Zobacz temat - Rover 75 - zacząłem poszukiwania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Rover 75 - zacząłem poszukiwania

Gość - Pon Maj 17, 2010 18:15
Temat postu: Rover 75 - zacząłem poszukiwania
Witam serdecznie!
Od jakiegoś czasu sporadycznie zaglądam tutaj i w końcu chyba na mnie przyszła pora - zauroczony 75-tką zacząłem szukać i oto pierwszy, który mi się spodobał:

http://otomoto.pl/rover-7...-C11358184.html

Czy ktoś byłby łaskawy skomentować ten egzemparz? a może ktoś już go widział?

staf - Pon Maj 17, 2010 18:25

Wnetrze auta mnie nie powaliło. Wydaje się być w nie najlepszej kondycji, szczególnie jego tylna część. W nie najlepszym stanie elementy skórzane siedzeń.
Wygląd kierownicy również może sugerować większy niż podany przebieg.
Nie podoba mi się również spasowanie przodu, maska dziwnie głęboko osadzona. Może to tylko kwestia regulacji.

sknerko - Pon Maj 17, 2010 18:43

1. radio / CD :arrow: bezczelnie wyszabrowane, ja tam radia nie widzę, a to na podłodze z tyłu to sprawdzić czy jest niezakodowane i czy jest do niego zmieniarka.
2. czujnik deszczu :arrow: nie ma czujnika deszczu
3. ESP :arrow: nie ma i nigdy nie było w 75 jest ASR
4. kierownica wielofunkcyjna :arrow: może będzie jak założy oryginalne radio i to do tego takie które było w tym aucie
5. pod. przednia szyba :arrow: nigdy nie występowała w 75 a przycisk który mógłby to sugerować jest od odparowywania szyb
6. ciekawe jakim cudem skóra z tyłu bardziej zmęczona jak z przodu :hm:
staf, maskę to tylko na bolcach by trzeba wyregulować i będzie leżeć dobrze.
7. drewniane dodatki są już w tym aucie niestety plastikowe
8. do pełnej opcji brak tempomatu i szyberdachu
9. przebieg typowo polski ja w niego nie wierzę

TomaszB - Sro Maj 19, 2010 19:31

dzięki za odpowiedzi - ten egzemplarz już mi się przestał podobać

A co byście powiedzieli o takim:

http://www.allegro.pl/ite...kombi_2002.html

lub o tym:

http://www.allegro.pl/ite...y_w_polsce.html

Drill - Sro Maj 19, 2010 19:48

@TomaszB i koledzy - jeśli chcesz to pojde zobaczyć to autko z Bolesławca (mieszkam tam :P ) powiedzcie mi tylko na co mam patrzeć bo z 75 nie miałem do czynienia. (jedynie roverki kanciaki i r400 w dieslu :P )
TomaszB - Sro Maj 19, 2010 19:51

Serdeczne dzięki :lol: , ale ja nie potrafię nic podpowiedzieć, bo jeszcze nawet nie siedziałem w R75.... a chciałbym!!! Może ktoś pomoże?
staf - Sro Maj 19, 2010 20:01

Najprościej będzie jak zapoznasz się z tym; http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15124
TomaszB - Czw Maj 20, 2010 19:06

Drill, jeżeli byłbyś tak uprzejmy po prostu zobaczyć "chłodnym" okiem to autko i ocenił, czy warto wogóle się tam wybierać... tzn. czy przepadkiem nie jest zbytnio "przygotowane" do sprzedaży :wink:
Będę na pewno wdzięczny za jakiekolwiek informacje...

Drill - Czw Maj 20, 2010 23:44

Dzwonilem do goscia i umowilem sie na sobote wiec stay tuned ;)
TomaszB - Pią Maj 21, 2010 17:30

thx :lol:
apples - Pią Maj 21, 2010 20:50

sknerko napisał/a:
3. ESP :arrow: nie ma i nigdy nie było w 75 jest ASR
i nigdy nie było ASR tylko TC. Na stronie klubowej również jest błąd. :wink:
kasjopea - Pią Maj 21, 2010 20:57

