Zobacz temat - [416sli 95r] problem z hamowaniem??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416sli 95r] problem z hamowaniem??

utal - Sob Maj 15, 2010 18:59
Temat postu: [416sli 95r] problem z hamowaniem??
Witam
Tydzień temu padła w moim Roverze pompa hamulcowa. Kupiłem używaną z hondy prelude i niestety po jej zamontowaniu znikły hamulce :cry: ! Objawy są takie:
- na wyłączonym silniku pedał z minimalnym oporem dociska się do podłogi
- po włączeniu serwa(odpaleniu silnika) pedał wchodzi jak w "masło" i hamulców brak

Odpowietrzyłem każde koło po kolei i nie przyniosło to efektu, dlatego też zastanawia mnie czy pompa, którą kupiłem jest również do wymiany?? Aha dodam jeszcze, że podczas pompowania pedałem w zbiorniczku z płynem hamulcowym pokazują się bąbelki powietrza- czy jest to normalne??

Mam w moim roverze ABS, czy jest jakaś specyficzna procedura odpowietrzania i czy może to wina abs-u??

SeniorA - Nie Maj 16, 2010 15:09

Może być zapowietrzona jeszcze pompa (zalewa się płynem przed założeniem i wstępnie odpowietrza),trzeba wyregulować długość popychacza. Może zużyte są uszczelnienia tłoka.Odpowietrzanie na ogólnych zasadach.
utal - Sob Maj 22, 2010 23:27

Kupiłem w końcu nową pompę i hamulca dalej brak. Zalałem ją płynem i odpowietrzyłem. Zastanawiam się czy może pompa ABS-u nie padła bo gdzieś znika ciśnienie. Hamulec jest niby do połowy twardy ale nie utrzymuje się ciśnienie w układzie. Z tego co wiem to sekcje w ABS-ie powinny być cały czas otwarte, a przypuszczam że sekcja na tył się zamyka powodująca utratę ciśnienia-czy jest to możliwe na wyłączonym silniku??

Aha co do regulacji dł popychacza to robi się to pod pedałem(są tam dwie nakrętki i śruba z długim gwintem)??

Perez - Nie Maj 23, 2010 00:56

utal, ja nie mam ABS-u, wiec nie napisze niczego pewnego, ani z wlasnego doswiadczenia, ale kiedys czytalem na forum o odpowietrzaniu pompy ABS, wiec moze to to.