Zobacz temat - [Laguna I ] problem z silnikiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) - [Laguna I ] problem z silnikiem

pajda - Sro Maj 26, 2010 20:03
Temat postu: [Laguna I ] problem z silnikiem
Po pierwsze mam nadzieję,że nikt się nie obrazi, że będę pisał o reanult-cie ale przebywam za granicą. Do rzeczy, moj znajomy ma następujące objawy

Cytat:
Mam pewien problem w samochodzie, Renault Laguna 1 1.8 16 v silnik F4P, samochód pracuje na dwóch cylindrach 3,4 nie działają, prawdopodobnie nie dostają prądu, nie za bardzo wiem co może być przyczyną, wcześniej nie miałem żadnych negatywnych objawów. z góry dzieki za odpowiedz. pozdr


Ponad to ma dziurę gdzieś w wydechu i zastanawiał się czy to może mieć wpływ na pracę silnika ? (podobno nie, tak odpisali na forum renówki)

poza tym nikt nie udzielił mu jakiejkolwiek pomocy na forum renaulta, więc może jakiś spec od nas będzie w stanie cokolwiek doradzić ? facet jest 500 km od domu więc trzeba by naprawić auto....tylko od czego zacząć?

Markzo - Sro Maj 26, 2010 20:05

Podstawa = świece, kable, cewka lub cewki, aparat zapłony + kopułka/palec jeśli występują. To są rzeczy podstawowe i mają decydujący wpływ na prace silnika :) Zaczął bym od świec i kabli, bo to są rzeczy najtańsze, cewka lub cewki kosztują sporo więcej. Sprawdźcie, czy to auto ma jedna cewek na 4 garki, czy na każdy cylinder osobną, choć z tego co pisze, że pracuje na 1/2 cylindry to moga być kabelki i świeczki. Pozdrawiam!
chudson - Sro Maj 26, 2010 21:42

Praca na dwa cylindry z czterech pachnie mi właśnie systemem z dwoma cewkami , każda zasila 2 cylindry i jedna padła.
thef - Sro Maj 26, 2010 21:46

Proszę dopisać w temacie z czym ten problem ;) .
Robert_ - Sro Maj 26, 2010 22:08

pajda, a na którym forum renault'a pisał?
Jest ich kilka, a najbardziej solidne wydaje mi się RLKP RLKP