Zobacz temat - [R200/25/ZR] Mechanizm podnoszenia szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200/25/ZR] Mechanizm podnoszenia szyby

HuMaX - Czw Cze 10, 2010 16:00
Temat postu: [R200/25/ZR] Mechanizm podnoszenia szyby
Witam!
Dzis szyba przednia od kierowcy opadla mi z polowy i nie chce sie podniesc, silniczek wydobywa dzwiek takiego krecenia sie, calkiem inny niz po stronie pasazera. Czy mechanizm podnoszenia szyby pasuje od innego modelu Rovera? jesli tak to od jakich? potrzebuje do 3d MG ZR. Licze na Wasze wskazowki :)

leszczu - Czw Cze 10, 2010 16:09

Powinien pasować od R25 i R200
borsi - Czw Cze 10, 2010 16:19

wogóle nie reaguje na otawrcie i zamkniecie. Może szyba spadła z szyny ?
HuMaX - Czw Cze 10, 2010 17:13

Szyba zjezdza na dol, gorzej jest z jej zamknieciem.. silniczek ciagle mieli mieli i nie ma sily podniesc szyby, dopiero jak zdjalem boczek to reka podciagnalem, w takim razie co moze byc uszkodzone?
Remigiusz - Czw Cze 10, 2010 17:38

HuMaX, Mozę gdzieś się szyba blokuje ja tak mam w moim R25 przy kierowcy jak kręcę korbka to w połowie się szyba blokuje i sie boje o to ze silniczek nie da sobie tez rady. A tak to od każdej R200 i R25 pasują siłowniki do szyb
HuMaX - Czw Cze 10, 2010 21:13

A z wersji 5D będzie pasować ten mechanizm do mojego ZR'a?
Remigiusz - Czw Cze 10, 2010 21:37

HuMaX, Bedzie, bo ja mam tez mechanizm z 5D z mojej starej 220, tylko czeka na montaż do 25 :mrgreen: :wink:

A po drugie według EPC, w Roverkach tylko jeden rodzaj do podnoszenia szyb istniał w 3D i 5D :wink:

HuMaX - Czw Cze 10, 2010 21:40

Dzięki wielkie za pomoc ;) postaram się wyrwać mechanizm w dobrej cenie :)
borsi - Czw Cze 10, 2010 22:06

wiesz co a może przyjżyj sie drugiemu zaczepowi z tyłu tej szyby czy czasem nie odkleiła się szyba od silikonu przy niej jest zamocowany plastik który jest zamocowany do szyny.
HuMaX - Czw Cze 10, 2010 22:27

Dzięki za wskazówki, a wiecie może jak zlikwidować luzy? jak opuszczę szybę to czasami na dziurach strasznie mi się telepie, dość spore luzy ma, zależy w jakiej pozycji jest opuszczona.
borsi - Pią Cze 11, 2010 11:44

rozbjerz tapicerkę i zobacz tak jak pisałem czy szyby przyklejona do dwóch plastików (plastiki przyczepione do szyby) nie wykleiła się .
Ja miałem takie objawy.

slate - Czw Sie 05, 2010 07:51

Witam. Przyłącze sie do tematu, ba mam podobny problem w moim R25. Przednia szyba od strony kierowcy odmawia posłuszeństwa. To znaczy nie mogę jej opuścić w 9 na 10 przypadków, raz na jakiś czas zadziała. W sytuacjach kiedy nie działa nie słyszę w ogóle "mielenia silniczka", jakby był zepsuty. Pewnie to jego wina, ale zauważyłem również na szybie przy uszczelce od strony słupka kilkucentymetrową rysę, jakby coś w środku przeszkadzło opuszczać się i tarło o szybę. W sytuacjach kiedy mechanizm zadziała ruch szyby jest taki mułowaty w porównaniu z prawą.
Sziszkebab - Pią Wrz 03, 2010 20:53

Witam! A czy ktoś z Was wie może, gdzie można dostać te plastiki podtrzymujące szybę? Objeździłem wszystkie szroty w okolicy i nie znalazłem:( Będę wdzięczny za pomoc.
ronaldo_poznan - Pon Gru 20, 2010 19:51

Przyłączam się do tematu, gdzie można dostać te plastikowe kostki przyklejone do szyby?
Jak to się wogóle nazywa i czy występuje jako część zamienna? Pech chciał, że szyba przymarzła i mechanizm ułamał kostkę...

