Zobacz temat - [R620] Jakie zaciski hamulcowe?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Jakie zaciski hamulcowe?

Bjorki - Wto Lip 20, 2010 14:08
Temat postu: [R620] Jakie zaciski hamulcowe?
Witam

Szukam zacisków do mojego Rovera. Oryginalne z Anglii przekraczają wartość samochodu :roll: . Zaczęłam się zastanawiać nad inną alternatywą. W większości przypadków staram się do autka wkładać części nowe, takie małe zboczenie :mrgreen: . Znalazłam zaciski Lauber ale nie wiem czy na pewno pasują. ponieważ koszt jednego to ok. 700PLN nie chciała bym kupować kota w worku. Czy ktoś może doradzić co powinnam zainstalować w aucie?

link do strony gdzie można zobaczyć zacisk: LAUBER

zuber84cool - Wto Lip 20, 2010 20:18

Cześć,słuchaj wszystkie RH600 maja takie same tylne zaciski,te które pokazałaś w linku będą pasować na 110% :smile: ,mnie tylko zastanawia czy jest sens wydawać aż taka sumę na nowe zaciski,rozumiem że chcesz dobrze dla swojego R ...i to dobrze :smile: ale przecież równie dobrze można te tylne zaciski zregenerować,kupić rperaturki i koszt byłby dużo mniejszy takiego zabiegu :wink: ,no chyba że wolisz wybrać tę łatwiejszą ale i droższą drogę do celu i pieniądze nie stanowią dla ciebie problemu to jak najbardziej te zaciski są ok.

tutaj masz trochę taniej http://www.motoneo.pl/t/z1/LUCBHQ118

Bjorki - Sro Lip 21, 2010 09:23
Temat postu: Dzięki
Dzięki za odpowiedź i za linka do tańszych część. Może chciała bym zrobić to taniej ale nie mam faceta, który by mnie wspomógł wiec wolę iść na łatwiznę. Mam szwagra mechanika i po sprawdzeniu stanu zacisków stwierdzi, że są w opłakanym stanie. Wcześniejszy właściciel nie dbał w ogóle o ten samochód. Muszę autkiem pojeździć jeszcze trzy lata zanim zmienię na coś nowszego.
zuber84cool - Sro Lip 21, 2010 11:19

Ok,rozumiem :smile: ,nie ma problemu jak tylko mogę to pomogę i niech Roverek ci się sprawuje,bezawaryjności i szerokości życzę :grin:

Pozdrawiam

sobrus - Sro Lip 21, 2010 11:33

Ale dlaczego regeneracja musi być wykonywana osobiście?

W moim R zaciski tylne były w opłakanym stanie. Ręczny w ogóle mi nie działał.

Dałem je do regeneracji w wyspecjalizowanym zakładzie, cała operacja wyszła 360zł (za oba).

W tym części 100zł plus uzupełnienie płynu hamulocwego. Naprawiali to w sumie pięć godzin.
(w tym ze dwie godziny mocowali sie ze zdjęciem zacisków, w ruch aż poszła szlifierka ...)
Działają (chyba) jak nowe :) . Od razu pedał hamulca zaczął inaczej pracować.

Jeżeli zaciski nie nadają sie już do regeneracji to mówią i proponują zamontowanie nowego, nie regenerują trupów.
Także polecam, bo z nowymi pewnie wyszłoby mi coś ok 1tys zł.

Naprawiałem w CD Układy Hamulcowe, Konopnica k/Lublina.

PS. Jeżeli chodzi o ceny nowych, to za nowy zacisk tylny do Audi 80 2.3 AVANT chcieli 350zł, więc chyba nie zdzierają.

Brt - Sro Lip 21, 2010 12:23

odnośnie regeneracji:

http://forum.roverki.eu/v...p=388875#388875

sobrus - Sro Lip 21, 2010 12:25

Nieźle, z tym że z tego co widze trzeba zacisk samemu wymontować i wmontować.
A do tego to jednak facet by sie przydał ;)

Widząc jak się męczyli szlifierką z moimi zaciskami ciesze się, że nie podjąłem sie naprawy samodzielnie.

Dwa zaciski to 200zł plus przesyłka powiedzmy 30zł - ok 130zł taniej wychodzi..

Bjorki - Czw Lip 22, 2010 21:01
Temat postu: Może się zdecyduje na regenerację
Dzięki Brt może się zdecyduję na regenerację. Trochę szkoda kasy bo i tak dużo w to autko włożyłam. I turbina, i chłodnica klimatyzacji i tarcze ostatnio z klockami, sama rura od intercoolera sporo kasy kosztowała. Dlaczego ludzie sprzedając auto, sprzedają trupy, :wnerw: ?