Zobacz temat - [Frelander] Wymiana Płynu hamulcowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Frelander] Wymiana Płynu hamulcowego

smith - Sro Lip 21, 2010 21:00
Temat postu: [Frelander] Wymiana Płynu hamulcowego
witam jak w temacie, chcę wymienić płyn hamulcowy w moim RL, rok. 1999r oczywiscie z ABS, i tu moje pytanie znam zasadę jak wykonać to w sposób (przepompowania) starego płynu na nowy tuptając itd... , chodzi mi o ABS czy tak sposób można stosować przy ABS.
tronsek - Sro Lip 21, 2010 21:04

smith napisał/a:
sposób (przepompowania) starego płynu na nowy tuptając itd... , chodzi mi o ABS czy tak sposób można stosować przy ABS.

Można taki system wymiany płynu stosować przy ABS. Płyn hamulcowy nie ma wpływu na poprawne działanie ABS-u.

apples - Sro Lip 21, 2010 21:11

smith, Rób tak aby w układzie (zbiorniczku) nie zabrakło płynu i tym samym nie dopuść aby zapowietrzyła się pompa ABS. Potem bywają problemy z jej odpowietrzeniem.
smith - Sro Lip 21, 2010 21:11

rozumiem, chodzi właśnie o to aby przepompowywany płyn stary nie zanieczyścił ABS-u, ale no innego wyjścia nie mam (robiąc to samemu wiec poradzę sobie dziękuje)
apples - Sro Lip 21, 2010 21:23

smith napisał/a:
rozumiem, chodzi właśnie o to aby przepompowywany płyn stary nie zanieczyścił ABS-u, ale no innego wyjścia nie mam (robiąc to samemu wiec poradzę sobie dziękuje)
Stary płyn i tak "krąży" w układzie więc syf również.

Odkręcasz odpowietrzniki i spuszczasz stary płyn jednocześnie dolewając do zbiorniczka nowy. Utrzymuj poziom minimum w zbiorniczku. :wink:
Stary płyn oczywiście spuszczasz do jakiegoś pojemniczka.