Zobacz temat - [R75] Klakson syrena
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Klakson syrena

jacekmarus - Nie Lip 11, 2010 20:16
Temat postu: [R75] Klakson syrena
Witam,

od wczoraj nie mam klaksonu, sprawdzam bezpiecznik, przepalony, wiec go wymieniam i jak tylko wkładam nowy to od razu się przepala.
Czy ktoś z was miał podobny problem?
Gdzie znajduje się syrena od klaksonu i jak się do niej dostać?

apples - Nie Lip 11, 2010 20:30

jacekmarus napisał/a:
Gdzie znajduje się syrena od klaksonu i jak się do niej dostać?
Syrena znajduje się w grodzi silnika. W narożniku nad filtrem kabinowym.
jacekmarus - Nie Lip 11, 2010 20:33

ale to jest ta syrena od klaksonu bo jest ich chyba kilka??
co może być przyczyną palącego się bezpiecznika??

apples - Nie Lip 11, 2010 20:51

jacekmarus napisał/a:
ale to jest ta syrena od klaksonu bo jest ich chyba kilka??
Sorki. :oops: Od klaksonu jest przykręcona do pasa przedniego. Odkręć grill przedni i zobaczysz pod plastykami.
Dziadek - Nie Lip 11, 2010 21:05

apples,nasz ty guru! Jesteś mistrzem świata...no i klaksony(!dwie sztuki) są faktycznie przed wentylatorem.Wystarczy zdjąć grilla i je widać,ale żeby się dostać do instalacji,to pokusiłbym się o zdjęcie zderzaka.Przy podszybiu jest syrenka alarmu,więc ją pomińmy.
Kilka miesięcy temu reanimowałem sinik wiatraka i zmuszony byłem zdjąć zderzak.byłem pierwszym gościem,który to robił od wyjazdy auta od producenta i zbulwersowało mnie niechlujne ułożenie kabli do prawego sygnału,więc to dodatkowo zaizolowałem....i może to jest przyczyna zwarcia.Życzę powodzenia,pół dnia roboty.

jacekmarus - Nie Lip 11, 2010 21:09

kurcze ja okręciłem grill ale nic nie widać:(
może jakieś zdjęcia?? <prosze>

witgut - Nie Lip 11, 2010 21:13

to chyba te trąbki widoczne na zdjęciach w temacie

: http://forum.roverki.eu/v...p=372501#372501

apples - Nie Lip 11, 2010 21:14

Dziadek napisał/a:
apples,nasz ty guru! Jesteś mistrzem świata...no i klaksony(!dwie sztuki) są faktycznie przed wentylatorem.
Dlaczego się śmiejesz się ze mnie. :?: Pomyliłem się. :smile:
jacekmarus napisał/a:
kurcze ja okręciłem grill ale nic nie widać:
Musisz wyciągnąć jeszcze plastyki które są po bokach. Przed wentylatorem.
jacekmarus - Nie Lip 11, 2010 21:22

gdzie jest klakson??
apples - Nie Lip 11, 2010 21:26

:wink:
jacekmarus - Nie Lip 11, 2010 21:30

tak myślałem, jutro się tym zajmę. apples myślisz że to kable mogą robić zwarcie??
apples - Nie Lip 11, 2010 21:35

jacekmarus napisał/a:
apples myślisz że to kable mogą robić zwarcie??
Nie wiem. Nie miałem osobiście takiego przypadku. Może ktoś inny się jeszcze wypowie.


Dziadek napisał/a:
zbulwersowało mnie niechlujne ułożenie kabli do prawego sygnału,więc to dodatkowo zaizolowałem....i może to jest przyczyna zwarcia.

Dziadek - Nie Lip 11, 2010 22:15

Sprawdź kabelki,tak jak napisał apples,po zdjęciu tych platikowych ramek(są na zatrzaskach i spoko,bo to miękki plastik),a na twoim miejscu sprawdziłbym same syrenki-może któraś umarła i robi zwarcie.
jacekmarus - Czw Lip 22, 2010 19:24

Winny wszystkiemu okazał się przekaźnik, który wg mechanika znajduje się za płytą z bezpiecznikami.
Dodatkowo jeden z klaksonów ma bardzo duży pobór prądu.
Koszt naprawy 80 zł.

Globetrotter - Sro Mar 28, 2012 11:03
Temat postu: [R75] Klakson
Witam
Mam problem odnośnie klaksonu chodził chodził i wkońcu kaput przestał. Sprawdzam bezpieczniki wszystkie ok.Gdy naciskam guzik klaksonu słychac tylko cos w rodzaju pyknięcia i tyle.
Prosze o pomoc

sknerko - Sro Mar 28, 2012 11:17

klaksony sa z przodu za grilem ,obadać kable czy wszystko Ok
arturfirlit - Czw Mar 29, 2012 20:27

Niestety musisz zdjąć zderzak. Potem masz pełny dostęp do dwóch trąbek klaksonu. Ja sam miałem przypadek gdzie wentylator urwał kable od jednej trąbki. Wypnij wtyczki z trąbek i wepnij bezpiecznik. Jeśli się spali to gdzieś jest zwarcie w instalacji jeśli nie to podłanczaj po jednej na raz i dowiesz się gdzie jest błąd.
sq8erb - Pon Paź 01, 2012 21:26
Temat postu: [R75] Klakson syrena
Jestem szczęśliwym posiadaczem 75ki. Niestety poprzedni właściciel nie dbał o auto. Jedną z usterek jest brak sygnału. Słychać pracę przekaźnika. Dzięki Wam już wiem jak zlokalizować klaksony. Czy przewody połączeniowe mają jakieś szczególne cechy np kolorystykę ?
sknerko - Wto Paź 02, 2012 08:42

sq8erb, zlokalizuj sobie syrenkę alarmowa w podszybiu bo ona ma jakieś powiązanie z klaksonami, gdzieś czytałem ze potrafi robić problem.
sq8erb - Pon Paź 08, 2012 00:20

Syrenka od alarmu zlokalizowana i działa poprawnie.
Którędy poprowadzone są przewody do klaksonu i jakie mają kolory ? Może uda się zdiagnozować usterkę bez ściągania zderzaka :wink:

maciejk1980 - Wto Cze 24, 2014 12:17

jacekmarus, czy twoj przekaznik klykal jak naciskales na przyciski trabki, czy wogole nic nie bylo slychac u mnie slychac jak klyka, czy jest przekaznik wymienny?, chyba musi byc, przyciski w kierownicy dzialaja i kontroluja radio to nie moze byc tasma w kierownicy, wyciagnelem i sprawdzilem cala plyte od bezpiecznikow bo myslalem ze gdzies jest moze zardzewiala ale jest jak nowa, trabki sprawdzone podpiete do akumulatora i obydwie dzialaja.