Zobacz temat - [R200] 97 r. brak światła pozycyjnego z tyłu POMOCY!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] 97 r. brak światła pozycyjnego z tyłu POMOCY!

strala1 - Sro Lip 14, 2010 22:33
Temat postu: [R200] 97 r. brak światła pozycyjnego z tyłu POMOCY!
Przestało dziś świecić tylne światło pozycyjne po lewej stronie. Bezpiecznik ok, żarówka ok, wtyczka do reflektora ok. Wyczytałem na forum, że powodem może być wiązka tylnej klapy, ale czy oby na 100% tam są jakiekolwiek kable które odpowiadają za światło pozycyjne tylne? Wydaję mi się, że te kable idą gdzieś w podłodze. Jest to światło z lewej strony. Pomóżcie.....
colin1983 - Czw Lip 15, 2010 07:14

Raczej na pewno wiązka tylnej klapy :!: :!:
jaro12 - Czw Lip 15, 2010 07:30

colin1983 napisał/a:
Raczej na pewno wiązka tylnej klapy

Potwierdzam :ok: Wiązka się przetarła

thot83 - Czw Lip 15, 2010 09:30

Nie wiem jak w R200 ale w R400 wiązka tylnej klapy idzie górą przy prawym słupku i nie za bardzo ma coś wspólnego z tylnymi światłami tym bardziej z lewej strony. U mnie do lewego światła idzie oddzielna wiązka z lewej strony pod tapicerką bagażnika, może właśnie tam powinieneś poszukać usterki. Pozdrawiam

Jeśli się mylę co do wiązki tylnej klapy to mnie poprawcie:) ale ostatnio przerabiałem temat i idą tam tylko kable do zamków, oświetlenia tablicy, wycieraczki tylnej szyby i ogrzewania. Zresztą schematy są w Rave więc można pośledzić
Pozdrawiam

colin1983 - Czw Lip 15, 2010 09:41

thot83 napisał/a:
U mnie do lewego światła idzie oddzielna wiązka z lewej strony pod tapicerką bagażnika, może właśnie tam powinieneś poszukać usterki.
po lewym tylnym słupku w R200 idzie przewód od spryskiwaczy w wiązce na prawym słupku jest chyba 14 kabli
kasjopea - Czw Lip 15, 2010 10:58

thot83, wiązka tylnej klapy w R200 to trochę inna bajka niż w R400. Tam jest najczęstszą przyczyną jakichś historii ze światłami, wycieraczką itd. :wink:
sSnajper - Czw Lip 15, 2010 13:24

Witam
ale moze ktos dal by jakies wskazówki jak to naprawic??

Ja mam podobny problem w R200.
nie mam tylniego prawego swiatła mijania,wyciewraczka ttylnia chodzi mi caly czas(ale bardzo po woli!!) i swieci mi sie kontrolka od "klapy bagaznika!!(ktora widze pierwszy raz odkąd mam Roverka.
a z koleii gdy...w miejsce "R.H.SIDE/TAIL LAMP" wsadze mocniejszy bezpiecznik...kontrolka gasnie,wycieraczka stoi....ale z tylu swiecą sie wszystkie swiatła jakie są!!!
pomozcie moze ktos mial podobną sytuacje??

kasjopea - Czw Lip 15, 2010 13:26

Wiele osób miało. Użyj szukajki wpisując "wiązka tylnej klapy". Musisz po prostu na początek zobaczyć jak tam sytuacja z nią wygląda.

I bardzo proszę zmienić czcionkę na normalną.

sSnajper - Sro Lip 21, 2010 13:08

A ja zagladelem juz do tej wiazki tylnej klapy....i juz tam bylo cos robione przez poprzedniego wlasciciela. bo kabelki byly zaizolowane...a problem mam mianowicie taki ze jak wloze bezpiecznik o wiekszej mocy niz dopuszczalny w miejsce...R.H.SIDE/TAIL LAMP .. a rozlaczek kable tylnej wiązki na tym ze łaczeniu gdzie popekały ...to i tak mi swiecą oba swiatla mijania i oba swiatła wsteczne ale nie pali sie kontrolka od tylnej klapy!! troche to chore bo nie wiem juz o co w tym chodzi..ale jak ktos ma jakies pomysly to pisac tu albo na gg : 10303801 . bede wdzieczny za pomoc Forumowiczow.
colin1983 - Sro Lip 21, 2010 13:20

sSnajper, wejdź na gg pogadamy