Zobacz temat - [PoRD] Angielskie/Irlandzkie prawo jazdy w PL
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - [PoRD] Angielskie/Irlandzkie prawo jazdy w PL

Perez - Czw Lip 15, 2010 13:27
Temat postu: [PoRD] Angielskie/Irlandzkie prawo jazdy w PL
Mam mozliwosc wymiany polskiego prawa jazdy na angielskie lub irlandzkie.
Podobno przy wymianie na angielskie od razu dorzucaja kat A i E.
Podobno jezdzac po Polsce nie dostaje sie punktow karnych.
Podobno mozna jezdzic z takim prawem jazdy bez problemow w PL.
Czy ktos to moze potwierdzic?
Czy ktos posiada wiecej informacji?

sTERYD - Czw Lip 15, 2010 14:15

z jeżdżeniem na pewno nie będziesz miał problemów, na tej samej zasadzie od jakiegoś czasu sporo niemców robi u nas prawo jazdy, bo wychodzi im taniej.
Co do reszty to nie wiem

zetes - Czw Lip 15, 2010 14:23

Perez napisał/a:
Podobno jezdzac po Polsce nie dostaje sie punktow karnych.

nie tylko podobno ale na pewno.
co do reszty to też nie wiem.

Ciufa - Czw Lip 15, 2010 16:07

hmmm a jak jest z płaceniem mandatów?
wystarczy mieć meldunek w Polsce żeby dostać mandat kredytowany czy trzeba mieć również polskie PJ ?

Perez - Czw Lip 15, 2010 16:42

Cytat:
hmmm a jak jest z płaceniem mandatów?
wystarczy mieć meldunek w Polsce żeby dostać mandat kredytowany czy trzeba mieć również polskie PJ ?

Wlasnie to tez jest dobre pytanie, bo nie chcialbym miec sytuacji w ktorej bede musial na miejscu zaplacic np. 500zl

chudson - Pią Lip 16, 2010 00:54

liczy sie obywatelstwo a nie prawko
zetes - Pią Lip 16, 2010 11:17

Ciufcia napisał/a:
hmmm a jak jest z płaceniem mandatów?

jeżeli masz miejsce stałego pobytu w kraju dostaniesz kredytowany, w przypadku braku trzeba placić na miejscu, jeżeli nie masz gotówki to pojadą z Tobą do banku lub bankomatu.

Ciufa - Pią Lip 16, 2010 20:06

zetes napisał/a:
w przypadku braku trzeba placić na miejscu, jeżeli nie masz gotówki to pojadą z Tobą do banku lub bankomatu.

no a z bankomatu nie mam możliwości wypłacić i nie jestem w stanie zapłacić za mandta to co wtedy ?
pytam bo miałem taką sytuacje w Niemczech i chciałem iść w zaparte że nie mam kasy i nie zapłacę :P

Konix - Pią Lip 16, 2010 20:27

Kategorii A i E nie dorzucają, po wymianie B na prawku będziesz miał B,B1,fkp. F-ciągniki rolnicze, K-pojazdy drogowe kontrolowane przez pieszego, P-motorowery.
zetes - Pią Lip 16, 2010 22:36

Ciufcia napisał/a:
no a z bankomatu nie mam możliwości wypłacić i nie jestem w stanie zapłacić za mandta to co wtedy ?

jest nie do uwierzenia aby wybierający się w dalszą trasę nie dysponował gotówką. Jeżeli dysponuje walutą kraju, z którego pochodzi lub euro, wówczas wymienia w banku lub kantorze na zlotówki i płaci mandat. :/

Tomek1212 - Pią Lip 16, 2010 22:57

W Polsce jeżeli dany delikwent nie będzie posiadał pieniędzy ani nie będzie w stanie ich załatwić (np z bankomatu) to trafia do aresztu tymczasowego, a następnie odbywa się rozprawa w trybie przyśpieszonym gdzie sędzia zamienia karę grzywny na karę pozbawienia wolności, zazwyczaj jest to kilkanaście-kilkadziesiąt dni.
Perez - Sob Lip 17, 2010 13:08

Konix, a to w GB czy w IRL?
Konix - Sob Lip 17, 2010 20:11

W UK.