Zobacz temat - [R75] Kontrolka silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kontrolka silnika

Wujekdarek - Sob Lip 03, 2010 17:43
Temat postu: [R75] Kontrolka silnika
Witam,
jechałem dzisiaj ze średnią prędkością 90/100km/h i w pwenym momencie zapaliła się "Kontrolka diagnostyczna silnika - ŻÓŁTA". Mam Rovera 75 w Dieslu. Po trzech wyświetleniach kontrolka zgasła i już się nie pojawiła. Czy może ktoś wie co to oznacza?! Czy ta kontrolka pojawia się gdy coś już zaczyna nawalać? Czy powinienem już szorować do jakiegoś mechanika? Bardzo proszę o informacje i poradę - czy coś z tym robić i co może być przyczyną.

apples - Sob Lip 03, 2010 18:08

Wujekdarek napisał/a:
Czy powinienem już szorować do jakiegoś mechanika?
Podjedz na komputer T4 Testbook i będziesz wiedział co się dzieje.
lamer - Nie Lip 04, 2010 10:13

Jak to był jednorazowy incydent to bym się nie przejmował. Wystarczyło zanieczyszczenie w paliwie by wywołać taki efekt. Jeżeli incydent się powtórzy to faktycznie najlepiej T4.
Wujekdarek - Nie Lip 04, 2010 21:12

cześć - byłem n akompie i okazało się że to była kompletna bzdura jakis kabelek był poluzowany. Ponadto, komp nic nie wykrył :grin:

..chciałem jeszcze o jedną rzecz zapytać - otóż kolega straszy mnei wahaczami, że jak coś zacznie mi stukać w kole to pewnie będzie wahacz!! Obecnie wszystko jest OK - ale tak z ciekawości chciałem zapytać - ponieważ mam roverka 75 w dieslu - a to silnik bmw - czy wahacze z bimerka też pasują do 75?

Dziękuję za pomoc :-)

witgut - Nie Lip 04, 2010 21:36

przednie wahacze tylko od roverka, z tyłu podobno coś pasuje od bmw= ale sam nie szukałem
np http://allegro.pl/item110...er_75_nowy.html

Wujekdarek - Pon Lip 05, 2010 08:57

:grin:
Dzięki Wielkie za pomoc i link :-)

Miłego dnia życzę,

apples - Pon Lip 05, 2010 09:22

witgut napisał/a:
z tyłu podobno coś pasuje od bmw
http://forum.roverki.eu/v...p=459274#459274
Wujekdarek - Pon Lip 05, 2010 09:58

:ok:
baaaardzo dziękuję - cenna informacja :-)
mam nadzieję, że w najbliższym czasie nie będzie pomocna :-)