Zobacz temat - [R75] Nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nie odpala

tofi68 - Czw Lip 01, 2010 12:17
Temat postu: [R75] Nie odpala
Witam!
co jakis czas autko nie chce odpalić ,kręci normalnie ale zapalic nie chce.Niedawno byłem w trasie i zatrzymałem sie w lesie na 2 min. próby odpalenia zajeły mi prawie godzinę,wreszczie zapalił jakby nigdy nic i pojechałem dalej.takie sytuacje zdarzają się min.raz w tygodniu . CO ROBIĆ?

Lysol - Czw Lip 01, 2010 12:28

Mam podobny problem. Zdarzyło mi się to jak na razie dwa razy w ciągu dwóch miesięcy. za każdym razem po tankowaniu paliwa ale nie bezpośrednio po tankowaniu tylko po powrocie do domu kiedy zgasiłem samochód na krótki czas tak 20-40 min. Dodam tylko że zdarzyło się to tylko dwa razy po zatankowaniu zwykłego diesla, zwykle tankuje Verva diesel i problemu jak na razie nie ma.
Rowan - Czw Lip 01, 2010 12:51

tofi68, do sprawdzenia, czy pompy paliwa w baku i przy aku. pracują wtedy kiedy nie chce odpalić. Możliwe też, że pada po woli czujnik położenia wałka rozrządu.
apples - Czw Lip 01, 2010 13:02

tofi68, zerknij tu http://forum.roverki.eu/v...p=494721#494721
jpawel - Czw Lip 01, 2010 14:19

Najpewniej będzie to czujnik położenia wałka rozrządu. ten u góry silnika obok korka oleju - widoczny po zdjęciu osłony - na końcu listwy CR.

Koszt 400 zł w BMW - najtaniej.

Daje dokładnie takie objawy. Chłodny silnik odpala, a rozgrzany ma problemy. Robiłem testy i problem z zapłonem jest w przedziale temperatur: 66-80 stopni. Poniżej i powyżej odpala :-)

Robiłem to w prostu sposób odczytując temperaturę płynu chłodzącego w różnych odstępach czasu.