Zobacz temat - Prawo - zjazd kierowcy a pieszy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Prawo - zjazd kierowcy a pieszy

diabliz - Sob Lip 10, 2010 19:14
Temat postu: Prawo - zjazd kierowcy a pieszy
Witam

Mam pytanie czy za takie rzeczy można dostać mandat? Jeżeli jest skrzyżowanie i przykładowo jadę w prawo lub lewo i przepuszczam pieszego przechodzącego z mojej strony to mam czekać, aż on dojdzie na chodnik lub wysepkę? Czy jak przejdzie i się oddali ode mnie na bezpieczną odległość to mogę jechać. Normalnie to wiem że jak pieszy postawi nogę na chodniku kierowca ma się zatrzymać, ale czy może ruszyć tylko wtedy gdy pieszy zejdzie z ulicy. Wiadomo że czasami są 3 pasy i idzie babcia z laska i to trwa aż dojdzie, a kierowca z tylu się denerwuje i trąbi :P

I jeszcze jedno pytanie o światło żółte w sygnalizacji trójkolorowej. Czy jak przejadę skrzyżowanie i będzie się palić ów światło żółte to jest wykroczenie? Z tego co wiem to nie ale....

Paul - Sob Lip 10, 2010 19:42

diabliz napisał/a:
czy może ruszyć tylko wtedy gdy pieszy zejdzie z ulicy
IMO to nie- możesz ruszyć, jak będzie bezpiecznie. Nie wolno tylko najeżdżać na pięty i poganiać ;)
diabliz napisał/a:
jak przejadę skrzyżowanie i będzie się palić ów światło żółte to jest wykroczenie?
Wjazd na skrz. na żółtym to JEST (teoretycznie) wykroczenie. Jeżeli zapali się, jak jesteś na skrzyżowaniu już, to nie :)