Zobacz temat - [R600] Regulacja ręcznego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Regulacja ręcznego

przemek199 - Wto Cze 29, 2010 21:22
Temat postu: [R600] Regulacja ręcznego
Witam!
W moim roverku ręczny działa raczej słabo, ale jest w obu kołach tylko w trakcie jazdy nawet na piachu sie nie zablokuje próbowałem podciągać linką tu pod zapalniczką ale wtedy lewe koło już przy spuszczonym zaczyna hamowac a prawe dopiero na drugim czy trzecim ząbku. Jak to wyrównać, bo przy zaciskach nie widzę żadnej regulacji... Czy jest jakiś inny sposób? Pozdro!

zimek-1985 - Wto Cze 29, 2010 23:45

Linką pod zapalniczką? A to jest taka?
Ja ręczny u siebie podciągałem dwiema linkami które są pod podłokietnikiem. tam spróbuj coś zadziałać i powodzenia :wink:

Perez - Sro Cze 30, 2010 00:43

Kolega sie przejezyczyl, chodzilo raczej o linke pod popielniczka. U mnie tez regulowanie pod popielniczka niewiele daje.
sobrus - Sro Cze 30, 2010 07:32

W moim Roverku, co prawda 400, mam ponoć zużyte tylne zaciski hamulcowe.
Zwykłe hamulce działają, ale ręczny słabo. Z jednej strony gorzej.
Może to podobna przyczyna?

darek_wp - Sro Cze 30, 2010 08:52

Przyczyna problemów z ręcznym leży najczęściej w samoregulacjach. Rdzewieją i blokują się. Ja również w 416 miałem nierówno hamujący ręczny i po rozebraniu, wyczyszczeniu i namoczeniu w ropie elementów samoregulacji jest o niebo lepiej.
przemek199 - Sro Cze 30, 2010 21:46

Witam!
Dokładnie przejezyczylem sie chodzilo oczywiscie o te linki pod popielniczka:d. A kolega pisze o elementach samoregulacji ale to chyba przy hamulcach bebnowych a u mnie sa tarcze... To z tylu nie ma zadnej oddzielnej regulacji dla obu kol? Pozdro!

zimek-1985 - Czw Lip 01, 2010 01:11

Z tego co mi wiadomo to są samoregulacje w R600
Są dwie osobne linki do regulacji. Tak jak pisałem wyżej. zdejmij podłokietnik i tam one są. Ja tek podciągałem. Trochę to dało. U mnie właśnie główną przyczyną były (podobno) samoregulatory. Tak mi mechanik powiedział. Kupiłem zestaw naprawczy za 16zł sztuka oddałem w ręce mechaniora i już jest OKI. Działa jak powinno.