj 11, 2010 12:59

SeniorA chyba nie doczytałeś.
Aragorn napisał/a:
to wymieniane było u mnie w pierwszym roku użytkowania

SeniorA napisał/a:
uwzględniłbym jeszcze przy tym przebiegu tłumik,zawieszenie, tarcze i klocki ham.,świece ,zamek centralny, akumulator , i rozrusznik bo to automatyczna skrzynia.
Wystarczy dobrze zrobić
SeniorA napisał/a:
przegląd + podł. do komputera
bo uwzględnić można wszystko, w tym opony, łożyska kół, itp. Nawet w nowym samochodzie. Tylko po co :/
skrzypol - Wto Maj 11, 2010 21:34

Co do przebiegow to tak sie przyjelo za jak maly to na pewno nie prawdziwy, a ja mialem jakis czas temu opla kadetta z 90 roku i mial przejechane 104.000km jak go sprzedawalem gosc nie mogl uwierzyc wiec nie jest to regula. Autko wyglada ladnie a pokrowiec na kierce moze swiadczyc o tym ze nie jest zuzyta, a to ze ktos jej nie chce zuzyc za szybk! Ja bym autko obejrzal
a cena to jak juz ktos napisal: "...lepiej dac za starszy dobry wiecej niz za zlom mniej..."

SeniorA - Sro Maj 12, 2010 09:48

skrzypol napisał/a:
a pokrowiec na kierce moze swiadczyc o tym ze nie jest zuzyta, a to ze ktos jej nie chce zuzyc za szybk!
czytam dokładnie, więc
RJ napisał/a:
Jedyne co mocno rzuciło mi się w oczy to nieadekwatnie wytarta kierownica w stosunku do reszty tapicerki
co zresztą nie jest zaskoczeniem w R75 przy tym przebiegu.

[ Dodano: Sro Maj 12, 2010 09:48 ]
skrzypol napisał/a:
Ja bym autko obejrzal
a cena to jak juz ktos napisal: "...lepiej dac za starszy dobry wiecej niz za zlom mniej..."
też tak uważam,ale trzeba wiedzieć co decyduje o tym , że stan jest dobry.
mustang - Sro Maj 12, 2010 19:44

Dla mnie jest dziwne kto po przebiegu 80 tyś grzebie w skrzyni chyba że była zarżnięta, moja ma 200 tyś i nikt jej n ie rozbierał. Po co ruszać coś co jest dobre. A co do przebiegu to mój poprzedni Rover75 też z 99 roku i miał przejechane 80 tyś a środek wyglądał jak nowy.