W którym miejscu? Proszę zgłaszać takie rzeczy :> .
sknerko - Pią Maj 21, 2010 21:00

to jeszcze zarzuć wiedzą na temat różnicy między TC rovera a ASR. bo z tego co wiem rover tak nazwał po swojemu ASR
apples - Pią Maj 21, 2010 21:13

sknerko napisał/a:
to jeszcze zarzuć wiedzą na temat różnicy między TC rovera a ASR. bo z tego co wiem rover tak nazwał po swojemu ASR
Chodzi o pisownię. Jeżeli zwracasz komuś uwagę że nie ma racji to również pisz poprawnie.
sknerko - Pią Maj 21, 2010 21:41

eh apples, apples, ilu ludzi znajdzie w wikipedii rozszyfrowanie skrótu TC? A jeżeli zapyta o ASR, to znajdzie bez kłopotu różnice w stosunku do ESP. Ja bardzo dobrze wiem ze rover miał TC, ale pomagamy zielonym w temacie więc trzeba przełożyć z polskiego na nasze.
Odpuść trochę bo musztrujesz tu na forum wszystkich jak w wojsku :wink:

apples - Pią Maj 21, 2010 22:17

sknerko napisał/a:
Odpuść trochę bo musztrujesz tu na forum wszystkich jak w wojsku :wink:
Kogo wszystkich? Chyba trochę przesadzasz.
sknerko - Pią Maj 21, 2010 22:25

no co rusz natykam się jak kogoś obsztorcowujesz za pisownie albo idziesz prawie na noże jak choćby dziś z JOWIM :wink: albo niedawno z kriso-ferem chyba. Mi też nie odpuszczasz. Czasem zanim walniesz postem przemyśl może, że jak ktoś pisze jak ja ASR to ma to jakiś sens a nie tylko pisownia i pisownia.

[ Dodano: Pią Maj 21, 2010 22:25 ]
Chociaż ja lubię te twoje dyskusje :smile:

kasjopea - Pią Maj 21, 2010 22:35

Panowie, sądzicie, że TomaszB, po to założył temat, aby czytać Wasze osobiste wycieczki :evil: ?
apples - Pią Maj 21, 2010 22:37

sknerko napisał/a:
o co rusz natykam się jak kogoś obsztorcowujesz za pisownie
Zastanów się co piszesz, bo przesadzasz. No tak. Przecież tylko ty się udzielasz na temat i udzielasz fachowych porad na tym forum. Ja nie :mrgreen:
sknerko napisał/a:
dziesz prawie na noże jak choćby dziś z JOWIM :wink:
I znowu nie wiesz co piszesz. W przeciwieństwie do Ciebie bardzo chciałem dowiedzieć się szczegółów a nie klepać tak jak Ty czyjeś cytaty bez zrozumienia.
sknerko napisał/a:
niedawno z kriso-ferem chyba
Chyba? Znowu przesadzasz. Może się nawet na gg zapytać krisa czy kiedyś się jego czepiałem.
sknerko napisał/a:
Mi też nie odpuszczasz.
Ty mi też. Ewidentnie masz kompleks człowieka niedowartościowanego.
sknerko napisał/a:
Czasem zanim walniesz postem przemyśl może, że jak ktoś pisze jak ja ASR to ma to jakiś sens a nie tylko pisownia i pisownia.
Jaki ma sens? Cwaniactwo? Chyba tylko tyle. Bo nic więcej nie wyjaśniłeś, a napisałeś nieprawdę.
sknerko - Pią Maj 21, 2010 22:49

apples napisał/a:
Jaki ma sens? Cwaniactwo? Chyba tylko tyle.

Nie przeginaj wyjaśniłem ci wyżej czemu piszę ASR a nie TC.
apples napisał/a:
sknerko napisał/a:
Mi też nie odpuszczasz.

Ty mi też.

kiedy ci nie odpuszczałem?
apples napisał/a:
I znowu nie wiesz co piszesz

wiem co piszę, czytałem tamten wątek i próbowałeś udowodnić że JOWI się myli.
Ja nie jestem mechanikiem i nie mam misji wiedzieć wszystko, dla mnie wystarczy jak mi fachowiec powie że tak a tak jest i koniec, a jak muszę się dowiedzieć szczegółów to się dowiaduję a nie z góry zakładam że się ktoś myli :arrow: patrz temat webasto w benzynie

