Zobacz temat - [R75] Awaria wycieraczek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Awaria wycieraczek

Wujekdarek - Czw Lip 08, 2010 19:03
Temat postu: [R75] Awaria wycieraczek
serwus,
mam mały problem z wycieraczkami - śmigają, zbierają wodę ale nie ma regulacji pracy. ROzmawiałem ze znajomym mechanikiem - podobno to silniczek?! Jak myślicie to silniczek?

kris-tofer - Czw Lip 08, 2010 20:03

co to znaczy, że nie ma regulacji pracy? nie reaguje na przestawianie w różne tryby manetką?
Wujekdarek - Pią Lip 09, 2010 06:41

tak dokładnie tak nei reaguje na zmianę trybu pracy (wolniej, szybciej) - ponadto gdy je wyłączysz to pozostają w tym miejscu w którym się zatrzymały. Nie wracają do dołu szyby. To chyba problem z silniczkiem?
hvil - Pią Lip 09, 2010 07:09

tak ewidentnie silniczek, mozna go sprobowac przewinac u jakiegos elektryka, mi wzial za taka usluge 40zł a używany kosztował ponad 100 do mazdy.

[ Dodano: Pią Lip 09, 2010 07:09 ]
zapomniałem, a jeszcze sprawdz manetkę, jak ci stana to sprobuj ja lekko poudezac, jak rusza to znaczy ze manetka nawalila. W renaulcie latwo sie niszcza i wlasnie nie styka a jak sie ja grzmotnelo to wracaly:-)

kris-tofer - Pią Lip 09, 2010 07:43

No właśnie może być też manetka od włączania wycieraczek.
Chociaż bardziej prawdopodobne jest to, że jest to silniczek, jak pisze hvil, bo manetki rzadko się psują w R75

Wujekdarek - Pią Lip 09, 2010 08:14

Właśnie też myślę że to silniczek.
Sprawdzałem jest to silniczek Bosha cena nawet do 150 zł. Ale mam też pytanie: czy ten silniczek jest taki sam ja w wersji europejskiej i np. od brytyjczyka pasuje? Czy może jest różnica?
Czy jeśli będę chciał kupić to mam zwrócić na coś szczególnego uwagę np. na numer seryjny?
Może macie jakiś kontakt do kogoś kto ma do sprzedania?

Ewentualnie ratuje mnie wizyta i elektryka?

kris-tofer - Pią Lip 09, 2010 08:36

Wujekdarek napisał/a:
czy ten silniczek jest taki sam ja w wersji europejskiej i np. od brytyjczyka pasuje? Czy może jest różnica?
oj ja tego nie wiem, ale kolega hvil, na pewno jest w tej kwestii zorientowany :wink: więc poczekajmy na jego odpowiedź.
W wersjach brytyjskich ramiona wycieraczek układają się w drugą stronę, ale nie wiem czy silniczek jest taki sam.

Wujekdarek - Pią Lip 09, 2010 08:53

dzięki serdeczne za pomoc. Zatem poczekam na info. od Kolegi Hvil
Miłego dnia życze :-)