Zobacz temat - [Freelander] Słabsze światło w prawej lampie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Słabsze światło w prawej lampie

amik - Nie Lip 11, 2010 08:41
Temat postu: [Freelander] Słabsze światło w prawej lampie
witam zauważyłem że w prawej lampie mam o 50% słabsze światło sprawdziłem kostkę jest jak mówka nie jest zaśniedziała wymieniłem żarówkę i nadal to samo a dodatkowo w lewej przy zgaszonym silniku postojówka świeci normalnie a jak pracuje silnik żarówka mruga w rytm pracy silnika , wiem że muszę pojechać do elektryka ale tak z ciekawości pytam może ktoś tak już miał i wie co to za dolegliwość ostatnio nie zdarzało mi się jeździć w nocy więc nie wiem od jak dawna tak się dzieje Pozdrawiam
SyntaX - Nie Lip 11, 2010 10:55

Witaj.
Jeżeli żarówka mryga w rytm pracy silnika to oznacza to tylko jedno.
Musisz posprawdzać punkty masy :)
Silnik drga, przenosi wibracje na karoserię, masa gdzies nie styka i masz taki efekt.
Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Wykreć lampę z tyłu i tam jak wykręcisz lampy masz do boku dokręcany kabel masy.
One lubia zaśniedzieć.
Przeczyść i powinno być OK.
Kolejny problem może znajdowac się pod listwą progowa bagażnika.
Otwórz klapę, ściągnij listwę i tam pod nia masz kabelki, zobacz czy tam nie jest przetarte.
Jak nie pomoze to odłacz akumulator wyjmij przekażniki i przeczyść styki.
Myślę że jak zrobisz tak jak pisze będzie OK.

amik - Nie Lip 11, 2010 18:59

dzięki za rady jutro pokombinuje powiedz tylko który to przekaźnik ?( czy to te przy lampie żółte ) posprawdzam punkty masy jak sobie nie poradzę pojade do elektryka dzięki i Pozdrawiam
smith - Sro Lip 21, 2010 21:09

Kolego amik, tylko masa w prawej lampie ! zrób test do wtyczki lampy idzie kabelek koloru czarnego to jest masa i tam wkładasz kabelek i na krotko do masy akumulatora, ja tak zrobiłem i przyznam że nie miałem czasu i tak z tym na razie śmigam, u mnie problem był z lewą lampą słabo świeciła jarzyła się kierunek nie działał wo gule a żarówka ok. szalały też silniczki od lamp po prostu szalały góra duł :-/ z mojego elektronicznego doświadczenia mówiło mi to tylko brak masy, Ale UWAGA ! zauważyłem w naszych LR, kabelki idące do lamp głównie masa idzie sobie obok wentylatorów i czasami kabelek spada i wentylator go przeciera na pewno u mnie tak się stało, ale zrobiłem właśnie tak jak pisze powyżej, no jak znajdę czas będę szukać przyczyny jak będzie to jakaś wada to napisze na forum.