[ Dodano: Pią Maj 21, 2010 22:49 ]
ależ masz dziś ciężki dzień proszę cie pokój wcale nie chce z tobą się wykłócać, dobra koniec offtopa

apples - Pią Maj 21, 2010 22:54

sknerko napisał/a:
Nie przeginaj wyjaśniłem ci wyżej czemu piszę ASR a nie TC.
No bo dla Ciebie wszyscy zieloni tylko Ty najmądrzejszy
sknerko napisał/a:
wiem co piszę, czytałem tamten wątek i próbowałeś udowodnić że JOWI się myli.
Ja pisałem co wiem i co mi się wydaje.PHJOWI wyjaśnił jak i kiedy jest. I gdzie tam kłótnia.Jak udzielam się w temacie to chcę wiedzieć dlaczego tak jest.
sknerko napisał/a:
a nie jestem mechanikiem i nie mam misji wiedzieć wszystko, dla mnie wystarczy jak mi fachowiec powie że tak a tak jest i koniec
:brawa: To niech powie Ci że masz wymienić silnik jak masz luźne koło.
sknerko napisał/a:
jak muszę się dowiedzieć szczegółów to się dowiaduję a nie z góry zakładam że się ktoś myli :arrow: patrz temat webasto w benzynie
Chyba Ty się myliłeś. Zacytowałeś coś o czym nie masz pojęcia i podciągnołęś pod swoje. Wentylator i webasto.

[ Dodano: Pią Maj 21, 2010 22:54 ]
sknerko napisał/a:
ależ masz dziś ciężki dzień
Normalnie brawo. Psycholog :mrgreen:
kasjopea - Pią Maj 21, 2010 23:14

Ostatni raz zwracam Wam uwagę.
sknerko - Pią Maj 21, 2010 23:18

apples napisał/a:
No bo dla Ciebie wszyscy zieloni tylko Ty najmądrzejszy

Nie wszyscy zieloni a ja najmądrzejszy, tylko pamiętam jak szukałem swojego i nie mogłem zrozumieć superfachowych wypowiedzi ekspertów dlatego w dziale gdzie się ktoś pyta o nowe autko i nigdy go nie miał piszę ASR bo sobie znajdzie co to znaczy.
apples napisał/a:
To niech powie Ci że masz wymienić silnik jak masz luźne koło.

Co do rad od fachowców to mam jeszcze zdrowy rozsądek a Tobie się wydaje że inni nie mają chyba.
apples napisał/a:
Ja pisałem co wiem i co mi się wydaje.

Taaa jasne..... a to
apples napisał/a:
Jest to nieprawdą co napisał.
to ja napisałem?
To nie ja zgrywam najmądrzejszego tylko Ty, bo ja potrafię napisać ze się nie znam a fachowiec mówi jak jest, a Ty mu wciskasz że tak nie jest. Nie wiem może jesteś mechanikiem i ogarniasz temat bardziej od zwykłych ludzi ale to nie daje ci prawa do "rozstawiania ludzi po kątach"
apples napisał/a:
Zacytowałeś coś o czym nie masz pojęcia i podciągnołęś pod swoje.

I kto tu udaje najmądrzejszego? skąd wiesz o czym mam pojęcie a o czym nie?
nie chce mi się już z tobą dzisiaj pisać bo zaczynasz jak Maciej. Co byś nie napisał już nie odpiszę end

apples - Pią Maj 21, 2010 23:41

:shock:
TomaszB - Sob Maj 22, 2010 23:54

szanowni apples i sknerko !! ! opanujcie się proszę!!! jeżeli jesteście ekspertami działu "Porady techniczne" to może, zamiast "zaśmiecać" mój temat, odpowiedzcie fachowo na postawione na wstępie pytanie/prośbę, OK?
Np. nikt jeszcze się nie wypowiedział na temat R75 z Ełku, który wedle właściciela jast najlepiej wyposażonym R75 w Polsce...

Serdecznie pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy R75 i mam nadzieję, że dzięki Waszym opiniom łatwiej mi pójdzie z zakupem..

sknerko - Nie Maj 23, 2010 00:15

Nie widać prawej strony i tyłu, reszta zdjęć nic niepokojącego nie przedstawia. pewnie jest to jeden z najbardziej wyposażonych R75 w Polsce. Brak mu chyba tylko chromu pod klamkami. Aha brak fotek silnika również. Hak uważam ze jest minusem
apples - Nie Maj 23, 2010 21:24

TomaszB Przepraszam za bałagan.

Co do auta z Ełku to faktycznie najlepiej wyposażony R75 jaki widziałem w ogłoszeniach. Oryginalne Sony jest rzadkością nawet za granicą, więc choćby z tego powodu jest to "perełka". Co do wyglądu z zewnątrz to jedyne co dostrzegłem to że ma coś na drzwiach od kierowcy i nic więcej. Poproś o lepsze zdjęcia karoserii i o zdjęcia komory silnika. Osobiście bym podjechał go obejrzeć.