Zobacz temat - [R 200 1999r] Woda na dywaniku za siedzeniem pasażera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200 1999r] Woda na dywaniku za siedzeniem pasażera

Moloch - Wto Maj 18, 2010 19:33
Temat postu: [R 200 1999r] Woda na dywaniku za siedzeniem pasażera
Witam

Po ostatnich deszczach zrobiła mi się kałuża na tylnym dywaniku za przednim fotelem pasażera. Roverek z szyberdachem oczywiście. Wcześniej miewałem sytuację gdzie podsufitka nad przednimi słupkami bywała mokra, lecz nigdy nie miałem czasu się za to zabrać. Czy ktoś wie co trzeba rozkręcić gdzie się dostać, wydaje mi się, że jest to spowodowane właśnie nieszczelnym szyberdachem. Spotkał się ktoś z czymś takim? :)

[ Dodano: Wto Maj 18, 2010 19:33 ]
Chyba się nikt niestety z taką usterką nie spotkał :)

am_k - Wto Maj 18, 2010 19:53

Musisz udrożnić spływy z rynienek w szyberdachu, to bywa najczęstszą przyczyną podtopień :wink: .
Moloch - Wto Maj 18, 2010 21:21

Kompresorem przedmuchać można? a jak nie pomoże?
staf - Wto Maj 18, 2010 21:40

Moloch napisał/a:
[ Dodano: Wto Maj 18, 2010 19:33 ]
Chyba się nikt niestety z taką usterką nie spotkał :)

Spotkał się, spotkał.
Szukajka: http://forum.roverki.eu/v...rdach+przecieka

Moloch - Wto Maj 18, 2010 21:46

O tym wątku to wiem, bo się nim sugerowałem, już wcześniej :)

Tylko wtedy nie miałem kałuży :(

pdasiek - Sro Maj 19, 2010 14:02

ja miałem tak w Fordzie, u mnie przyczyną była dziura w podłodze :) , ale chyba w roverkach jest dobra podłoga.

jak pada a samochód stoi to masz wode, czy tylko jak jedziesz i np wjedziesz w kałuże itp

am_k - Sro Maj 19, 2010 14:57

Na 90 % odetkanie kanalików spływowych pomoże.
10% zostawiam na uszkodzone przewody odprowadzające wodę.

bizon - Sro Maj 19, 2010 15:12

Czy ktos kojarzy czy w R400 sedan sa tylko dwa widoczne przy otwartym szyberdachu kanaliki ( w przednich naroznikach), czy sa tez w tylnych??
am_k - Sro Maj 19, 2010 16:23

Na 99% 4 po rogach.
U mnie są 4, wiec myślę że u Ciebie też.

Moloch - Sro Maj 19, 2010 19:11

pdasiek napisał/a:
ja miałem tak w Fordzie, u mnie przyczyną była dziura w podłodze :) , ale chyba w roverkach jest dobra podłoga.

jak pada a samochód stoi to masz wode, czy tylko jak jedziesz i np wjedziesz w kałuże itp


Przez ten deszcz ciężko powiedzieć, czy jak jadę czy jak stoję to mi się kałuża robi. Ale chyba i tak i tak

am_k napisał/a:
Na 90 % odetkanie kanalików spływowych pomoże.
10% zostawiam na uszkodzone przewody odprowadzające wodę.


No właśnie tego się obawiam, mam nadzieję, że pół samochodu rozebrać nie będę musiał :( jak zdejmowałem ostatnio dywanik z prawej strony u pasażera (montowałem głośniki to i kable przeciągnąć do wzmacniacza trzeba było) to wydawało mi się że wężyk jest uszkodzony (pęknięty) ale czy przez przedni wężyk kałuża by się z tyłu robiła?

Mayson - Sro Maj 19, 2010 21:26

A nie ma manuala seriwsowego do R200? W R600 jest pięknie pokazany schemat jak idą kanaliki i gdzie dmuchać :]
bizon - Czw Maj 20, 2010 11:32

A gdzie jeszcze w 400 znajduja sie kanaliki ktore warto "dmuchnac"??
W podszybiu?? Gdzie jeszcze??

sTERYD - Czw Maj 20, 2010 12:42

jak masz klimę to po prawej stronie za silnikiem nad mocowaniem wahacza
Madu24 - Sob Paź 28, 2017 13:17

Siema :)
Problem mam taki sam jak kolega który ten temat założył ;)
Woda kapie ewidentnie z szyberdachu, jak zakleiłam prowizortcznie srevrną taśmą, to przez miesiąc było ok ;)
Wiem, że to prawdopodobnie te kanaliki odprowadzające wodę się zapchały i trzeba je przeciścić, tylko jak się do nich dostać?
Taką instrukcję dla kobiety, blondynki poproszę, najlepiej obrazkową :p
Dodam tylko, że ssyberdach nie działa, nie otwiera się ;)
Z gory dziękuję za pomoc :)

seraph - Sob Paź 28, 2017 20:35

To jak się nie otwiera to niestety są 2 opcję dostania się do odpływów:
Odkręcenie szyby szyberdachu w celu jej wyjęcia - śruby na torx od spodu szyby i wyciągasz do góry. Potem dmuchasz w otwory po rogach. Poszukaj z latarką i nieźle je widać.
Druga gorsza opcja to dmuchanie od dołu. gorsza po ewentualny syf poleci do góry no i roboty więcej bo trzeba zdjąć tylny zderzak, a z przodu wyjąć nadkola, a najlepiej to nawet i błotniki odkręcić. Dobra opcja jak się chce z rdzą powalczyć przy okazji.

Madu24 - Pon Paź 30, 2017 22:46

Dziękuję seraph :)
Jutro spróbuję odkręcić szybę i przeczyścić co trzeba ;)