Zobacz temat - [R75] Intercooler
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Intercooler

Dam-Kam - Sob Cze 26, 2010 10:06
Temat postu: [R75] Intercooler
Witam,

Mam koledzy problem z intercoolerem. Okazało się, że jest pęknięty i trzeba go wymienić. Problem jest ze znalezieniem używki - na allegro nie ma, w Art-Bizar nie ma... ale znalazłem firmę która dorabia intercoolery na zamówienie. Chciałbym do nich wysłać zapytanie ale jestem poza domem i nie mam w tej chwili możliwości sprawdzenia jakie wymiary ma intercooler w CDT. Jeśli ktoś wie lub może sprawdzić byłbym wdzięczny :smile:

Markzo - Sob Cze 26, 2010 11:57

a nie myślałeś o jakimś większym icku?
Dam-Kam - Sob Cze 26, 2010 14:48

myślałem dlatego się pytam o wymiary :) wiem, że można by tam upchnąć ciut wyższy. Ale kurde akurat jak zostawiłem go w domu to wyszło, że jest dziura i nie mam jak tego zmierzyć.

[ Dodano: Sob Cze 26, 2010 14:48 ]
http://cgi.ebay.pl/NEW-RO...=item5ad60ba8ee sporo kosztuje ale ciekawe ile daje i jak jest z montażem

andyhell - Sob Cze 26, 2010 15:18

Ja niedawno kupowałem używany intercooler koło Tarnowa w Pogórskiej Woli przy trasie E4 za jedyne 300 złotych.
Zapytaj może mają więcej:
tel. 14 674 77 33 lub kom. 502 612 886

Dam-Kam - Sob Cze 26, 2010 16:12

andyhell, no kurde dzięki wielkie za takie info !! Akurat we wtorek bede wracał z Krk to jak będą mieli to po drodze wstąpie i wezmę :ok:
domel-x - Nie Cze 27, 2010 14:00

jak by co to jak mam :wink: ,jezeli mozna sie zapytać co ci tam pękło ?
Dam-Kam - Nie Cze 27, 2010 14:44

nie mam pojecia co mi pękło, ja jestem w Krk a samochod zostawilem na przeglad u mechanikow w domu. Dzwonili mi, że jest jakiś przedmuch i to sie nadaje do wymiany...
domel-x, podaj mi na PV cene tego intercoolera :) Oczywiście uchwyty i mocowania wszystko ok ;>

domel-x - Wto Cze 29, 2010 12:49

Dam-Kam, jak by co wrzucam tu fotki na gg ci pisałem



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Dam-Kam - Czw Lip 01, 2010 16:09

domel-x, przed 15min odebrałem paczkę a przed 15sek poleciał do Ciebie "pomógł" :grin: Powiem szczerze, że nawet nie otwierałem paczki bo widze, że jest extra zabezpieczona wiec nie chciałbym, żeby ucierpał jak ja go bede wiózł ;) Jutro na 11 jestem umówiony u moich mechaników i zobaczymy jak będzie śmigał z tym intercoolerem. Choć róznica powinna być spora bo strata 0,3-0,4bara to dużo :/

domel-x raz jeszcze WIELKIE dzięki :!: :!: :!:

domel-x - Czw Lip 01, 2010 18:43

Dam-Kam, żona pakowała :lol:
Dam-Kam - Czw Lip 01, 2010 21:04

to dla żony podziw za zaangażowanie i za naprawdę solidnie zapakowanie a dla Ciebie za zorganizowanie tego "just in time" ;)

Tak w ogóle to całkiem inaczej się kupuje od kogoś z kim się zna choćby z tego forum a całkowicie inaczej np. od nieznajomego z Allegro... jakoś tak bezpieczniej :mrgreen:

pzdr

occrew - Pon Cze 18, 2012 19:21
Temat postu: [R75] Wymiana intercoolera
witam
pekla w mojej 75 obudowa intercoolera - puszcza powetrze, kopci i prawie sie nie rozpedza...
chcial bym ja wymienic samemu jezeli to mozliwe
dlatego kieruje do was prosbe o opis dzialania, na co zwrocic uwage itp. - chyba ze te wymiana wedlug was mnie przerosnie i potrzebuje profesjonalisty ktory sie tym zajmie
aha i czy IC z 04' bedzie pasowalo do mojego roverka?

Pieta - Pon Cze 18, 2012 19:40

Jest taki sam Intercooler w każdym roczniku
Taką obudowę możną pospawać.
Wymiana do ogarnięcia przez laika.
Warto zaopatrzyć się w nowe O-ringi na kolanka
http://forum.roverki.eu/v...=27232&start=20

marecki6 - Sro Mar 06, 2013 13:42

mam podobny problem czyli do wymiany chłodnica intercoolera (mam pourywane mocowania i załatany otwór po mocowaniu ale lekko się poci) ... pytanie krótkie do linku poniżej - szrot czy warte zainteresowania ?


http://allegro.pl/interco...3076989100.html

szpynior - Sro Mar 06, 2013 15:33

marecki6, ja nie widzę jednego mocowania na zdjęciu po prawej. Dodatkowo stan nie jest powalający . Prawa strona lekko odchodzi (przy plastiku)
marecki6 - Czw Mar 07, 2013 10:41

no to mam jeszcze jedną prośbę o pomoc w ocenie :































szpynior - Czw Mar 07, 2013 16:44

marecki6, no już lepiej :) Mocowania są , nie wygląda na rzeźbionego. Ile za taki ?
marecki6 - Czw Mar 07, 2013 17:34

mogę go mieć za 150zł .... brać ?
szpynior - Czw Mar 07, 2013 19:10

marecki6, dobra cena
marecki6 - Sob Kwi 06, 2013 19:26

pytanko o montaż - czy jest jakaś szansa na zamontowanie intercoolera bez demontażu chłodnicy wody ? nie bardzo wiem jak wsunąć intercooler na mocowania bo przeszkadza mi podłużnica i brakuje jakieś 1-2cm
Rivo38 - Wto Lip 16, 2019 21:51

Podpinam się pod stary temat, bo lepszego i bardziej aktualnego nie znalazłem.

Poszukuję intercoolera w przynajmniej dobrym stanie.
Pod tym pojęciem rozumiem nieskorodowane lamelki i plastiki. Po prostu gotową część do zamontowania.

Kupiłem ładnie wyglądający intercooler za 300 zeta, okazał sie złomem. Plastiki idealne, ale lamelki skorodowane. Po dotknięciu palcem same odpadły. Mój po demontażu okazał się jeszcze większym szrotem, wiec założyłem mniejszy szrot. Doróbka nowego na zamówienie to ok. 1000-1200 zeta.

Czy intercooler w przyzwoitym stanie jest jeszcze dostępny???
Ktoś, coś?
Z góry dzięki za info.
Pozdrawiam
Riv