Remigiusz - Pon Gru 20, 2010 20:31

ronaldo_poznan, Nowe to chyba tylko w salonie hondy by dostał :wink:
ronaldo_poznan - Pon Gru 20, 2010 20:55

To już jest przynajmniej jakaś myśl..
Remigiusz - Pon Gru 20, 2010 21:02

ronaldo_poznan, Nie chce mi się odpalać EPC Hondy bo muszę Xp uruchomić ale bym tobie powiedzial czy maja takie cos :wink:

[ Dodano: Pon Gru 20, 2010 21:00 ]
ALe według EPC Rover nie ma tego osobno :sad: Wiec i u Hondy nie bedzie :sad:
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID003613

[ Dodano: Pon Gru 20, 2010 21:02 ]
Jak chcesz cala szybę ja mam szyby jeszcze :razz: Bo te plastiki są na kleju przymocowane i tak łatwo to nie zejdzie nawet jak by na szrocie poszukał :sad:

ntp - Wto Kwi 10, 2012 13:49

Remigiusz napisał/a:
HuMaX, Bedzie, bo ja mam tez mechanizm z 5D z mojej starej 220, tylko czeka na montaż do 25 :mrgreen: :wink:

A po drugie według EPC, w Roverkach tylko jeden rodzaj do podnoszenia szyb istniał w 3D i 5D :wink:


Czy dobrze rozumiem, że wszystkie (elektryczne)mechanizmy podnoszenia szyb będą ze sobą zamienne?
Tzn. lewy przód z Roverka np 200 (kanciak) 5d, 1990r. będzie pasował do lewego przodu roverka 214, 3d z roku 2000 i np takiego 25/MZ?
Czeka mnie wymiana w r214, 1.4, 2000r. i chciałbym być pewny zanim kupie coś na alledrogo (chyba że ktoś ma luzem do opchnięcia;)).
Z poprzednich wpisów jasno wynika ze nie ma różnicy pomiędzy anglikami a europejskimi wersjami, ale jak to jest z rocznikami, modelami i rodzajami nadwozia (3d vs 5d)?

PTE - Sro Kwi 11, 2012 10:09

Trochę więcej własnej inicjatywy, kolego. Potrzebny linki dostałeś już wcześniej od Remigiusza :wink:

Jeśli przejrzysz oraz stronę, to zauważysz, że podnośniki do kanciaków nie dość, że różnią się od tych z R200/25, to dodatkowo są zróżnicowane ze względu na usytuowanie kierownicy w samochodzie. Ergo: szukaj mechanizmu od R200 (od 1996 r.) lub R25; nie ma znaczenia, czy będą pochodziły z wersji 3 czy 5-drzwiowej.

ntp - Sro Kwi 11, 2012 10:36

BARDZO dziękuję za pomoc! Faktycznie na tych stronach jasno jest to opisane. Tak czy owak opinia bardziej doświadczonego - bezcenne!:)
mateuszlbn4 - Pią Sie 03, 2012 21:14

witam mam kłopot z szybą może ktoś mugłby mi pomóc wymieniłem mechanizm podnoszenia szyby w R214 i szyba nie dochodzi do samej góry troche ją kosi jakby jedna strona ją szybciej wypychała a druga wolniej jeszcze czasami drży co mam zrobic?
pawel90 - Nie Sie 05, 2012 11:41

Po zdjęci boczku drzwi masz regulacje dwie śrubki na kluczyk 8 albo 10 spróbuj nimi wyregulować szybę powinno pomoc
siemaszwiktor - Pon Sie 06, 2012 21:23

Witam. Dołączam się do tematu. Zastanawia mnie i denerwuje, czy fabrycznie w r200 nie ma w mechanizmach podnoszenia szyb czujników krańcowych/pozycji szyby? Z ciekawości sprawdziłem na własne oczy jak to działa. Okazuje się, że szyna na której trzyma się szyba, zatrzymuje się dopiero gdy oprze się na dole drzwi. Co więcej, gdy szyba jest podniesiona maksymalnie do góry, to po naciśnięciu przycisku w stronę ZAMYKANIA, silniczek nadal kręci i cały mechanizm napiera na tę część drzwi do której jest przymocowana i wygina tę blachę. Czy to tak jest w każdym roverku? Co z tymi czujnikami? Nie mogę uwierzyć że to jest tak słabo (nie)wymyślone...
PTE - Wto Sie 07, 2012 09:02

