Zobacz temat - [R75] Wydech strzela ? silnik szarpie babie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wydech strzela ? silnik szarpie babie

reniatka266 - Nie Lip 25, 2010 16:03
Temat postu: [R75] Wydech strzela ? silnik szarpie babie
Witam tu znow baba.


Ostatnie posty raptem 2 :cool: ale pomogly wasze porady...teraz chcialabym naprawic to co mechanik sppppp....... :evil: ...ł , do rzeczy. Chodzi o to ze wlecial mi wrobelek w grilla i cos tam sie popierdzialo ze trzeba bylo mechanika, skakala temperatura,zagotowal sie , na wlaczonej klimie spowalnial i tracil moc do 70% itd...mechanik stwierdzil- kuzwa urwany wiatrak to wymieniamy i bedzie git....fajnie, naprawil wiatrak,skosil 400 zł, ja wsiadam w auto a tu prrrrrr to samo,spowalnia nadal jak wlacze klime a jak wylacze no to smiga az miło...jego zrąbałam bo zaczal wymyslac po kolejnej jezdzie probnej ze to skrzynia,ze cewka, ze gary nie hulają, wogole podczas jazdy go tak żyłował ze mi sie łza w oczach krecila, na postoju z automatyczna skrzynia tez go gazowal a wiem ze nie mozna i pojechalam do innego majstra. Ten nowy, fachman nabil klime,przeczyscil grilla karcherem i samochod jak mlody Bog za 20 zł. Zero jakis usterek...fajnie ucieszylam sie i pojezdzilam troche az tu dzisiaj odpalam, no niby OK...za chwile samochod na postoju jakby sam dodawal troszeczke gazu i upuszczal i slychac przy tym jakis pasek co robi chlip, chlip, chlip itd, jak sie nagrzeje chlipania nie slychac ale nadal troszke na postoju dodaje gazu...malo tego jak delikatnie przygazuje, doslownie delikatnie to slychac tak jakby cos strzelalo cicho pod autem...cos jak z wydechu ale nie jestem pewna....co to moze byc ??

Prosze pomozcie babie ktora nie jest glupia i mechanikom naciac sie nie da.

Pozdrawiam wszystkich !

kasjopea - Nie Lip 25, 2010 16:33

reniatka266, popraw proszę model Roverka w temacie :wink: .
reniatka266 - Nie Lip 25, 2010 18:04

dzieki :mrgreen:

[ Dodano: Nie Lip 25, 2010 18:04 ]
I sie okazalo teraz ze jak zaczynam ruszac to nim dusi :(

SeniorA - Nie Lip 25, 2010 20:19

reniatka266,na początek sprawdź wkład filtra powietrza, czy nie jest wilgotny lub mokry (odradzam mycie karcherem grila i silnika ze względu na możliwość dostania się wody do dolotu powietrza lub uszkodzenia chłodnicy ) i ustal czy jest właściwa ilość czynnika roboczego w klimie (450g +/-50 ).
Markzo - Nie Lip 25, 2010 22:11

jak strzela z wydechu i ciut nierówno chodzi to może cewke którąś szlaw trafił?? i zapłon wypada?
reniatka266 - Sro Lip 28, 2010 19:52

no wysechł i przestalo.....ale dziwne to bylo, strasznie go dusilo, a nie beda to kable wysokiego napiecia ??
zuber84cool - Sro Lip 28, 2010 21:30

Wygląda jakby wypadały zapłony, do sprawdzenia przewody WN, świece, cewka, możliwe że jak był myty karcherem to trochę zawilgły właśnie przewody i/lub cewki i też właśnie przez to były takie objawy, lub woda w dolocie a po wyschnięciu mu przeszło :wink: