Zobacz temat - [R600] Zmiana wizualna zderzaka przedniego.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R600] Zmiana wizualna zderzaka przedniego.

karasbp - Wto Cze 08, 2010 17:44
Temat postu: [R600] Zmiana wizualna zderzaka przedniego.
Witam. Co sądzicie o takiej zmianie, żeby zaślepki po halogenach usunąć ze zderzaka i zrobić go na gładko? Proszę o opinie za i przeciw :wink: Pozdrawiam
Deamian - Wto Cze 08, 2010 18:20

Według mnie jakoś tak pusto by było :wink: Lepiej by według mnie wyglądało jak byś kupił jakieś halogeny (niekoniecznie oryginalne) i je spróbował jakoś fajnie zamontować :) Mogło by wyjść fajnie. :wink:
karasbp - Wto Cze 08, 2010 21:58

Deamian napisał/a:
jakieś halogeny (niekoniecznie oryginalne)

Jakieś propozycje?

Zderzak idzie do malowania także wszystkie modyfikacje biorę pod uwagę...

olekorson - Wto Cze 08, 2010 22:27

Jak dla mnie to z zaślepkami oryginalnymi wygląda o wiele lepiej, ale to tylko moje zdanie :)
Mazak - Sro Cze 09, 2010 00:17

wygląda zbyt masywnie moim zdaniem taki na siłe montowany lepiej jakieś światełka dzienne wpasować
leszczu - Sro Cze 09, 2010 14:12

Ja również za tym, że lepiej wygląda z zaślepkami
karasbp - Sro Cze 09, 2010 16:33

Mazak napisał/a:
lepiej jakieś światełka dzienne wpasować

podobają mi się takie okrągłe soczewki

LU - Sro Cze 09, 2010 18:20

bez zaślepek, z tej perspektywy podobny do Skody Octavii:)
Mayson - Sro Cze 09, 2010 19:18

Gdybym ja to robił, to zrobiłbym zderzak na gładko, ale w tym miejscu wpasowałbym na stałe jakieś porządne dzienne LEDy.
_papa_ - Sro Cze 09, 2010 20:49

Mayson napisał/a:
Gdybym ja to robił, to zrobiłbym zderzak na gładko, ale w tym miejscu wpasowałbym na stałe jakieś porządne dzienne LEDy.


Dobra myśl, popieram!

karasbp - Sro Cze 09, 2010 22:42

chodzi o listwy diodowe dzienne? Dobrze zrozumiałem?
zuber84cool - Sro Cze 09, 2010 23:30

Całkiem fajnie prezentuje się z takim wygładzonym zderzakiem :ok: ,ale jak koledzy wspomnieli wcześniej trochę taki pusty i masywny :wink:
olek997 - Czw Cze 10, 2010 00:45

Mayson, _papa_, ale z homologacja oczywiście to naprawde zacnzie będzie!
Mayson - Czw Cze 10, 2010 06:57

karasbp napisał/a:
chodzi o listwy diodowe dzienne? Dobrze zrozumiałem?

No tak, tylko jakieś markowe, z homologacją. Po zrobieniu na gładko, wyciąć odpowiedni otwór i później na ciepło dopasować wszystko, żeby wyglądały jak fabryczne :] Ja malowałem swój zderzak jakiś czas temu i teraz pluję w brodacza, że na to nie wpadłem...

karasbp - Czw Cze 10, 2010 08:30

Boję się, że w tym miejscu po zaślepkach i po zrobieniu na gładko, jak wytnę otwory i wstawię lampki to będą dawać na boki gdyż w tych miejscach zderzak już się zaokrągla :/
Mayson - Czw Cze 10, 2010 09:21

Dobre LEDy mają duży kąt świecenia pomimo, że wyglądają na proste, jak np. fabryczne w Mercu GLK. Są też modele wygięte, aby można je było dopasować właśnie do zachodzącego zderzaka. Zerknij na Allegro, na pewno są tam takie.
karasbp - Czw Cze 10, 2010 10:29

Mówisz Mayson o takich?

1. http://moto.allegro.pl/it...led_drl_rl.html

2. http://moto.allegro.pl/it...cm_okragle.html

3. http://moto.allegro.pl/it...ed_rl_12cm.html

Myślałem również, żeby wmontować jakieś ciekawe halogeny z innego auta razem z mocowaniami. Co o tym myślicie?

Mayson - Czw Cze 10, 2010 10:40

No wszystkie wyglądają na wygięte/wypukłe, więc powinien być dobry kąt (w końcu mają też homologację, a w niej pewno wymagany jest konkretny kąt świecenia). Zauważ tylko, że te pierwsze, niby OSRAM, a więć dobra marka, ale po wczytaniu się wychodzi, że tylko diody są OSRAM, a reszta mogła być montowana w garażu u Zdenka (oczywiście hipotetycznie ;) )

Co do halogenów - gdybym miał wybór, montowałbym dzienne LEDy, bo jest z tego wymierna korzyść.

karasbp - Czw Cze 10, 2010 12:22

Mayson napisał/a:
reszta mogła być montowana w garażu u Zdenka

wszystko możliwe hehe

Dzienne ledy też mi się podobają tylko musiałbym pomyśleć nad ich zamontowaniem. Nie chce po prostu wycinać dziury w zderzaku i w nią wklejać lampki. Chce żeby to jakoś bardziej profesjonalnie wyglądało a nie typu wiejski tuning, dlatego myślałem o jakiś może wstawkach z innego zderzaka z już fabrycznie wyciętymi otworami lub wgłębieniami na ledy

_papa_ - Czw Cze 10, 2010 13:52

karasbp a myślałeś, żeby dzienne zamocować w miejscu koło rejestracji?
Mayson - Czw Cze 10, 2010 14:12

_papa_ napisał/a:
dzienne zamocować w miejscu koło rejestracji?

Tablica ma 53cm, dodaj po obu stronach po 3,5cm i zostaje naprawdę niewiele miejsca. Bo jak wiadomo, między dziennymi musi być min. 60cm przerwy. Wtedy tam nawet te okrągłe nie wejdą :neutral:

olek997 - Czw Cze 10, 2010 15:52

może tu gdzie zaznaczyłęm na biało?? mysle ze lepiej by bylo i ze sa zachowane odległości jak w przepisach. tam jak zderzak ma takie uwypuklenie, to nad tym...
Mayson - Czw Cze 10, 2010 19:29

Tam jest OK :]
olek997 - Pią Cze 11, 2010 00:29

Mayson, http://forum.roverki.eu/v...p=512750#512750 zerknij i doradz jesli moge prosić
karasbp - Pią Cze 11, 2010 11:17

olek997 napisał/a:
może tu gdzie zaznaczyłęm na biało??

tu mi sie też bardziej podoba. pozostaje tylko pokombinować w jaki sposób je tam umieścić. Nie chce ani ich przyklejać na zderzak, ani wywalać chamskiej dziury i gdzieś tam dawać je za zderzakiem. Musze się właśnie przypatrzeć innym samochodom które mają wgłębienia w zderzaku i po prostu je wyciąć i do siebie w zderzak wspawać :wink:

Perez - Pią Cze 11, 2010 11:47

IMHO bez zaslepek wyglada bardzo tanio, kojazy mi sie z pierwszym wypustem 620i
Swiatla do jazdy dziennej mysle, ze nie za bardzo pasuja do tego auta. Ja bym wsadzil halogeny w miejsca zaslepek i dolozyl dokladke pod zderzak. Moja dokladka przyszla juz kurierem 5 minut temu, a na halogeny bede musial poczekac z racji braku $$$

olek997 - Pią Cze 11, 2010 12:58

Perez, gdzie hokejke kupiłeś?
Marcinus - Sob Cze 12, 2010 00:16

karasbp, jeżeli zdecydowałbyś się na dzienne, to uważaj na te z trzeciego linku, bo widziałem bardzo podobne opakowanie w IC, jak kupowałem do siebie dzienne i one nie mają odpowiedniej homologacji... Widziałem zdjęcie na którym sprzedawca pokazuje nadruk RL, ale kto wie, czy to te lampki... Jak już kupować ot porządne. Co do wygładzenia zderzaka, to mnie się kojarzy z golfem :/ , ale tak właściwie, to Tobie ma się podobać, bo to Twój samochód :wink:
karasbp - Sob Cze 12, 2010 11:17

Marcinus, dzięki za rade. Czyli na dziennych ma być homologacja RL tak?

