Zobacz temat - [R75] Klekotanie w okolicy alternatora?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Klekotanie w okolicy alternatora?

copernicus - Sro Cze 09, 2010 16:39
Temat postu: [R75] Klekotanie w okolicy alternatora?
Zona wrocila skads tam i mowi ze sie zawieszenie tlucze - drazki i koncowki ukl. kierowniczego wymieniam jutro ale dzis pojawil sie glosny klekot w okolicy - chyba to alternator - tam gdzie paski z lewej str silnika jakby pod lapa poduszki.. Co to moze byc ? Klekocze jakby caly czas - zaczyna pare sekund po zapaleniu a pozniej nie slychac przy wiekszej predkosci. Nie wiem czy moge nim jezdzic zeby sie cos nie rozsypalo :( poradzcie cos..
pozdrawiam

apples - Sro Cze 09, 2010 17:07

Z tego opisu mało wynika. Napisz czy to silnik, czy to podczas jazdy klekocze.
Może to sprężarka od klimy. Wyłącz klimatyzację i zobacz.

copernicus - Sro Cze 09, 2010 18:41

Wlacze silnik i po 2-3 sek zaczyna klekotac - wlacze swiatla - klekotanie przyspiesza - wylacze zwalnia.. wlacze klime znaczy ECON i takze przyspiesza. Dobiega z okolic o ktorych pisalem wczesniej. AC nie zalaczam bo wentylator do zrobienia mam;)

[ Dodano: Sro Cze 09, 2010 18:41 ]
Juz wiem !! Bylem u kolegi 'mechanika' - KOLO PASOWE sie tlucze. Gdzies ta guma sie powycierala czy cos w tym stylu - znalazlem zamiennik - PROSZE O POTWIERDZENIE ZE OK!
http://allegro.pl/item106...der_2_0_td.html

dzieki i pozdrawiam !!

dukat11 - Sro Cze 09, 2010 21:08

Jest napisane że do Rover 75CDT więc powinno pasować. Jak masz wątpliwości to zadzwoń do kolesia i potwierdź. Powinien wiedzieć co sprzedaje :wink: .
tupack997 - Pią Cze 11, 2010 21:15
Temat postu: [R75 2.0 CDT] Klekotanie w okolicy alternatora?
witam

mam to samo powiedz jak wiesz czy z tym można jeździć i ile kosztowała cię wymiana ?? ?

pzdr krzychu