Zobacz temat - [R75] Listwa ozdobna drzwi przednich
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Listwa ozdobna drzwi przednich

szmigiers - Pią Maj 28, 2010 13:31
Temat postu: [R75] Listwa ozdobna drzwi przednich
Witajcie ;)

Mam takie pytanko, bo troche mnie to zastanawia, miałem jedną szkodę kiedy miła pani wjechała w mojego Roverka :[ naszczęście przerysowała lekko drzwi, nie uszkodziła jednak chromowanej listwy ozdobnej, i tutuaj ubezpieczyciel uznał że należy ją też wymienić (powodów nie podał, tylko tak było w kosztorysie, więc nie protestowałem :)
Miałem inna przygodę tylko że tym razem likwidowana z AC, i tutuaj ubezpieczyciel nie chce mi już tejże listwy wymienić..

Mam więc pytanie, czy zgodnie z technologią producenta, w przypadku lakierowania drzwi, listwy chromowe należy wymienić czy nie ?

Nie pytałbym gdyby nie fakt, że mam odmowe z AC ze względu na nie przekroczenie kosztów naprawy kwoty 700 złotych, a koszt naprawy uznanano za.... 600... Więc zastanawiam się czy można go jakoś "podbić" oczywiście legalnie :)

Pozdrawiam :)
I z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Boncky - Pią Maj 28, 2010 13:47

tego typu sprawy są umowne, jeżeli uszkodzenie drzwi może lub mogło lub spowodowało naruszenie powierzchni do której jest przymocowana listwa to należy ją wymienić. Czyli jeżeli listwa jest cała dobra, ale wykrzywiło Ci drzwi i jest widoczne wgięcie na drzwiach przy listwie lub pod nią, listwę też powinno się wymienić. Możesz również dodać że specyfika malowania drzwi nie pozwala na ponowne zamontowanie starej listwy, ponieważ jej powierzchnia klejąca jest nieodwracalnie uszkodzona. :) Tylko że jest to walka z wiatrakami. Bo do tego jest Ci potrzebny rzeczoznawca... Odwołać się możesz więc to rób:) wklej zdjęcie uszkodzenia to coś się doradzi