Zobacz temat - Kto zna to auto - czarne MG ZT CDTi 2004?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Kto zna to auto - czarne MG ZT CDTi 2004?

hieron1000 - Sro Cze 09, 2010 22:33
Temat postu: Kto zna to auto - czarne MG ZT CDTi 2004?
Rovelersi! Proszę o pomoc i sugestie. 2 tygodnie temu kupiłem czarne MG ZT CDTi z 2004 r. Sedan. Od handlarza z Płocka, z allegro. Drogo. Mam problem z pompką sprzęgła, która przecieka, biegi nie chcą wchodzić. Mam nadzieję, że to nie wysprzęglik. Na dodatek w grodzi silnika wskutek szlamu zebrała woda i wpadła do kabiny. To dostałem na powitanie. Są to rzeczy do zrobienia i jeszcze mnie nie przerażają. Auto jest jak się zdaje w niezłym stanie. Chciałbym się jednak uchronić od niespodzianek. Czy ktoś widział ten wóz i wie coś o nim? Licznik wskazuje 140 kkm, choć dokumenty sprowadzenia (z Holandii przez Niemcy, na niemieckich tablicach) zawierają liczbę 160 kkm. Książka serwisowa jest doprowadzona do 134 tys. w marcu 2009, ale przekonująca tylko do 104 tys. w styczniu 2007. Malowany był tylko tylny lewy błotnik. Wewnątrz założono angielską pompę sprzęgła, choć auto nie może być przekładką. Identycznie sfotografowane auto (szare MG) i sprzedawane przez tego samego handlarza stoi teraz jeszcze na allegro (szukać pod MG, nie MG ZT, lokalizacja Płock). Następnym razem spróbuję dodać zdjęcia. Dziś jednak prośba o ewentualne informacje. Hieron
Paul - Sro Cze 09, 2010 22:36

Chyba nie bardzo trafiłeś miejsce :(

Przenoszę do Hydeparku

Rowan - Czw Cze 10, 2010 15:12

O "pięknych" autach z Płocka było sporo n forum pisane, także trudno powiedzieć na co trafiłeś. Ale jeśli już jest, to gratuluje wyboru, MGZT, to baaardzo ładne auto :wink: Co do pompy sprzęgła, to angielska niczym się nie różni od europojskiej. Jeśli cieknie, to można spróbować ją uszczelnić, a jeśli byłbyś zainteresowany, to patrz na mój podpis :wink:
Co do wody w aucie, to pewnie są zatkane kanały odpływowe w korytku za ścianką grodziową. Musisz mieć jakiegoś długiego dosyć twardego i giętkiego druta i je przetkać.

bociannielot - Czw Cze 10, 2010 15:13

Jakoś mnie nie dziwią te róznice w przebiegu... ani wady o których mowa... tak to jest kupić od handlarza auto... ludzie wiedzą niby że nie warto a i tak kupują :/
Markzo - Czw Cze 10, 2010 22:49

Witam kolejnego Rzeszowiaka na forum :) wpadnij na spota, to CI go oblukamy i może coś uda się pomóc, moge CI dać namiary na dobrego mechanika, który ma pojęcie o roverach/mg. PS, czemu nie kupiłeś czarnego poliftowego ZTT z Dynowa?? za dobra kase był i tez CDTi :)