Zobacz temat - [R214] Wyciek z ukladu chlodzenia + termostat + oringi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Wyciek z ukladu chlodzenia + termostat + oringi

bandieta - Pon Cze 21, 2010 14:39
Temat postu: [R214] Wyciek z ukladu chlodzenia + termostat + oringi
Od jakiegos czasu znikal mi plyn.
Zlokalizowalem wyciek w okolicy termostatu - jest mokra polka silnika i tu rodzi sie moja pytanie. Wygrzebalem gdzies na forum, ze to moze byc
1) peknieta obudowa termostatu
2) jeden z oringow termostatu
Chcialbym sam do tego zajrzec i prosze o rade jak wyjac termostat.
Zalaczylem plik termostat.jpg. Z opisu wyglada to na wykonalna czynnosc, tylko nie wiem jak poluzowac ta rurke z numerem (1), zeby wysunac z niej termostat ?
Czy da rade bez zdejmowania kolektora ?

Squid - Pon Cze 21, 2010 15:33

Musisz odkrecić dwie śrubki mocujace metalowy odcinek przewodu chlodzacego z tylu za silnikiem (w ktorym zamocowana jest wlasnie obudowa termostatu). Odciagasz ta rurke i wyciagasz obudowe termostatu. Najlepiej miec dostęp do kanału i próbować te śrubki poodkręcać :)
bandieta - Pon Cze 28, 2010 09:01

No wlasnie problem jest taki, ze nie moglem srubek wymacac od rury, ktora wchodzi w termostat. A cieknie miedzy obudowa termostatu, a obudowa rozrzadu (pompa wody). Problem polega na tym, ze raz cieknie a raz nie ... Auto stoi u mechanika i oczywiscie jak oddalem to nie cieklo ... Co to bedzie ? Oring (ew. obudowa termostatu strzelona) czy raczej walnieta pompa wody (obudowa rozrzadu jest sucha) ?
staszekPZN - Sro Sty 19, 2011 12:42

przy wymianie termostatu trzeba zdejmować dolot?? mogę wymienić sam termostat jeśli obudowa jest dobra??
bandieta - Sro Sty 19, 2011 13:50

1) nie musisz sciagac dolotu
2) pewnie, ze wymien sam termostat jak masz dobra obudowe