Zobacz temat - [OC] Wypłata odszkodowania dla współwłaścicieli.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - [OC] Wypłata odszkodowania dla współwłaścicieli.

ndd89 - Czw Maj 20, 2010 19:35
Temat postu: [OC] Wypłata odszkodowania dla współwłaścicieli.
Witam, właśnie jestem w trakcie tych wszystkich procedur z odszkodowaniem po kolizji. Był rzeczoznawca, dzisiaj dostałem cały kosztorys, uznali mi szkodę całkowitą. Ale nie chodzi mi już o kwotę odszkodowania tylko o jego wypłatę, mianowicie mam auto z ojcem (jako współwłaściciel żeby od niego zniżki mieć) dostałem dzisiaj pisemko od firmy z której dostaje odszkodowanie i napisali coś takiego, brak takich dokumentów:
deklaracja formy rozliczenia - nr konta drugiego współwłaściciela. Mam na przekazanie tego 7dni.
Teraz tak, mojego ojca nie ma w kraju, jest za granicą i wraca dopiero za 2 tyg. Dzwoniłem na infolinie ubezpieczalni i powiedzieli mi, że 2 współwłaściciel czyli mój ojciec może napisać pisemko w którym pozwoli aby całą kwotę przelali na moje konto, tylko że musi to być potwierdzone notarialnie, czego w tym momencie nie możemy zrobić... 2 opcja jest taka, że ojciec pisze pisemko, że chce aby jego część odszkodowania przelali na jego konto-czyli ten potrzebny dokument (konta nie ma, więc to odpada), czyli zostaje mi przekaz pocztowy, czy jest może jeszcze jakaś inna opcja?
Jeszcze mam pytanie, jeśli w ciągu tych 7dni nie zgłosimy takiego pisemka pieniądze przepadną? Czy jest w ogóle taka możliwość żeby one przepadły jeśli się w czasie czegoś nie zrobi?
Jeśli ktokolwiek mógłby mi coś doradzić jak z takiej sytuacji wyjść, będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.

Paul - Czw Maj 20, 2010 19:41

ndd89 napisał/a:
czy jest może jeszcze jakaś inna opcja?
Ojciec pisze i podaje Twój nr konta ?
ndd89 napisał/a:
Czy jest w ogóle taka możliwość żeby one przepadły
NIE MA takiej opcji. Termin podany jest po to, żeby sprawa nie wlokła im się latami, ale kasy zabrać nie mogą, bo z jakiej racji ??

Edit: Podając nr Twojego konta niech ojciec lepiej napisze, że to Twoje, żeby nie było, że to próba oszustwa :<

ndd89 - Czw Maj 20, 2010 19:47

Paul, też o tym myślałem, tylko obawiam się , że tego nie uznają, ale może warto spróbować? Ostatnio czytam o tych ubezpieczycielach i wypłatach odszkodowań i to co oni robią to czasami ludzkie pojęcie przechodzi. Pogadam z ojcem żeby takie pisemko napisać i im wysłać, oby się udało.
general_p - Pią Maj 21, 2010 18:06

A dlaczego ma się nie udać? Ojciec wybiera konto na jakie należy wpłacić kasę - jego kasa jego wola. Po prostu musi wskazać Twój rachunek bankowy jako konto, na które należy przelać przypadającą Mu część odszkodowania.
czapaja - Sob Maj 22, 2010 08:59

ndd89 napisał/a:
Dzwoniłem na infolinie ubezpieczalni i powiedzieli mi, że 2 współwłaściciel czyli mój ojciec może napisać pisemko w którym pozwoli aby całą kwotę przelali na moje konto, tylko że musi to być potwierdzone notarialnie
co za jakaś bzdura?! :/ Zwykłe upoważnienie na piśmie od ojca powinno wystarczyć. Tak jest bynajmniej w PZU...
ndd89 - Sob Maj 22, 2010 10:03

czapaja, no niestety tak mi powiedzieli, to TU to Allianz. Rozumiem gdyby 2 współwłaściciel był z poza rodziny ale ojciec? po jaką cholerę potwierdzenie przez notariusza... Zrobię tak jak Panowie piszecie, ojciec napisze pisemko, że chce aby pieniądze przelać na moje konto i wyślę, najwyżej napiszą, że tak nie może być :)