Zobacz temat - [R75] Czujnik nasłonecznienia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czujnik nasłonecznienia

lukasz5992 - Wto Maj 25, 2010 07:44
Temat postu: [R75] Czujnik nasłonecznienia
Witam.W środkowej części kokpitu zaraz pod szybą jest takie okrągłe coś :grin: może ktoś wie, co to jest i po co albo, do czego służy.W instrukcji pisze, że to jakiś czujnik może koledzy wiedzą coś więcej o nim zasada działania itp.?
robo - Wto Maj 25, 2010 08:01

To czujnik nasłonecznienia od klimatronika.
dukat11 - Wto Maj 25, 2010 08:21

Czujnik nasłonecznienia od klimatyzacji. Wprowadza korekty w pracy klimy aby jej wydajność dostosować do aktualnych warunków pogodowych.
lukasz5992 - Wto Maj 25, 2010 09:07

Więc rozumiem , że jak np.zasłonie go to klima trochę "zwolni" czy jak?
SeniorA - Wto Maj 25, 2010 09:16

lukasz5992 napisał/a:
Więc rozumiem , że jak np.zasłonie go to klima trochę "zwolni" czy jak?
Czujnik światła słonecznego składa się z 2 diod (po jednej na każdą stronę kabiny ), które dostarczają do sterownika ATC/ECU , informację o intensywności nasłonecznienia i jego efektu cieplnego w kabinie, by ATC/ECU mógł odpowiednio sterować dopływem i mieszaniem powietrza , dla utrzymania nastawionej temperatury w kabinie . Temperaturę w kabinie mierzy czujnik kabinowy temperatury i przekazuje info do sterownika ATC. Czujnik nasłonecznienia jest tylko nośnikiem informacji .
lukasz5992 - Wto Maj 25, 2010 09:38

SeniorA napisał/a:
lukasz5992 napisał/a:
Więc rozumiem , że jak np.zasłonie go to klima trochę "zwolni" czy jak?
Czujnik światła słonecznego składa się z 2 diod (po jednej na każdą stronę kabiny ), które dostarczają do sterownika ATC/ECU , informację o intensywności nasłonecznienia i jego efektu cieplnego w kabinie, by ATC/ECU mógł odpowiednio sterować dopływem i mieszaniem powietrza , dla utrzymania nastawionej temperatury w kabinie . Temperaturę w kabinie mierzy czujnik kabinowy temperatury i przekazuje info do sterownika ATC. Czujnik nasłonecznienia jest tylko nośnikiem informacji .

I to nazywam konkretami,sprawa wyjaśniona, wielkie dzięki masz pomógł.

seyfer - Wto Cze 15, 2010 11:17

troche odgrzany ale prosze powiedzcie mi jak sie do niego dobrać bo mi nieustannie brzęczy w jego okolicach i chce to jakoś nasmarować, podkleić żeby wreszcie był błogi spokój a te brzęczenie mnie do nerwicy doprowadza :sad:
Sam czujnik jest sprawny, przynajmniej klimatyzacja żadnych błędów nie wywala ;)

Dziadek - Wto Cze 15, 2010 12:51

Nie jesteś osamotniony.Chyba trzeba by zdjąć całą przednią półkę.Od kilku tygodni też zaczęło mi trzeszczeć w tej okolicy,a kilka lat była cisza.Jak trzeszczały środkowe nawiewy,to posmarowałem smarem silikonowym,ale dostęp był łatwiejszy.
SeniorA - Sro Cze 16, 2010 22:53

seyfer napisał/a:
prosze powiedzcie mi jak sie do niego dobrać
czujnik ma dwa zatrzaski , które należy ścisnąć przy jego wyjmowaniu. Nie trzeba ściągać deski.

[ Dodano: Sro Cze 16, 2010 22:53 ]
tu widać to dokładnie http://moto.allegro.pl/it...imatyzacja.html

seyfer - Nie Cze 20, 2010 15:18

mi na chwile obecna to udało się zdjąć tą kopułkę ale samego czujnika ni jak nie mogę wyciągnąć- za duże paluchy do takiej roboty :mad:
Dawidovs - Pon Cze 17, 2013 14:50

Panowie a ja szukam tego czujnika nasłonecznienia do kupna. Ma go może ktoś na stanie? Wiecie czy jest jakiś zamiennik tego czujnika,bo nigdzie go nie znajduję tylko w angli za kosmiczne pieniądze...
sknerko - Wto Cze 18, 2013 09:22

a nie możesz zapytać tych co sprowadzają R75 na części? bankowo beda mieli
rafalmis1 - Wto Cze 18, 2013 12:02

W ogóle dlaczego chcesz go wymienić?
Dawidovs - Wto Cze 18, 2013 12:35

Ja dokładam klimę i zbieram części :mrgreen:
AdaskoC - Wto Cze 18, 2013 23:03

To te coś na środku deski rozdzielczej, przy szybie? Posiadam jak coś :) i trochę gratów do klimy tez :)
radi - Wto Cze 18, 2013 23:43

Zobacz ten użytkownik ma do sprzedania na liści e taki czujnik.
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=88277

Dawidovs - Pią Cze 21, 2013 13:58

A powiedzcie mi jeszcze jedno...
Czy po lifcie ten czujnik był innego kształtu? Zamówiłem od kolegi co się ogłaszał na forum i jest prostokątny, z Rave wynika że powinnien być okrągły...

[ Dodano: Pią Cze 21, 2013 13:58 ]
Kurde chyba jednak wysłał mi nie to co potrzeba... :evil:

AdaskoC, jeśli masz taki OKRĄGŁY czujnik to chętnie odkupię

AdaskoC - Pią Cze 21, 2013 22:15

Niestety w polifcie był taki kwadratowy, a przedlifcie okrągły. Z polifta mam na pewno, a okrągły bym musiał zobaczyc, rozebrałem kilka 75 :)
Kalwar - Sro Cze 12, 2019 21:03

Witam. Odgrzeję temat. Czy błąd związany z tym czujnikiem może unieruchomić klimatyzację?
rover75ruda - Czw Cze 13, 2019 09:19
Temat postu: [R75] Czujnik nasłonecznienia
Ja nie mam tego czujnika nasłonecznienia i mam błąd F21 F22. Klimatyzacja mi działa.
Kalwar - Czw Cze 13, 2019 10:39

Ok dzięki czyli problem mam gdzie indziej