Zobacz temat - [R200 1.4 98r] Gdzie znajduje się impulsator ( pod filtrem ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 98r] Gdzie znajduje się impulsator ( pod filtrem ?

Pat_ - Sob Lip 24, 2010 14:57
Temat postu: [R200 1.4 98r] Gdzie znajduje się impulsator ( pod filtrem ?
Witam

Mam pytanie, czy napisze mi ktoś gdzie odnajdę impulsator w r200 ? Nie pokazuje mi prędkości, po deszczu pokazywał przez 4,5 km a teraz przestał, obstawiam impulsator może wtyczki zaśnieżały. Czy impulsator znajduje się pod obudową filtra powietrza przykręcony w skrzynie biegów ?
Użyłem opcji szukaj ale za dużo się nie dowiedziałem, ze zdjęć z allegro wygląda na to że impulsator wygląda trochę inaczej.
Proszę o pomoc, przeczyściłem tą wtyczkę sprawdziłem kable a teraz biorę się za rozmontowanie zegarów..

Pozdrawiam

sTERYD - Sob Lip 24, 2010 15:01

pod filtrem to jest czujnik biegu wstecznego
impulsator masz za silnikiem przy wyjściu prawej półosi

Pat_ - Sob Lip 24, 2010 15:28

Dziękuje za odpowiedź, czyli aby się dostać do impulsatora to muszę od spodu go szukać ?
sTERYD - Sob Lip 24, 2010 16:06

nie musisz. możesz się położyć na silniku i dasz radę go sięgnąć :cool:
Pat_ - Sob Lip 24, 2010 18:20

Już po zabiegu, dałem rade od dołu z kanału. Przeczyściłem trzy styki w wtyczce i gniazdku ale bez rezultatu, za drugim razem zobaczyłem co w środku, zdjąłem cały ten plastik, w środku wałeczek tak jak by od silnika on wchodzi do silnika ale nie da sie nim kręcić. Gdy samochód się porusza to zapewne wałek się porusza a impulsator odbiera z niego sygnały. Nie wiem jak sprawdzić co może być uszkodzone.
Czy jest jakaś metoda by sprawdzić ? czy tylko zakup impulsatora mnie ratuje ?

Pozdrawiam