Perez, co z tą podkładką? Za ile i gdzie? :smile:

Perez - Sob Cze 12, 2010 11:39

Kupilem na allegro, a tutaj fota jak to wyglada u mnie, jeszcze halogeny beda, to bedzie lepiej wygladalo.
karasbp - Sob Cze 12, 2010 11:52

To nowa czy używka? daj link do kolesia jak możesz
bastek - Sob Cze 12, 2010 12:01

karasbp napisał/a:
daj link do kolesia jak możesz

poszukaj sobie dokładkę z Laguny I
Szkoda że nie jest te kilka cm dłuższa bo teraz troche dziwnie wygląda

Perez - Sob Cze 12, 2010 12:06

karasbp, uzywka, linka nie podam, bo gosc mial jedna.
Szukaj wlasnie od Laguny 1, ale byly rozne, wiec zwroc uwage, czy wyglada tak samo.
bastek, wyglada dobrze, ale nie na tym zdjeciu. Jak by byla dluzsza to bym juz pod krawezniki nie podjezdzal.
Jak podjechalem do kolegi od ktorego kupilem kiedys to auto to stal i sie tylko przygladal z otwartymi ustami :D

bastek - Sob Cze 12, 2010 12:09

Perez, mi nie chodzi o wysokość ale o to żeby szła równo z dolną krawędzią zderzaka bo teraz jest lekko schowana

Np taki:
http://moto.allegro.pl/it...k_laguna_i.html

karasbp - Sob Cze 12, 2010 12:15

Perez, to jest identyczna dokładka jak u Ciebie? Jak ona pasuje? Chodzi mi o mocowania czy nic tam nie trzeba przerabiać?
bastek - Sob Cze 12, 2010 12:17

karasbp napisał/a:
Chodzi mi o mocowania czy nic tam nie trzeba przerabiać?

idę o flaszkę że jest przykręcona na blachowkrętach :grin: Najprostszy, najtańszy i najlepszy sposób :mrgreen:

Zeus - Sob Cze 12, 2010 12:55

a może być też od renault espace III generacji bo kiedyś szłyszałem ze od tego pasuje?
Perez - Sob Cze 12, 2010 13:21

bastek napisał/a:
idę o flaszkę że jest przykręcona na blachowkrętach :grin: Najprostszy, najtańszy i najlepszy sposób :mrgreen:

Dokladnie 12 blachowkretow z szerokimi lebkami, ale jak bym kupil wiecej to bym przykrecilna 15, bo jak sie poloze pod zderzakiem to widac, ze jeszcze sa malutkie niedociagniecia, ale to kwestia pedantyzmu.
Jednakze okazuje sie, ze jest ona za dluga i trzeba obciac jej koncowki. Jak kupisz i przymierzysz to zobaczysz o co chodzi. U mnie dal rade zwykly brzeszczot.

karasbp - Nie Cze 13, 2010 10:22

Perez, daj jakąś fotkę z boku jak to wygląda?
Perez - Nie Cze 13, 2010 13:20

Ok. Jeszcze jest jedno zdjecie na ktorym sie wzorowalem.
Markzo - Nie Cze 13, 2010 13:34

ciemniejszych się nie dałO? :D
Perez - Nie Cze 13, 2010 13:50

Oj wczoraj robilem telefonem i nie wiedzialem, ze ktos bedzie chcial, zeby mu pokazywac. Pozniej cykne cos jasniejszego.
karasbp - Nie Cze 13, 2010 14:27

Perez, czyli końce dokładki po prostu skróciłeś brzeszczotem? :shock: :neutral:
leszczu - Nie Cze 13, 2010 18:03

A jak z taką dokładką do R200 Mk III, będzie pasować ??
karasbp - Nie Cze 13, 2010 19:02

Chłopaki a czy taka dokładka zderzaka od Clio też będzie pasować? A może to ta sama co w Lagunie I?
http://moto.allegro.pl/it...ak_clio_ii.html

olek997 - Nie Cze 13, 2010 21:32

karasbp, zdaje mi sie ze nie przeciez clio to małą furka z penwoscia węższa od naszych gablot...

