Zobacz temat - [R75] Woda w silniku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Woda w silniku

Domino88 - Sro Maj 19, 2010 22:58
Temat postu: [R75] Woda w silniku
Witam!!!

Mam pytanie jakie były by objawy dostania sie wody do silnika?Ostatni prze powodz musialem przejachac autem przez dosc duza wode i wszystko było ok.Po 2 dniach auto przy odpalaniu dziwnie sie zachowuje(trzesie sie i głosno chodzi).Czy to moze miec zwiazek z ta woda?
Miesiac temu mialem naprawiany z jeden z wtrysków czy po tak krotkim czasie moze to byc ponowny problem z nimi

Markzo - Sro Maj 19, 2010 23:41

Witaj!
Zacznij od sprawdzenia kanałów odpływowych z podszybia, z racji sporych opadów woda mogła nie odpływać z podszybia i w rezultacie sprawić, że komputer steryjącu silnikiem sobie "pływa", a jak wiadomo woda+prąd=kabum :)

SeniorA - Czw Maj 20, 2010 00:37

Domino88 napisał/a:
Mam pytanie jakie były by objawy dostania sie wody do silnika?
jak dostanie się do komory spalania , to ze względu na małą ściśliwość wody , najczęściej doprowadza do uszkodzenia układu tłokowo/korbowego , nawet wału. Nie musi to być zaraz po przejechaniu przez wodę , ale po zassaniu nawet niewielkiej ilości z filtra powietrza.
sobrus - Czw Maj 20, 2010 09:58

Jest właśnie taki przypadek na forum że ktoś sobie niestety uszkodził silnik przez próby zapalenia zamoczonego.
Ale efekt takiego uszkodzenia byłby chyba od razu a nie po dwóch dniach.

Ty masz diesla, nie ma on układu zapłonowego.Dlatego nie wiem co to moze byc.

Markzo - Czw Maj 20, 2010 10:00

Jakby zaciągnął wode do silnika do komór spalania to odrazu były by kłopoty, a tutaj autko jeździło poprawnie rpzez 2 dni tak? więc to chyba problrm z czymś innym :) ja bym zaczął od odetkania i wysuszenia podszybia ;)
apples - Czw Maj 20, 2010 20:10

Domino88 napisał/a:
statni prze powodz musialem przejachac autem przez dosc duza wode i wszystko było ok.Po 2 dniach auto przy odpalaniu dziwnie sie zachowuje(trzesie sie i głosno chodzi).Czy to moze miec zwiazek z ta woda?
Moim zdanie nie, ponieważ woda już wyparowała podczas pracy silnika.
Domino88 napisał/a:
Po 2 dniach auto przy odpalaniu dziwnie sie zachowuje(trzesie sie i głosno chodzi).
Wilgotny filtr, woda może być w ropie lub coś zalane.
Domino88 - Pią Maj 21, 2010 12:41

Witam!!!

Jakby tego bylo malo pojawil sie kolejny problem w momim roverku,chodzi o to ze strasznie ciezko zaczeły wchodzic biegi.Juz sam nie wiem co z tym autem jest nie tak powoli zaczynam miec go dosc :cry:

sknerko - Pią Maj 21, 2010 12:47

Domino88 napisał/a:
Jakby tego bylo malo pojawil sie kolejny problem w momim roverku,chodzi o to ze strasznie ciezko zaczeły wchodzic biegi

pompka sprzęgła lub wysprzęglik do sprawdzenia a może tylko mało płynu w pompce

Domino88 - Pią Maj 21, 2010 12:55

a jak sprawdzic ten płyn?
sknerko - Pią Maj 21, 2010 12:59

odkręcić zakrętkę na zbiorniczku na pompce sprzęgła, wyjąć gumę, i zobaczyć paluchem ile jest płynu.
apples - Pią Maj 21, 2010 13:09

Wszystko jest tu - Odpowietrzenie sprzęgła oraz poziom płynu w zbiorniczku sprzęgła http://forum.roverki.eu/v...p=494811#494811 :wink:
Domino88 - Pią Maj 21, 2010 22:01

A odnosnie jeszcze tych wtryskow mozliwe zeby to byl problem z nimi.Jeden miesiac temu był regenroway