Nie ma żadnych czujników/wyłączników krańcowych. W silnik wbudowany jest moduł wykrywający jego przeciążenie, który ma zadanie go w takim przypadku odłączyć. To standardowe rozwiązanie stosowane przez wielu producentów.
siemaszwiktor - Wto Sie 07, 2012 12:51

Jest taka opcja... w sumie na to swoje zady i walety.
mikimisz - Wto Sie 07, 2012 14:50

Co do mechanizmu podnoszenia szyby. Szczerze odradzam rzeźbienie przy nim. Próbowałem go reanimować 5 razy, wymieniając kółeczka, tulejki, skręcać mocniej itp. NIE POMAGA

Polecam wymianę na "nowy", który przed montażem trzeba przeczyścić i przesmarować.
Co do opadania szyby mogą być wyszczerbione zęby na czymś w rodzaju kawałka koła zębatego i z tym się nic nie zrobi.

Podsumowując polecam wymienić od razu na inny, zamiast co chwila ściągać i zakładać boczek co jest strasznie upierdliwe.

kisiek - Sob Sie 25, 2012 14:15

Witam mam podobny problem.
Jadąc zimą do pracy opuściłem szybę kierowcy bo zaparowały mi szyby, po czym już jej nie mogłem podnieść.
Rozbierając boczek zauważyłem że szyba jest pęknięta na dole a do tego ten mechanizm podnoszenia chyba jest wygięty bo trzeba było włożyć na niego szybę i dopiero podnosić ją żeby się zamknęła. Gdy znów opuszczę do połowy to znów trzeba ją ręcznie podnosić i często się krzywo zamyka. Może ktoś mi jakoś wytłumaczyć jak wymienić ten mechanizm i włożyć tam nową szybę? bo ja zauważyłem strasznie utrudniony dostęp do tego. PS. I jak jeszcze ktoś by wiedział gdzie w Poznaniu dorwę te części to byłbym wdzięczny :)

Gacor - Sob Sie 25, 2012 14:41

kisiek nie wiem jak jest w R200 ale w każdym innym samochodzie szybe wyciąga się poprzez opusczenie jej na taka wysokość żeby poluzować śruby mocujące ją na stelażu po czym wyciągamy uszczelki wokół szyby i ręcznie ją wyciągamy ;)
Raptile - Sob Sie 25, 2012 15:07

tak jest i w r200
siemaszwiktor - Pią Sie 31, 2012 23:33

Nie trzeba wyciągać uszczelek aby wyjąć szybę.
PitBull89 - Czw Mar 13, 2014 21:41

Ludziska potrzebuje pomocy dzis zabralem sie za przeczyszczenie silniczka podnoszenia szyby bo sie zacinal i chodzil jak w Rudym 102 :/ i mam problem odkrecilem silnkczek od tego plastiku wyczyscilem i teraz problem z wlozeniem silniczka tam gdzie byl :/ co poradzicie ;(
abuk888 - Pon Sty 02, 2017 17:06

Witam Panowie, może na temat, może nie ale odgrzeje kotleta. Byłem zmuszony zbić szybę pasażera (w wersji angielskiej) ale to bez znaczenia. Niestety w ferworze walki i przypływie adrenaliny zamówiłem szybę od 5d a mam 3d. Gdzieś wyczytałem, że to będzie pasować. Teraz widzę, że mocowania są troszkę inne. Czy jeśli mechanizmy od 3d i 5d sa takie same to szyba też? Nigdy nie widziałem roverka 5d, więc nie jestem w stanie porównać długości drzwi. Chyba przyjdzie mi jechać do dublina 200km z otwartym oknem po najbliższą szybkę do 3d :D Pozdrawiam
robsson78 - Wto Sty 03, 2017 10:42





Odpowiedź nasuwa się sama.

Scrappy_ - Czw Sie 10, 2017 20:14

Też podepne się pod temat.

Czy do MG ZR podejdzie silniczek z 75 ? Ewentualnie gdzie można poszukać po nr katalogowym.

Robertus74 - Nie Maj 26, 2019 23:57

mikimisz napisał/a:
Co do mechanizmu podnoszenia szyby. Szczerze odradzam rzeźbienie przy nim. Próbowałem go reanimować 5 razy, wymieniając kółeczka, tulejki, skręcać mocniej itp. NIE POMAGA

Polecam wymianę na "nowy", który przed montażem trzeba przeczyścić i przesmarować.

Mi by się pewnie przydał, chociaż ułamał mi się też ten plastik przyklejony do szyby.
Dość ciężko chyba o takie części w obecnych czasach.