[ Dodano: Nie Cze 13, 2010 21:32 ]
a ta hokeja pasuje? http://allegro.pl/item104...na_i_1997r.html

Perez - Pon Cze 14, 2010 11:41

karasbp napisał/a:
Perez, czyli końce dokładki po prostu skróciłeś brzeszczotem? :shock: :neutral:

Tak, bo byla za dluga jakies 4cm. Szukam teraz sposobu, zeby zrobic jej zakonczenia, bo nie do konca mi sie to podoba.
Obiecane zdjecia:

[ Dodano: Pon Cze 14, 2010 11:41 ]
olek997, Pasuje, ale nie ma wlotow i tez trzeba bedzie ja przyciac.
Ta od Clio raczej nie podejdzie, bo to male autko. Te dokladki wogule sa dosyc elastyczne, wiec mozna je jako tako dopasowywac.

olek997 - Sro Cze 16, 2010 00:55

nie beidzesz lakierował tej hokejki?
Perez - Sro Cze 16, 2010 11:21

Nie bede, wydaje mi sie, ze teraz wyglada dobrze, poza tym juz mialem kilka sytuacji przez te kilka dni jak z nia jezdze, ze gdzies przytarlem i jak jest nielakierowana gumowa to nic sie nie dzieje, a jak by byla lakierowana to byloby gorzej.
Tomassso - Sro Cze 16, 2010 19:17

Ja sie dzisiaj bawiłem z siatką we wlot pod tablicą ;) Jutro dalszy ciąg zabawy ;)



ps. na żywca to wygląda ciut lepiej :D

Perez - Sro Cze 16, 2010 23:07

Szkoda, ze usunales ramki na halogeny, bo ten siatex to by jeszcze pasowal jakby mial halogeny, albo chociaz ramki.
olek997 - Czw Cze 17, 2010 02:18

Tomassso, jaki kolor ma ten siatex bo siwalto tak pada ze nie widze. srebre sa czy czarne???
Tomassso - Czw Cze 17, 2010 12:25

Perez napisał/a:
Szkoda, ze usunales ramki na halogeny, bo ten siatex to by jeszcze pasowal jakby mial halogeny, albo chociaz ramki.
No niestety, ale tak to już wyglądało jak kupowałem roverka :roll: Tam będzie taka sama siatka jak w srodku, więc nie będzie tragedii, a dalszym planie są jakieś ładne halogeny :wink:

olek997 napisał/a:
Tomassso, jaki kolor ma ten siatex bo siwalto tak pada ze nie widze. srebre sa czy czarne???
Oczywiście czarna, ale tak założona, że sie światło dość mocno odbija :wink:
olek997 - Czw Cze 17, 2010 17:23

Tomassso napisał/a:
olek997 napisał/a:
Tomassso, jaki kolor ma ten siatex bo siwalto tak pada ze nie widze. srebre sa czy czarne???
Oczywiście czarna, ale tak założona, że sie światło dość mocno odbija


UFFF :))))

Tomassso - Czw Cze 17, 2010 20:55

No to bawimy się dalej ;) Teraz widać, że siatka czarna :razz:


zuber84cool - Sob Cze 26, 2010 13:32

Tomassso, bez urazy ale jakoś mi się nie widzi ten siatex w RH600 ten model ma to do siebie ze jakiekolwiek zastosowane zmiany mogą zepsuć całość,po prostu to nie typ VW itp.,ale to tobie ma się podobać :wink: ,zrób sobie te lampy na ciemno i poszukaj hokejki jak u Perez'a to będzie kozak :wink:
olek997 - Sob Cze 26, 2010 17:43

zuber84cool, zrobiłeś sobie lmapy na ciemno?
zuber84cool - Sob Cze 26, 2010 17:49

olek997 napisał/a:
zrobiłeś sobie lmapy na ciemno?
No nie,jeszcze :wink: ,ale będę chciał kiedyś rozebrać i zrobić tą ozdobną część która nie odbija światła jakoś przyciemnić,chociaż mam trochę obaw :neutral: a nie jestem pewien czy ty czasem masz pomalowany ten element u siebie? bo tak jakoś na twoich fotkach wygląda :smile:
olek997 - Pon Cze 28, 2010 00:57

zuber84cool, jka rozbierzesz to jest taka wartwa chromu naokoło taka jakby ramka, tak mam to na czarno zrobione:) zacnie:)
Zeus - Pon Cze 28, 2010 20:03

Co do przedniego zderzaka ja zamontowałem hokejke od focusa zdjęcia w linku
http://forum.roverki.eu/v...82&start=80#top

tomii620si - Wto Wrz 06, 2011 17:08

Witam. Sory za odkop ale nosze się z założeniem hokejki do roverka. I mam 2 opcje
1. Laguna I
2. Espace III
Która lepiej będzie wyglądać??
Hokejka z laguny nie ma takiego jakby języczka(nie wiem jak to nazwać) jak w espace. Po prostu jest niższy.
tutaj jest fotka hokejki z espace III (tylko nie do końca dobrze spasowana): http://img268.imageshack....obyspeedyta.jpg
i http://img708.imageshack..../julianscar.jpg
a tutaj z laguny I: http://imageshack.us/f/827/smc01.jpg/ i
http://imageshack.us/f/18...5201009051.jpg/ (mam nadzieje, że kolega z forum sie nie obrazi za uzytek jego foty)
no i jeszcze hokejka z laguny I ale delikatna taka: http://img695.imageshack....over6001md8.jpg


I takie pytanko spoza tematu ale nie chce zakładać nowego tematu. Może wiecie od czego tak ładnie pasuje lotka?? Jest to od jakiegoś bmw e39/ e34 tak jak ori czy to tylko wzór z bmw a np. lotka pasuje od innego auta??
http://img703.imageshack....ilerrover62.jpg

Perez - Sro Wrz 07, 2011 23:16

Jeżeli chodzi o hokejkę to ja założyłem od Laguny, a potem jak zobaczyłem na mieście tą z Espace to ślina zaczęła mi ciec, ale nie wiem czy od Espace nie będzie już za nisko.
Jeżeli chodzi o lotkę na tylnej klapie to jest to oryginał z 623Si, ale bardzo ciężko dostać, a jak dostaniesz to potrafią wołać nawet 300zł.

tomii620si - Czw Wrz 08, 2011 13:20

Nie będzie za nisko tzn. krawężniki ta? Do auta dojdą Jamexy i jakaś hokejka właśnie tylko nie wiem. Na razie 1:0 dla espace ta??

A co do lotki to nie jest z 623Si. Ktoś u mnie w mieście ma właśnie 620Si bordowego z tą lotką od 2.3 i jest ona inna. Większa itd http://www.auto-online.ch...1170133-5-1.jpg - lotka 623Si a mi się właśnie spodobała ta co na foto. Myśle skąd ową wytrzasnąć. Na allegro są al'a M5 ale nie wiem jak z długością i profilem.(czy nie będą za bardzo wygięte albo coś). A drugie są to uniwersalne i musiałbym to zobaczyć bo boje się co do jakości tego. Może ktoś bedzie wiedział czy pasują itd bo sprzedawcy nie mają pojęcia a ja nie bede jechał 50km tylko po to aby przymierzyć lotke, która może nie pasować

karolj - Wto Wrz 13, 2011 11:16

Jakie zastosowanie ma taka dokładka pod zderzakiem? Pytam poważnie, bo estetyczne dla mnie to nie jest ;)
HiS - Wto Wrz 13, 2011 11:30

Dla mnie też to tandetnie wygląda ;)
kruszan - Wto Wrz 13, 2011 11:34

Wg. mnie też, na pewnie skutecznie zmniejszy możliwości parkowania przodem pod krawężnik nieco wyższy od niskiego :P

lotka na tył która jest na zdjęciu w tej 600ce jest ładna :) , bo piękna to za dużo nie (temu autu nie przystoi ani coś większego od tej, ani inne cuda w postaci szyb 100% ciemnych itp.) takie rzeczy to w hondzie accord tam jest polka...